مجله تاپ‌ناز‌

تزیین آش دندونی و عکس های تزیین آش با کشک و پیاز داغ و نعناع

آش دندونی هنگام درآوردن دندان نوزاد پخته می شود و جهت سهیم شدن در شادی دندان آوردن فرزند طبخ می شود. پس بهتر است آش دندونی را به بهترین شکل تزیین کرد و در این مطلب چند مدل تزیین آش دندونی را مشاهده می کنید که خیلی ساده می توانید انجام دهید.

تزیین آش دندونی

وقتی نخستین دندان نوزاد شروع به رشد می کند، به نشانه شادی آن، آش دندونی طبخ می شود. علاوه بر این می توانید آش دندونی را برای وعده عصرانه، پیش غذا و … هم تهیه کنید، اما این آش برای شادی تهیه می شود. وقتی یک آش برای مراسم شادی طبخ می شود باید به نحو زیبایی هم تزیین شود. این غذا را می توانید خیلی راخت تزیین کنید. در این مطلب چند روش تزیین اش دندونی را به شما نشان می دهیم و می توانید از این طرح ها ایده بگیرید.

مدل های تزیین آش دندونی با طرحی از دندان نوزاد

اگر این آش را به مناسب رشد نخستین دندان نوزاد طبخ می کند، بهتر است با شک شکل یک دندان را بر روی اش طراحی کنید. می توانید با نعناع داغ و یا پیاز داغ هم چشم و دهان آن را بکشید. اطراف دندان هم می توانید با پیاز داغ تزیین کنید، حتی می توانید اطراف ظرف را با استفاده از کشک، شکل های مختلف مانند گل و … بکشید.

همچنین بخوانید : آش رشته و طرز تهیه آش رشته خوشمزه و نکات مهم برای پخت

تزیین آش دندونی

 

تزیین آش دندونی

آموزش تزیین اش دندونی با پیاز داغ و کشک

طرح های زیبای تزیین آش دندونی با کشک را می بینید در انواع شکل دایره، مربع و … که می توانید یکی در میان آنها را با نعناع داغ و پیاز داغ پر کنید. این روش تزیین فقط برای سرو آش به مناسبت یک جشن مناسبت مانند رشد اولین دندان نوزاد نیست و برای عصرانه همی می توانید این تزیین را انجام دهید.

 

تزیین آش دندونی

 

تزیین آش دندونی

 

تزیین آش دندونی

 

تزیین آش دندونی با گیفت های مخصوص

گیفت های مخصوص آش دندونی هم در بازار عرضه شده اند که می توانید یکی از آنها را در کنار آش بگذارید. برای این کار، اگر از ظرف های درب دار برای پخش کردن آش دندونی استفاده می کنید، یک گیفت را روی درب آن ثابت کنید. در غیر اینصورت با استفاده از سلفون روی ظرف را بپوشانید و گیفت را روی آن بگذارید.

خودتان هم می توانید این گیفت ها را تهیه کنید. چند مقوای سفید را به صورت دندان بریده و یا در صورت تمایل برای آن چشم و دهان قرار دهید، سپس روی ان اشعار زیبای به مناسبت آش دندونی بنویسید. یک دندان مقوای ساده را پشت دندان مقوایی دیگر که تزیین کرده اید، بچسبانید و وسط آن را هم با یک خلال دندان پر کنید. سپس آن را به بروی اش بگذارید یا از سمت خارج به ظرف آش بچسبانید.
تزیین آش دندونی

 

تزیین آش دندونی

 

تزیین آش دندونی

 

تزیین آش دندونی

مطالب مشابه را ببینید!