دلسرد شدن خانم ها از زندگی به دلیل بچه دار نشدن

دلسرد شدن خانم ها از زندگی به دلیل بچه دار نشدن

بعضی از خانم ها به دلیل بچه دار نشدن ممکن از زندگی دلسرد شوند و دچار افسردگی نیز بشوند. اگر حس افسردگی و ناراحتی به دلیل بچه دار نشدن به سراغ شما آمده است این مطلب را حتما بخوانید.

افسردگی خانم ها و دلسردی از زندگی به دلیل بچه دار نشدن

شکی در این باره وجود ندارد- این زندگی ما را خواهد جوید و به بیرون تف خواهدکرد. اما دست و پنجه نرم کردن با مشکلات به این معنا نیست که مجبور هستید در برابر زندگی تسلیم شوید. در حقیقت، پشت سر گذاشتن درد و رنج ها درس های ارزشمندی را به شما خواهد آموخت، و نشان خواهد داد که حتی در تاریک ترین مکان ها نیز همیشه نور وجود دارد. احساس دلسردی ممکن است مجبورتان کند حس کنید که هیچ راهی برای تغییر دادن اوضاع ندارید، انگار در بدترین شرایط گیر کرده باشید و چاره ای برای خروج از این شرایط ندارید.- خانمی هستم 40 ساله با مدرک سیکل. 18ساله بودم که ازدواج کردم، یک فرزند دارم ولی دیگر نمی توانم باردار شوم. خیلی نسبت به زندگی ام دلسرد شده ام و نمی توانم در انجام کارها، تصمیم درستی بگیرم، شوهرم خیلی بچه دوست دارد حتی به او پیشنهاد کرده ام دوباره ازدواج کند. لطفا راهنمایی ام کنید.

دلسرد شدن خانم ها از زندگی به دلیل بچه دار نشدن

دلسردی از زندگی مشترک به دلیل نازایی

سلام. قبل از هر چیز باید بدانیم این دلسردی شما از کی و چگونه آغاز شده است؟ آیا شما در مقابل آن تلاش کردید که به روحیه عادی برگردید؟ و در نهایت این که آیا این حالت به دلیل بچه دار نشدن شما ایجاد شده یا ارتباط زیادی با آن نداشته است؛ بنابراین ابهام زیادی وجود دارد و گذشته از آن، شما به مشورت با یک روانپزشک یا روان‏شناس بالینی نیاز دارید.

نکته بعدی این است که آیا همسرتان از دلسردی کلی شما به زندگی شکایت دارد یا از بچه دار نشدن شما؟
تحقیقات نشان داده که عامل بیش از 70 درصد نارضایتی های زناشویی مربوط به مشکل در رابطه و به ویژه مسائل عاطفی رابطۀ زناشویی است نه سایر دلایلی که مردم فکر می‏کنند! و در صورتی که دلیل همسرتان از این نوع باشد؛ باز هم به شما توصیه می‏کنم که برای حل و فصل افسردگی خود اقدام کنید و دست کم تا سه ماه هیچ تصمیم جدیدی نگیرید و به هیچ چیز بیشتر از سلامتی خود فکر نکنید.
تصمیم گیری در این شرایط روحی، نتیجه مناسبی نخواهد داشت. افسردگی یک اختلال است و مثل خیلی از بیماری ها درمان می‏شود و قابل رفع است؛ بنابراین توصیه من این است که درمان را جدی بگیرید، اهمال در آن به ضرر شما و خانواده‏تان است.
شما که از ازدواج‏تان 22 سال می‏گذرد حتماً چیزهای مثبتی در زندگی با همسر و فرزندانتان بوده که تاکنون آن را ادامه داده اید. نکته آخر این که فرموده بودید قدرت تصمیم گیری تان پایین آمده است، این از علایم و تبعات افسردگی است. مواظب باشید که این ضعف در تصمیم گیری بر تصمیم شما برای درمان و بهبود شرایط روحی تاثیر منفی نگذارد.

دلسردی از زندگی به خاطر بچه دار نشدن

منبع : خراسان -/ح
مطالب مشابه را ببینید!