مجله تاپ‌ناز‌

برای پیر نشدن این یک حرکت را انجام دهید

بیشتر انسان ها آرزو دارند که پیر نشوند زیرا از دست دادن طروات جوانی و زیبایی خوشایند نیست، دانشمندان راهی ساده را برای به تاخیر انداختن پیری پیشنهاد کرده اند.

راهی ساده برای جوان ماندن و جلوگیری از پیر شدن

تغذیه، سبک زندگی و فعالیت ما عاملان اصلی در جوان ماندن یا پیری زودرس هستند که اگر می خواهید جوان بمانید و همیشه زیبا باشید باد به این عوامل دقت کنید.

دانشمندان انگلیسی راهکاری برای کند کردن سرعت پیری و تقویت سیستم ایمنی بدن پیدا کرده اند.

برای پیر نشدن این یک حرکت را انجام دهید

برای پیر نشدن به این زودی ها ورزشی ساده انجام دهید

طبق مطالعات که در مورد پیری انجام گرفته است دریافته اند که دوچرخه سواری شما را می تواند بسیار جوان نگه دارد.
طبق آزمایشی که بر روی 125 دوچرخه سوار از سن 55 تا 75 ساله انجام گرفته است و این افراد را بزرگسالان سالمی که به طور منظم ورزش نمی کردند مقایسه کردند متوجه شدند که دورچه سواران قدرت ماهیچه هایشان را با وجود بالا رفتن سن و سال حفظ کرده اند. این افراد با دوچرخه سواری باعث کم شدن چربی بدن و کلسترول شده اند و تستوسترون آنها هم مناسب است.

ورزش ساده و موثر برای پیر نشدن و به تاخیر انداختن پیری :

دوچرخه سواری روند پیر شدن را کندتر می کند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و برای همین متخصصان همیشه توصیه می کنند ک اگر می خواهید دیرتر پیر شوید باید بطور منظم دوچرخه سواری کنید.
برای پیر نشدن این یک حرکت را انجام دهید

تاثیر خارق العاده دوچرخه سواری برای پیر نشدن

یکی از اندام های بدن به نام تیموس که سلول های ایمنی را به نام سلول های تی تشکیل می دهد بعد از سن 20 سالگی کوچک می شود اما طبق تحقیقات دریافته اند که دوچرخه سواران مسن تر مانند افراد جوان می توانند تعداد زیادی سلول تی تولید کنند و از روند پیری جلوگیری کنند.
پروفسور جنت لرد، رئیس موسسه التهاب و سالمندی در دانشگاه بیرمنگام گفت:” بقراط در400 قبل از میلاد گفت ورزش بهترین دارو است، اما پیام او در طول زمان گم شده است و امروز ما با یک جامعه غیر فعال روبرو هستیم ، از همه مهم تر، یافته های ما این فرض را تایید می کند که سالمندی ما را ضعیف می کند.
” تحقیقات به این معنی است که اکنون شواهدی قوی داریم که افراد را به انجام ورزش منظم در طول زندگی خود تشویق می کند ، انجام حرکات ورزشی به خصوص دوچرخه سواری راه حلی مناسب برای این مساله است که ما سالم تر و جوان تر زندگی کنیم .”
دوچرخه سواران مرد که در این مطالعه شرکت داشتند مجبور بودند تا 100 کیلومتر را زیر 6.5 ساعت دور بزنند در حالی که زنان مجبور بودند 60 کیلومتر را در 5.5 ساعت پوشش دهند.
گروه ورزشکاران شامل 75 نفر از افراد سالم بین 57 تا 80 سال و 55 نوجوان بین 20 تا 36سال انتخاب شدند .پروفسور استفان ، از کالج لندن، بیان کرد ” یافته ها بر این واقعیت تاکید دارند که دوچرخه سواران حتی اگر ورزش نمی کنند سالم هستند، زیرا آن ها بخش بزرگی از زندگی خود را ورزش می کنند.

مطالب مشابه را ببینید!