با این مسائل کم اهمیت رابطه را خراب نکنید

با این مسائل کم اهمیت رابطه را خراب نکنید

مسائل کم اهمیتی که می تواند زندگی شما را خراب کند

همه دلمان می خواهد که رابطه عاطفی بدون مشکلی داشته باشیم و همیشه رابطه ما خوب پیش برود و داوم داشته باشد. اما گاهی ممکن است خواسته یا ناخواسته باعث اسیب وارد شدن به رابطه شویم. برخی از رفتارها ممکن است به ظاهر مخرب نباشند ولی ممکن است در بلندمدت شما را از شریک زندگی تان دور کند. در انی نوشتار این رفتارهای اشتباهرا به شما می گوییم.

 

حسادت بیش از حد دارید 

شریک زندگی شما احتمالا برای شما هم جذاب و هم خواستنی است، به همین دلیل فکر می کنید که او، ممکن است برای دیگران نیز جذاب باشد، به همین دلیل نباید حس حسادت در شما ایجاد شود.

اگر شریک زندگی شما خیانت کرده است و یا نشانه های مشکوکی در او می بینید، باید قبل از هر اقدامی با خود خلوت کنید، علائم این واقعه را کنار هم بچینید و ببینید آیا این فردی که شریک زندگی شماست، برای شما مناسب است یا خیر. اما اگر شریک زندگی شما فردی با وفا باشد او نیز مایل است که با شما به رابطه ادامه دهد، پس بهتر است دیگر نگران نباشید و از حسادت های بی جا دست بردارید.

 

 

به خودتان فضا نمی دهید 

هنگامی که عاشق می شویم دلمان می خواهد تمام زمان را با عشق زندگی سپری کنیم بطوری که فراموش می کنیم که در رابطه سالم، باید زمانی هم وجود داشته باشد که هر دو طرف تنها باشند و یا حتی زمانی را با دوستان و خانواده اش بگذراند. اما باید بدانید که اجازه دادن به طرف مقابل برای این امور هم برای او واجب است و هم برای خود ما و می تواند فضای مناسبی در رابطه ایجاد کند.

در زمان تنهایی ما مسائل زیادی را متوجه میشویم، به عنوان مثال قدر لحظه های با هم بودن را بهتر می فهمیم یا این که به کارهای عقب افتادمان می رسیم. ما وقتی رابطه عاشقانه شدیم، نباید، تنهایی، دوستان و خانواده را فراموش کنیم. بنابراین فرصت دادن و فضا دادن به طرف مقابل برای هر رابطه ای لازم است.

 

 

می خواهید عشق تان را به همه نشان دهید 

هر انسانی شخصیت خاص و رفتار خاص خودش را دارد و در شرایط مختلف به شکل متفاوتی رفتار می کند. مثلا یکی دوست دارد که دست همسرش را بیرون از خانه در دست بگیرد، در حالی که فرد دیگر بنا به دلایل شخصی، این کار را نمی کند. شما باید رفتارهای طرف مقابلتان را بشناسید و به مرور زمان رفتارهایش را با خودتان وفق دهید. شاید او دوست نداشته باشد که در مکان های عمومی عشقش را به شما نشان دهد، ناراحت نشوید زیرا او قبلا در خلوت به شما ابراز عشق کرده است و می کند. صحبت کردن در این موارد با عشق تان خوب است ولی نباید اصرار بیش از حد کنید چون ممکن است به ضرر شما شود.

 

پس از جر و بحث سکوت می کنید 

تمام رابطه های ممکن است دچار مشکل شوند که باید راه حل آن را پیدا کرد. اگر پس از دعوا و جر و بحث سکوت کنید و بین خودتان و شریک زندگی تان فاصله بیندازید، ممکن است فکر کنید که کار خوبی کرده اید، ولی آیا این بهترین کار است؟ اگر به دلیل قهر کردن سکوت کرده اید باید بدانید که کارتان اشتباه است، اما اگر برای آرام شدن این کار را می نید، سکوت بهترین انتخاب است. اما در هر شرایطی یادتان باشد که سکوت شما این حس را به طرف مقابل تان منتقل می کند که شما به او اهمیتی نمی دهید.

 

در واقع هر دو طرف رابطه باید این تصور را داشته باشند که حتی جر و بحث هم نمی تواند از نظر عاطفی آنها را از هم دور کند. به همین دلیل پس از کمی آرام شدن، از شریک زندگی تان بخواهید تا در مورد مشکل پیش آمده با شما گفتگو کند.

 

با این مسائل کم اهمیت رابطه را خراب نکنید

 

از گفتگوهای جدی فراری هستید 

زندگی همیشه بر وفق مراد نیست. ممکن است زمان هایی فرا برسد که در مورد مسائل مختلف و سخت و جدی با شریک زندگی مان گفتگو کنیم اما اگر هر بار که در این شرایط قرار گرفتیم، فرار را بر صحبت کردن ترجیح دهیم، در واقع رابطه خود را دچار مشکل می کنیم. به عنوان مثال شما رفتار آزاردهنده ای از همسرتان می بینید اما به احتمال این که ممکن است بحثی میان تان رخ دهد، مدام آن را نادیده می گیرید.

شبیه به کبک سر را در برف فرو بردن است، هیچ چیزی درست نمی شود و رابطه هم در سایه ای از ابهام فرو می رود. اگر هر دو طرف نتوانند در موارد مختلف با هم گفتگو کنند، رابطه دوام نخواهد داشت.

 

 

منفی نگر هستید 

اگر مثبت اندیش هستید که بسیار شانس خواهید داشت. اما اگر مانند خیلی ها، نیمه خاللی لیوان را نگاه می کنید، باید به شما هشدار دهیم که این رفتار ممکن است رابطه عاطفی شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

منفی نگری به مرور زمان می تواند رابطه شما را دگرگون کند. برای مثال هنگامی که از آینده رابطه نا امید هستید و مدام به زبان می آورید، بعد از مدتی ممکن است زاویه دید شریک زندگی شما به رابطه تغییر کند. پس سعی کند به زندگی خوش بین تر باشید.

 

جزییات رابطه تان را برای دیگران فاش می کنید 

شاید شما هم جزو افرادی باشید که ریز و درشت رابطه خودتان را برای دوست صمیم تعریف می کنید، اما می دانید این کار به ضرر رابطه شما خواهد بود؟ مشورت کردن با دیگران بسیار عالی است، اما خبرچینی کردن در مورد رابطه مشترک با همسرتان اصلا خوب نیست.مثلا ممکن است بعد از یک دعوا با شریک زندگی تان، نزد دوستان بنشینید و از بد همسرتان به آنها بگویید، اما ایا مطمئن هستید که تا چند روز بعد زندگی شما به روال قبل بر نمیگردد؟ در آن زمان شما به دلیل عشق تان به آن فرد همه چیز را فراموش می کنید اما آن حرف هایی که شما زده اید، هیچگاه از خاطر دوستان تان پاک نمی شود.

 

به تکنولوژی بیش از او اهمیت می دهید 

استفاده از موبایل، تبلت، ساعت هوشمند، بازی های کامپیوتری شاید برای شما بسیار جذاب باشند و نتوانید از آنها دل بکنید، اما استفاده بیش از حد از آنها می تواند شریک زندگی تان را از شما دور کند. متاسفانه این روزها استفاده از تکنولوژی و اطلاعات اینترنتی بقدری زیاد شده است که افراد یادشان می رود با آدم ها واقعی اطرافشان ارتباط برقرار کنند. اگر رابطه خود را دوست دارید بهتر است گوشی موبایل را کمی کنار بگذارید و زمان را صرف فردی که دوستش دارید بکنید. آنوقت می فهمید که هیچ چیز جای رابطه واقعی با شریک زندگی را نمیگیرد.

 

از او می خواهید که به خاطر شما تغییر کند 

 

شما شریک زندگی تان را انتخاب کرده اید، او نیز شما را همانگونه که هستید انتخاب کرده است. در واقع شخصیت شما به گونه ای بوده که از همان روز اول جذب یکدیگر شده اید. واقعیت این است که هر چه بیشتر ما زمان مان را با دیگری بگذرانیم، انتظارات مان نیز بالا می رود و برای تغییر رفتار طرف مقابل تلاش می کنیم.

 

به عنوان مثال شما شریک زندگی تان را با هیکلی چاق پسندیده اید اما هر چه زمان بیشتر می گذرد به او  بیشتر فشار می آورید که رژیم بگیرد و لاغر شود. ایجاد تغییرات مثبت خوب است اما نباید به گونه ای باشد که طرف مقابل را در منگنه بگذارد. بلکه او باید احساس کند که شما از او حمایت و برای تغییرات لازم همراهی اش می کنید.

 

 می خواهید کامل باشید 

اینکه همیشه شما می خواهید بهترین باشید و بدون عیب و نقص باشید، خوب است ولی این نوع طرز فکر در بلند مدت ممکن است به شما آسیب وارد کند. به زمانی فکر کنید که شما دلتان می خواهد همه چیز کامل باشد، ولی اگر نبود چه؟ نا امید می شوید؟ شدن این موضوع در روابط اجتماعی بیشتر می شود. به عنوان مثال شما دلتان می خواهد که همسرتان در یک کار خاص بهترین باشد، اما او شاید نتواند، در غیر این صورت ممکن است زیاد انتقاد کنید و یا غر بزنید که در بلند مدت هم به شما و هم به رابطه تان آسیب جدی وارد می کند.

 

مطالب مشابه را ببینید!