مجله تاپ‌ناز‌

اطلاعاتی در مورد شلوار اسکینی و مضرات پوشیدن شلوار تنگ

شلوار تنگ شلوار اسکینی

شاید با پوشیدن لباس تنگ به ویژه شلوار تنگ تصور کنید که خیلی جذاب شده اید ولی در طولانی مدت به ضرر خودتان خواهد شد. پوشیدن لباس تنگ به شدت برای سلامتی مضر است و باعث مشکلات مختلف می شود.

عوارض پوشیدن شلوار تنگ

اکثر خانم ها عاشق شلوارهای جین اسکینی هستند و حتی زندگی بدون آن ها برایشان ممکن نیست. بنابراین اگر با مضرات این شلوارها آشنا شوید شاید کمی شوکه بشوید. شلوارهای جین اسکینی ممکن است به قیمت مشکلاتی چون آسیب های عصبی و سوزش معده برایمان تمام شود. قبل از این که سراغ این شلوارها بروید ابتدا این مطلب را بخوانید.

آسیب های عصبی به دلیل پوشیدن شلوار اسکینی

این شلوارها به قدری تنگ هستند که گاهی منجر به آسیب های عصبی می شوند. این شلوارها ممکن است باعث ایجاد عارضه ای به نام سندرم کمپارتمان شوند. این عارضه جریان خون در عضلات پا را کاهش داده و باعث تورم و آسیب های عصبی در پاها و مچ پا می شود. از دیگر مشکلات ایجاد شده توسط این شلوارها بی حسی و مورمور شدن و دردهای عصبی هنگام خم شدن و نشستن در قسمت ران پا می باشد. اگر نمی توانید از این شلوارها بگذرید فقط در مهمانی های کوتاه از آن ها استفاده کنید نه زمانی که قرار است زیاد خم و راست شوید و یا هنگام ورزش.

ایجاد سوزش معده به دلیل پوشیدن شلوار اسکینی

یکی از دلایل سوزش معده پوشیدن شلوارهای تنگ است. اگر هنگام غذا خوردن لباس های تنگ بپوشید بدن در هضم غذا دچار مشکل می شود. شاید باورتان نشود اما لباس های تنگ به خصوص در اطراف کمر به اندام های داخلی بدن فشار وارد می کند و در نهایت منجر به رفلکس اسید معده و سوزش معده می شود. حداقل هنگام غذا خوردن شلوار جین تنگنپوشید.

پایین امدن اعماد به نفس با پوشیدن شلوار تنگ

یکی از بدترین آسیب هایی که این شلوارها به ما می رسانند آسیب ذهنی است. وقتی به زور این شلوارهای تنگ را می پوشید دیگر نسبت به اندام خودتان احساس خوبی نخواهید داشت. هر چقدر هم لاغر باشید شلوارهای تنگ باعث می شوند هنگامی که می نشینید شکم بد فرم نشان داده شود و در نتیجه تصور می کنید چاق هستید در حالی که اینگونه نیست. بنابراین اعتماد به نفس تان پایین می آید و سراغ رژیم ها و محدودیت های غذایی غیرضروری می روید. اگر با پوشیدن این شلوارها متوجه کوچکترین احساس بدی در خودتان شدید آن را دور بیندازید چون ارزشش را ندارد.

به عضلات آسیب می رسانند

ماهیچه ها برای منقبض و منبسط شدن به فضا نیاز دارند. اگر قرار است تمام روز شلوار به تن داشته باشید شلوار راحت و آزاد بپوشید. شلوارهای تنگ به ماهیچه ها فشار وارد می کنند و منجر به آسیب هایی جدی در ماهیچه ها می شوند. اگر شلوار زیادی تنگ باشد جریان خون را دچار اختلال می کند و اگر به مدت طولانی پوشیده شود باعث آسیب های عصبی و عضلانی هم می شود.

احساس را در پاها از بین می برد

هنگام پوشیدن شلوار جین به احساسی که در پاها دارید توجه کنید. اگر احساس مورمور شدن یا بی حسی کردید وقتش رسیده که شلوار را عوض کنید. قبل از این که نگران تیپ و ظاهرتان باشید نگران سلامت خود باشید.

مشکلات دیگری که در اثر پوشیدن شلوارهای تنگ بوجود می آیند

این شلوارها علاوه بر مشکلات عضلانی و عصبی مشکلات دیگری هم برای بدن بوجود می آورند. به عنوان مثال در آقایان روی تعداد اسپرم تاثیر منفی می گذارد، در خانم ها منجر به عفونت های دستگاه ادراری می شود و خیلی مشکلات دیگر که با پوشیدن شلوارهای تنگ در طولانی مدت بوجود می آیند.

عوارض پوشیدن لباس تنگ و شلوار تنگ

منبع : بدونیم

مطالب مشابه را ببینید!