مجله تاپ‌ناز‌

آیا ورزش کردن بر میل جنسی زنان تاثیر می گذارد؟

تاثیر ورزش بر میل جنسی

تاثیرت مثبت ورزش بر میل جنسی زنان

ورزش بطور کلی اثرات بسیار خوبی بر سلامت بدن دارد و از بروز بیماری جلوگیری می کند. بررسی ها نشان داده اند که خانم هایی که منظم ورزش می کنند، خونرسانی بهتری به اعضای انها صورت می گیرد، سلامت جنسی و لذت جنسی این دسته از خانم ها در مقایسه با خانم هایی که اهل ورزش نیستند بیشتر می شود.

طبق بررسی های انجام شده در حدود 30 دقیقه ورزش در روز می تواند باعث بهبود سلامت جنسی شود، توان و بنیه افراد را نیز افزایش می دهد و همچنین عملکرد قلب و گردش خون را نیز بهتر می کند. ورزش می تواند باعث تقویت حواس پنجگانه انسان شود.

ورزش های قلبی و عروقی می توانند تحمل و توان افراد را بالا ببرند و همچنین باعث تقویت بنیه جسمی فرد می شوند و فرد به حدی قوی می شود که به راحتی خسته نمی شود.

ورزش باعث تناسب اندام فرد می شود و به همین دلیل باعث جذابیت جنسی نیز می شود. افرادی که بطور مرتب ورزش می کنند احساس خوبی به خودشان دارند و حس می کنند که خیلی جذابیت تر شده اند و این احساسات خوب به شریک زندگی نیز منتقل می شود.

ورزش و میل جنسی

ورزش می تواند باعث کاهش استرس شود و همین هیجان های روانی به سلامت جنسی نیز کمک می کنند.

تاثیر ورزش بر میل جنسی

80 درصد مردان و 60 درصد از زنانی که هفته ای 2 تا 3 بار یک برنامه ورزشی دارند، میل جنسی بیشتر از حد میانگین دارند. ورزش منظم می تواند سن جنسی افراد را هم کاهش بدهد. به عنوان نمونه در یک تحقیق، سن جنسی در افراد 60 ساله ای که به صورت منظم شنا می کنند، حدود 2 هفته کمتر از سن شناسنامه ای آنها است.

در مطالعه ای دیگر مشخص شد که مردان بیشتر از 50 سال که منظم ورزش می کنند، 30 درصد کمتر از دیگر هم سن های غیر فعال خود به ناتوانی جنسی دچار می شوند. ورزش منظم مقدار زیادی اندروفین در بدن ازاد می کند که این امر می تواند لذت جنسی فرد را بیشتر کند.

تاثیر ورزش بر میل جنسی

 

ورزش منظم اسقامت قلب و عروقی و استقامت عضلانی را بیشتر می کند و رابطه جنسی را هم تقویت می کند و باعث می شود که فرد کمتر ضعف داشته باشد و خسته شود. یوگا هم تاثیر خوبی در ارتقای سلامت جنسی مردان و بهبود قوای جنسی و میل جنسی آنها دارد.

نسخه‌ای برای ارتقای سلامت جنسی

برای داشتن اثار سودمند ورزش در سلامت عمومی و سلامت جنسی باید یک برنامه ورزشی با اصول علمی داشته باشید. نباید فراموش کنید که نسخه ورزشی هر فرد مانند نسخه دارویی او باید بر اساس ویژگی ها، نیازها و عوامل جسمانی و فیزیولوژیک وی تحویز شود.

تمام افراد به ویژه افرادی که سنی بیش از 45 سال دارند یا بیماری خاصی دارند باید قبل از شروع یک برنامه ورزشی، حتما با یک متخصص پزشکی و ورزشی مشورت کنند تا برنامه ورزشی مناسب با شرایط جسمانی دریافت نمایند.

مطالب مشابه را ببینید!