مجله تاپ‌ناز‌

این رفتارهای اشتباه را با نوزاد انجام ندهید

رفتار با نوزاد

کودک خود را بطور مرتب در آغوش بگیرید زیرا بغل کردن کودک باعث آرامش او می شود و هرگز کودک را تکان شدید ندهید و با رفتار تند سعی در آرام کردن نوزاد هنگام گریه کردن نداشته باشید زیرا او را می ترسانید.

این 8 کار را هرگز با نوزاد خود انجام ندهید

زمانی که نوزاد در آغوش مادرش قرار میگیرد بسیار آرام می شود و هیچ مشکلی ندارد زیرا احساسات مادر را حس می کند، اما ممکن است مادر هم هنگام گریه کردن نوزاد عصبی شود اگر به خصوص اولین فرزند باشد. علیرغم توصیه هایی که مادربزرگ، خواهر، خاله، عمه و دوستانی که مادر بودن را تجربه کرده اند و همین طور کلاس های قبل از زایمان و صدها وب سایت مختلف، ممکن است مادر نداند که چطور نوزاد خود را نگهداری و بغل کند، به خصوص اگر اوایل به دنیا آمدن نوزاد باشد.

رفتار با نوزاد

رفتارهای ممنوعه با نوزاد

 آنچه شما هرگز نباید با یک نوزاد انجام دهید

1. یک نوزاد را تنها بگذارید:

سعی کنید هیچوقت کودک را به تنهایی درون رختخواب، گهواره و یا در اتاق دیگری تنها نگذارید زیرا نوزاد اصلا نباید در هیچ زمانی بدون مراقب و تنها باشد. گریه نوعی ارتباط است که اگر نوزاد گریه کند، دلیل این است که او به چیزی نیاز دارد، نیازی مانند عوض کردن پوشک و یا گرسنه شدن و یا چیزی که ممکن است کودک شما را اذیت می کند و یا حتی اینکه نوزاد می خواهد با مادرش باشد. بعضی ها می گویند که کودک باید مستقل باشد و آنها باید یاد بگیرند که مستقل باشند که این باور برای نوزاد اصلا درست نیست و صدق نمی کند.

مانند دیگر پستانداران یک نوزاد هم به مادرش وابسته است و او نیاز به توجه مادر دارد. بعد از 9 ماه باردار بودن جایی که فقط صدای مادر را حس می کرد اکنون نیز نوزاد گریه می کند تا در کنار مادرش باشد.

 

2. شیردهی برنامه ریزی شده :

حتی اگر این دوران برای شما سخت باشد، هنگام شیر دادن لحظه ای است که نوزاد با نگاه زیبایش به شما انرژی می دهد و این لحظه با هیچ لحظه ایقابل مقایسه نیست. تغذیه با شیر مادر نباید برنامه خاصی داشته باشد، بلکه باید بر اساس تقاضای کودک باشد، طبق فرمول شیر، نوزادان باید هر 3 ساعت یک بار شیر بخورند و یک نوزاد هم هنگام گرسنگی و تشنگی نیاز به شیر مادر دارد و هم شیر خوردن راه اتصال و گرفتن احساس عاشقانه از مادر است.

رفتار با نوزاد

روش شیر دادن به نوزاد

رفتار با نوزاد یک ماهه

3. اجازه دهید نوزاد تنها گریه کند:

همیشه شاید یک مادربزرگ و یا عمه وجود داشته باشد که اجازه دهد کودک گریان شما در همان حال بماند و این را مانند یک تمرین برای کودک بدانند، در حالیکه شاید شما پیش خود فکر کنید 9 ماه انتظار کشیدم که کودک را تنها بگذارم گریه کند؟! گریه کودک بعد از اینکه به او اهمیتی ندهید متوقف می شود زیرا او با خود خواهد گفت که شما به چیزی که باعث ناراحتی او شده است، اهمیتی نمی دهید، باید بدانید که گریه تنها شکل بیان یک کودک است، زمانی که نوزاد گریه می کند، او قصد داری چیزی به شما بگوید پس به گریه های او باید پاسخ دهید.

 

4.نوزادان را در اتاق تنها بخوابانید ، نوزاد باید تنها بخوابد!

یک نوزاد مانند هر انسان بالغ نمی خوابد و ممکن است هر دو یا سه ساعت از خواب بیدار شود تا به دنبال مادرش بگردد و دوباره بخوابد و در این شرایط شاید نتوانید کودک را بخوابانید و باید صبر کنید تا کودک بطور طبیعی به خواب برود. به خواب رفتن نوزاد به مرور زمان با رشد کودک بهتر میی شود. می توانید نوزاد در یک گهواره در نزدیکی خود قرار دهید و در اسرع وقت در کنار او باشید. با انجام این کار می توانید در زمان هایی در شب که باید بیدار شوید بتوانید بیشتر هم بخوابید.

 

رفتار با نوزاد

مراقبت از نوزاد

نحوه رفتار با نوزاد

5.تکان دادن شدید نوزادان :

ممکن است در یک شب سخت کودک شما بطور مداوم گریه کند و کسی هم دلیل گریه های او را نفهمد و شما هم ندانید ه دقیقا چه کاری باید انجام دهید و ممکن است به دلیل عصبانیت او را تکان شدید بدهید. شاید با تکان دادن شدید، کودک شما آرام شود ولی باید بدانید که شما باعث ترسیدن کودک شده اید و حتی ممکن است با تکان شدید به بدن ظریف نوزاد آسیب هم وارد کنید. هر چند سخت است اما در این شرایط آرزوهای عاشقانه و حس آرامش را برای او آرزو کنید و در آغوش خود به آرامی جسم کوچکش را نگه دارید.

6.بغل نکردن آنها:

دستان ایمن یک مادر محل آرامش نوزادان است اگر کودک به طور منظم در آغوش مادران آرام نشود آرام شدنش سخت تر و طولانی تر خواهد بود و زندگی را سخت تر خواهد کرد.نوزادان خود نمی توانند از خود دفاع کنند آنها نیاز به لمس مادر دارند تا جایی که ممکن است. آنها نیاز به مراقبت، حفاظت و دادن چیزهایی دارند که نیاز به آنها دارند، محدود کردن تماس با نوزاد از ابتدا گیرنده های هورمونی را برای شادی تضعیف می کند.

رفتار با نوزاد

تنبیه نوزاد ممنوع

7.آنها را تنبیه کنید

تنبیه ، یک اتفاق به کودک یاد میدهد که شخصی که از او مراقبت میکند را نزد کودک بی اعتبار کند علاوه بر این، نوزادان یاد می گیرند تا نیازهای خود را درون خود حفظ کنند، انگیزه خود را از دست می دهند ، اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و در نهایت درد و استرس را به عنوان یک عرف می پذیرند. برای بزرگ کردن نوزادان خوشحال که می دانند نیازهای آنها برآورده شده است، باید صبور باشید. مطمئنا گاهی اوقات بسیار سخت است ، فراموش نکنید مراقبت از نوزاد یک تجارت بی نظم است! اما نوزادان نیاز به مراقبت و صبر از جانب والدینش است.

به یاد داشته باشید:

زمانی که اکثر افراد دوست داشتنی می توانند احساسات منفی خود را کنترل کنند، در آینده آنها تضمین می شوند که در زمان بزرگسالیشان افرادی با محبت، همکاری پذیر و خوب خواهند شد.

8.به غرایز خود اعتماد نکنید:

نظرات بسیاری وجود دارد، متفاوت از آنچه کارشناسان می گویند و آنچه مادران دیگر به شما می گویند در حالی که جامعه ای از زنان و مادران دیگر ممکن است در ابتدا کمک بزرگی باشند، زمانی که قلب شما به شما می گوید که راه دیگری نیز وجود دارد، به آن اعتماد کنید یعنی درست در لحظات خاص مراقبت از نوزادتان به صدای قلبتان گوش داده و غریزه و توصیه های دیگران را رها کنید.

» همچنین بخوانید :

تمرینات ورزشی ویژه نوزادان 1 تا 4 ماه ورزش نوزاد

تکان دادن شدید نوزاد خطرناک است!

مطالب مشابه را ببینید!