مجله تاپ‌ناز‌

آیا ریمل باعث ریزش مژه می شود و چه عوارضی دارد

آیا ریمل باعث ریزش مژه می شود؟ آیا استفاده از ریمل برای مژه و چشم عوارضی دارد؟

اگر بدرستی از ریمل استفاده کنید برای مژه های شما ضرری ندارند. اما با خرید یک ریمل نامناسب و انجام اشتباهات هنگام زدن ریمل می توانید باعث ریزش مژه ها شوید.

در چه صورتی ریمل باعث ریزش مژه می شود؟

ریمل یکی از لوازم آرایشی ضروری برای هر خانمی است که باعث بلند شدن و حجیم شدن مژه ها می شود. اگر هنگام خرید و استفاده ریمل بعضی از نکات را رعایت نکنید باعث ریزش مژه ها می شود پس به همین دلیل باید ویژگیهای یک ریمل خوب و استاندارد را بدانید.

آیا ریمل باعث ریزش مو می شود و چه عوارضی دارد

نکات مهم هنگام ریمل زدن

چه ریملی بخریم؟

باید هنگام خرید ریمل به مواد تشکیل دهنده ان اهمیت بدهید و ریمل هایی که بیس پترولوم دارند را نباید بخرید زیرا باعث حساسیت می شود و به مژه آسیب می زنند. ریمل های ارگانیک و ضد حساسیت تهیه کنند تا رطوبت مژه های شما را حفظ کنند.

هر روز ریمل ضدآب نزنید

برای استفاده روزانه از ریمل ضد اب استفاده نکنید زیرا به سختی پاک می شوند و هنگام پاک کردن آن باید از مواد پاک کننده مختلف استفاده کنید که همین تلاش شما برای پاک کردن ریمل باعث کنده شدن و ریزش مژه ها می شود.

مطلب مشابه: کاربرد ریمل ابرو و نحوه استفاده از ریمل ابرو

آیا ریمل باعث ریزش مو می شود و چه عوارضی دارد

استفاده بیش از حد ریمل

برخی از خانم ها عادت دارند که چشم هایشان همیشه ریمل داشته باشد طوری که هر روز تا سه بار هم ریمل می زنند، ریمل زدن و پاک کردن مداوم هم می تواند باعث ریزش مژه ها شود.

استفاده طولانی مدت از ریمل

شاید خانم ها هنگام زدن ریمل همه نکات را رعایت کنند ولی راموش کنند که تاریخ انقضاء آنها چه زمانی است و باید دور ریخته شوند. ریمل باید حداکثر سه ماه یکبار تعویض شود.

همچنین بخوانید : روش های ریمل زدن مژه کوتاه و مژه های بلند

مطالب مشابه را ببینید!