مجله تاپ‌ناز‌

یک روز قبل از سفر باید این کارها را انجام دهید

یک روز قبل از سفر باید این کارها را انجام دهید

مهم ترین کارهای قبل از سفر که یک روز قبل از سفر باید انجام دهید

انجام بعضی از کارها قبل از سفر می تواند شما را گیج کند و شما ندانید که چه کارهایی را باید یک روز قبل از سفر باید انجام دهید، به همین دلیل دچار استرس می شوید. یک روز قبل از سفر بهتر است بیخیال نباشید و کارهایی را که در این مطلب به شما می گوییم انجام دهید تا زمانی که به سوی فرودگاه حرکت می کنید بدون هیچ گونه استرسی سوار تاکسی شوید.

زمان سفر شما مشخصی است و بلیط را هم آماده کرده اید. شاید چمدان های خود را هم بسته اید ولی این کارها را باید حتما انجام دهید.

» همچنین بخوانید : برای داشتن سفر با هواپیما این نکات را رعایت کنید

تمام وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید

تمام وسایل برقی و الکترونیکی مانند لپ تاپ، موبایل، دستگاه GPS، وسایل بازی برقی کودک، دستگاه اصلاح برقی را شارژ کنید و حتی می توانید پاوربانک خود را شارژ کنید و همراه داشته باشید. این واسیل باید یک روز قبل از سفر آماده و شارژ شده باشند. اگر به سفرهای برون مرزی می روید بهتر است آداپتورهای لازم را هم داشته باشید.

 

یک روز قبل از سفر باید این کارها را انجام دهید

قبل از رفتن به کشوری خاص باید ولتاژ برق آن کشور را بررسی کنید و اداپتورهای لازم را تهیه کنید. یک روز قبل از سفر هنوز برای تهیه واسیل و انجام این کارها وقت دارید و بهتر است که آن ها را فراموش نکنید. اگر وقت رفتن به فروشگاه ندارید با هتل تماس بگیرید. اکثر هتل ها برای مهمانان خود فروشگاه ها و مغازه های خاص دارند که آداپتور می فروشند. با هتل تماس بگیرید و از آنها سوال کنید که آیا این وسیله را در فروشگاه خود دارند یا خیر.

خرید ارز مسافرتی

 

یک روز قبل از سفر باید این کارها را انجام دهید

قبل از سفر و بعد از رزرو بلیط هواپیما و هتل خود یا بعد از خرید تور، باید ارز مسافرتی هم تهیه کنید و پول خود را تبدیل به ارزهای خارجی کنید. باید در سفر مقداری پول به همراه داشته باشید تا دیگر نیازی نباشد به بانک بروید. یادتان باشد که شما نمی توانید از دستگاه های کارت خوان کشور مقصد استفاده کنید و کارت های اعتباری بین المللی ندارید، بنابراین هر مقدار که برای کل سفرتان پول لازم دارید، را به صورت نقد خریداری کنید و با خود به همراه داشته باشید.

 

دانلود

در خانه و زمانی که هنوز دسترسی راحتی به اینترنت وای فای دارید، زمان بسیار مناسبی برای دانلود کتاب های الکترونیکی، برنامه های تلویزیونی مورد علاقه تان، موسیقی یا فیلم مورد علاقه تان خواهد بود. تمام آنچه که نیاز دارید را برای تبلت، لپ تاپ یا دیگر لوازم خود دانلود کنید. منتخبی از آهنگ هایی که دوست دارید در جاده گوش دهید را دانلود کنید.

سایت ایرلاین هواپیمایی را که از آن بلیط هواپیمای خود را خریده اید چک کنید یا از راهنمای سفر خود بپرسید که در هواپیما یا فرودگاهی که می خواهید در آنجا پیاده شوید چه امکانات سرگرم کننده ای وجود دارد. سپس بر طبق آن هر برنامه و اپلیکیشن سرگرم کننده ای که دوست دارید، دانلود کنید. یکی دیگر از برننامه هایی که شاید دوست داشته باشید که دانلود کنید، برنامه های سفرتان است. مطالب قبلی ما را در مجله بخوانید و ببینید که به چه اپلیکیشن هایی ممکن است در سفر نیاز پیدا کنید.

محکم کاری، محکم کاری، محکم کاری

 

یک روز قبل از سفر باید این کارها را انجام دهید

دقیقاً یکی از کارهای قبل از سفر دوباره چک کردن زمان پرواز، زمان رسیدن به مقصد، تماس با آژانس مربوطه برای چک کردن وسایل مورد نیازتان قبل از سفر و … است. با آژانس تماس بگیرید و از پرواز خود دوباره مطمئن شوید. شاید پروازها لغو شده باشند یا زمان حرکت تور به تأخیر افتاده باشد. با هتل خود تماس بگیرید و از رزرو اتاق خود مطلع شوید و به مهماندار هتل دوباره ساعت ورود خود را یادآوری کنید. از هتل بپرسید در صورتی که اتاق شما مشکلی داشت آیا امکان تعویض آن وجود دارد یا نه! همچنین تمام موارد بالا را می توانید از راهنمای سفر خود نیز بپرسید.

تمام قبض های خود را بپردازید

تما بدهی ها و قبض هایی را که ممکن است در زمان سفر شما به دستتان یا خانه تان برسد را بپردازید. هیچ قبضی را از قبل نپرداخته نگذارید. تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید. یکی از کارهای قبل از سفر چک کردن حساب بانیک تان خواهد بود. مطمئن باشید که در نبود شما، کسی باشد که قبض های شما را دریافت کند یا ارگ اتفاقی افتاد به شما خبر بدهد. فکر کنید که در هنگام سفر، به دلایلی نمی توانید به موقع به کشور خود برگردید، در نتیجه کارهای بانکی مربوط به این جور مواقع را نیز انجام دهید.

آب و هوا را چک کنید

 

یک روز قبل از سفر باید این کارها را انجام دهید

انجام این کار بسیار هوشمندانه خواهد بود.در هفته ای که پرواز دارید، حواستان به آب و هوا باشد. این کار از کارهای قبل از سفر شما است که اطمینان بیشتری به شما می دهد. چرا که همیشه پیش بینی آب و هوا در حال تغییر است. به هرحال مهم ترین زمان برای بررسی آب و هوا، یک روز قبل از سفر است. نه تنها آب و هوای مکانی که هستید را بررسی کنید، بلکه آب و هوای مقصد را نیز بررسی کنید تا اگر وسیله ای لازم دارید، قبل از سفر بردارید.

چمدان خود را ببندید

بر اساس محلی که می روید تمام وسایل مورد نیاز خود را بردارید. چمدان خود را کامل ببندید و اگر گیج می شوید، سعی کنید از وسایل مورد نیاز خود لیستی تهیه کنید. بستن چمدان سفر خود را بهتر است از چند روز قبل تر از سفر شروع کنید. یکی از کارهای قبل از سفر بسته بندی وسایل مورد نیاز در سفر است. اگر به وسیله ای نیاز پیدا کردید، فرصت تهیه آن را خواهید داشت. پس از بستن چمدان، تمام بارهای خود را وزن کنید. ببینید که وزن وسایلتان از مزن مجاز بار برای پرواز و سفر بیشتر نباشد. همیشه سعی کنید که در هنگام شروع سفر بار کمتری را بردارید تا برای سوغاتی ها و خریدهایتان در برگشت جا داشته باشید.

» همچنین بخوانید : 

نکاتی برای از بین بردن استرس سفر و داشتن مسافرتی بدون نگرانی

برای مسافرت دانشجویی این نکات را در نظر داشته باشید

مطالب مشابه را ببینید!