مجله تاپ‌ناز‌

خطرات دانلود فیلترشکن رایگان

خطرات دانلود فیلترشکن رایگان قوی و با نصب آسان برای سیستم شما

دانلود فیلترشکن رایگان , ایا فیلترشکن رایگان خطر دارد؟

از فیلترشکن رایگان استفاده نکنید زیرا سیستم شما در معرض خطر قرار میگیرد

اغلب فیلترشکن ها و وی پی ان های رایگان به منظور سوء استفاده از کاربران ساخته شده اند.

فیلترشکن رایگان برای دور زدن فیلترینگ

بتازگی دسترسی به پیامرسان تلگرام محدود شده است و به عبارتی تلگرام و ایستاگرام فیلتر شده است. خیلی از کاربران برای دور زدن محدودیت از فیلترشکن های رایگان یا پولی استفاده می کنند که شاهد هستیم مانند سال 88 افرادی زیادی به بازار این فیلترشکن ها، پروکسی ها و وی ی ان ها هجوم برده اند.

خطرات استفاده فیلترشکن!!!

یکی از روشهایی که می توان فیلترینگ را در هر کشوری دور زد، استفاده از پراکسی و دانلود فیلترشکن رایگان  VPN است که بسیاری از کاربران فضای مجازی در ایران هنوز از خطرات استفاده از آنها آگاه نیستند و تنها برای رفع نیاز مقطعی خود به هر قیمتی با فشردن یک دکمه، خواهان بازگشت به شرایط قبل از فیلتر شدن شبکه های اجتماعی هستند. در ادامه به بررسی خطرات و مضرات استفاده از پراکسی های ناشناس و یا VPN هایی می پردازیم که این روزها یا به طور مجانی و یا با قیمتهای نازل در دسترس کاربران قرار می گیرد.

 

خطرات دانلود فیلترشکن رایگان قوی و با نصب آسان برای سیستم شما

 چرا نباید از پروکسی استفاده کرد؟ خطرات استفاده از فیلترشکن

 

هرچند تعداد زیادی وبسایت های پروکسی وجود دارند که قابل اعتماد هستند و برای افراد بهره خالص هستند، در این بین افرادی هم هستند که با قصد خرابکارانه سایت‌های پروکسی راه‌اندازی می‌کنند.

 

یک فهرست از سایت های پروکسی

 

یک جستجو برای عبارت “پروکسی” یا “سایت های پروکسی” یا عبارات مشابه انجام بدهید. حتماً با یک فهرستی از سایت های پروکسی مواجه می شوید که کم نیستند. تعدادی وبسایت بداندیش پروکسی هم بروی اینترنت هستند. روزانه صدها نوع از این گونه سایت‌ها ساخته می‌شود و حتی شما هم می‌توانید پروکسی خودتان را بسازید.

 

۵ خطر استفاده از پروکسی و فیلترشکن

 

در اینجا به چند مورد از مضرات احتمالی استفاده از پروکسی خدمت شما شرح داده می‌شود:

 

خطر ۱- اطلاعات شخصی شما در خطر است

تمام اطلاعات شخصی شما از بین سرویس‌دهنده پروکسی می‌گذرد و وبمستر یا صاحب آن پروکسی می‌تواند هر چیزی را که او می‌خواهد از اطلاعات شما رصد کند. بنابراین حساب ایمیل شما، بانک و جزئیات کارت های اعتباری، همه ممکن است به سرقت رود. اگر شما از یک سرور پروکسی شناخت کافی ندارید، که در اغلب موارد این گونه است، به هیچ عنوان از پروکسی برای تراکنش بانکی استفاده نکنید.

 

خطر ۲ – کلاه برداری یا Phishing

یک سایت پروکسی ممکن است صریحاً برای ضربه زدن به شما طراحی شده باشد! برخی از آنها زمانی که به سایت ایمیل یا بانکی خود وارد می‌شوید، نسخه جعلی سایت را به شما نشان می‌دهند. سپس شما را ترغیب می‌کنند که اطلاعات ورودتان را وارد کنید و پس از آن به دلیل این که آن سایت اصلی نیست، به شما اخطاری مبنی بر کار کردن سایت می دهند، مثلاً ممکن است به شما بگویند که فعلاً دسترسی به سرویس دهنده مقدور نیست. در حالی که آن سایت، سایت اصلی مورد نظر شما نیست؛ و اطلاعات را به صاحب پرکسی می‌فرستد.

 

خطر ۳- در برخی از سایت ها توقیف می شوید

برخی از IP های سرویس های پروکسی در وبسایت های خاص توقیف هستند. بنابراین شما قادر به دسترسی به این گونه سایت‌ها با استفاده از پروکسی نیستید. هرچند این یک خطر بالقوه نیست.

 

خطر ۴- پروکسی های ناپیدا

بسیاری از پروکسی‌ها نشانی IP اصلی شما را نشان می‌دهند. فکر نکنید که نشانی شما از وبسایت‌هایی که بازدید می‌کنید پنهان مانده است. به ندرت پروکسی‌ها به شما گمنامی کامل را می‌دهند.

 

خطر ۵- ورود ویروس و جاسوس افزار به رایانه شما

بسیاری از پروکسی‌ها به شما تعداد زیادی پنجره خودبازشوی تبلیغاتی نشان می‌دهند و همچنین سعی می‌کنند که برنامه‌های خرابکارانه را روی رایانه شما نصب کنند. این برنامه‌ها برای بررسی و رصد رویه مرور صفحات وب و حتی اطلاعات شخصی شما نصب می‌شوند. پس آگاه باشید!

 

از این خطرات پروکسی‌ها و فیلترشکن‌ها آگاه باشید و از پروکسی‌های معروف و مطمئن استفاده کنید. پروکسی‌هایی که شناخته شده نیستند، ممکن است شما را در صدد هک اطلاعات شخصی قرار دهد.

خطرات فیلترشکن رایگان


بسیاری از کاربران اینترنت داخل کشور برای گذشتن از سد سایتهای مسدود و فیلتر شده به سراغ نرم افزارهای فیلترشکن، سایتهای پروکسی و همچنین وی پی ان رفته و این رجوع کاربران به این روشهای عبور از فیلترینگ، باعث رشد فزاینده فروش اکانتهای VPN و نرم افزارهای فیلترشکن شده است به نحوی که رئیس پلیس فتا چندی پیش آمار استفاده کنندگان کاربران ایرانی از VPN را حدود 30 درصد اعلام کرد.

دسترسی غیرمجاز سرورهای خارجی به داده های کاربران ایرانی 

علی نیک نفس – سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فضای تبادل اطلاعات در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تبعات و خطرات ناشی از استفاده از VPN اظهار داشت: سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا گفت: بیشتر و اغلب سرورهایی که اشتراک VPN – وی پی ان-  را در اختیار کاربران قرار می دهند نه تنها تمامی اطلاعات رد و بدل شده را بررسی و کنترل می کنند بلکه به همین وسیله با پورتهای باز رایانه کاربر، به اطلاعات درون رایانه وی دسترسی پیدا کرده و امکان کپی برداری و یا دیدن اطلاعات داخلی رایانه کاربر را برای سرورهای خارجی میسر می کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه کاربران بدون بررسی عملکرد نرم افزارهای فیلترشکن آنها را بر روی رایانه خود نصب می کنند ممکن است این نرم افزارها خود یک تروجان و یا key logger  باشند و اطلاعات مربوط به نام عبور کاربری افراد را در اختیار سرور خود قرار دهند.

نیک نفس ادامه داد: همچنین VPN ها اطلاعات را به صورت رمز شده – encrypt – منتقل می کنند و فرمول خارج کردن از رمز – decrypt  – آن در اختیار سرور است و تضمینی وجود ندارد که سرور قبل از رسیدن اطلاعات به مقصد آن را بازخوانی نکرده باشد.

سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فضای تبادل اطلاعات بزرگترین مشکل پلیس فتا با VPN را انتشار و دسترسی غیرمجاز سرورهای خارج از کشور به داده های رایانه های شخصی افراد توسط پورتهای باز رایانه شخصی آنان عنوان کرد و گفت: استفاده از VPN با عوارض خطرناکی همراه است چرا که کاربر با استفاده از VPN و همچنین نرم افزار فیلترشکن با اتصال به یک سرور در خارج از کشور – عمدتا در انگلیس و آمریکا-  متصل شده و همین امر موجب اختصاص یک IP خارجی به رایانه کاربر داخلی می شود که در ادامه این کار، احتمال به سرقت رفتن همه داده ها و اطلاعات رایانه کاربر توسط سرور خارجی وجود دارد.

» همچنین بخوانید : فیلترشکن اینستاگرام مخصوص اینستاگرام چه خطراتی دارد؟

VPN ممکن است یک کرم رایانه ای باشد

نیک نفس با بیان اینکه ممکن است نرم افزارهای فیلترشکن و VPN ها خود یک کرم رایانه ای با کلیدخوان باشند و اطلاعات مربوط به نام عبور و کاربری افراد را در اختیار سرور خود قرار دهند به مهر گفت: بیشتر VPN ها حداقل 2 عملکرد پروکسی و نرم افزار انتقال اطلاعات را انجام می دهند.

وی با تاکید براینکه پروکسی دستگاه واسطه و یا برنامه ای است که ارتباط بین سرور و کلاینت را فراهم می کند و عمل انتقال درخواستهای داخلی با ترجمه اطلاعات و عبور آن به سرورهای دیگر را انجام می دهد، گفت: پروکسی به علت رمزنگاری و رمزگشایی و بازرسی محتویات هر بسته عملکرد کندی دارد و در این مرحله از کار است که امکان افشای اطلاعات کاربر وجود دارد.

سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا در مورد عمل VPN در زمینه نرم افزار انتقال اطلاعات نیز گفت: این بخش از عملکرد VPN با استفاده از پروکسی برای برقراری ارتباط با پروتکل مناسب تعامل می کند؛ این امر به کاربران اجازه می دهد تا از طریق مرورگر وب به برنامه هایی که واسط کاربری وب ندارد دسترسی داشته باشند.

نیک نفس ادامه داد: نرم افزار انتقال اطلاعات برای هر پروتکلی که پشتیبانی می کند نیاز به یک موتور مترجم دارد که در این مرحله نیز مالک و سرویس دهنده VPN امکان طراحی و اضافه کردن گزینه خاصی برای شنود را دارد.

توصیه های پلیس فتا در مورد استفاده از VPN و فیلترشکن رایگان

سرپرست معاونت تشخیص و پبشگیری پلیس فتا در مورد خطرات استفاده از فیلترشکن و وی پی ان و توصیه های پلیس فتا گفت: اصلی ترین کاربرد استفاده از VPN طراحی شبکه های امن درون سازمانی است و این شبکه ها به منظور انتقال اطلاعات امن درون سازمان و کاهش امکان دسترسی افراد خارج از سازمان به اطلاعات طبقه بندی شده طراحی و راه اندازی می شوند و در اکثر موارد اطمینان کردن به فیلترشکن های تجاری ارزان قیمت عقلانی نیست.

وی ادامه داد: در اغلب وی پی ان های سازمانی اطلاعاتی که در سازمان های مهم طراحی می شود بر روی اینترنت قرار داده نمی شود.

پلیس فتا به کاربران هشدار داد که استفاده از وی پی ان های تجاری ممکن است خطرات بسیاری داشته باشد و کاربران باید بدانند استفاده از چنین نرم افزارها و روشهایی مانند این است که همه محتویات رایانه خود را از تصویر تا فیلم شخصی گرفته تا اطلاعات مهم شخصی و کاری در اختیار سرور VPN قرار دهید.

کمیسیون ساماندهی VPN ها تشکیل می شود

به گزارش مهر، چندی پیش سردار سید کمال هادیانفر – رئیس پلیس فتا نیز با بیان اینکه تعداد کاربران استفاده کننده از VPN بین 20 تا 30 درصد کل کاربران است، گفت: در آخرین جلسه‌ای که در کارگروه تعیین مصادیق فیلترینگ برگزار شد، قرار بر این شد که کمیسیون ساماندهی VPNها تشکیل ‌شود؛ آئین‌نامه اجرایی این کمیسیون در حال آماده سازی است تا کسانی که خواهان VPN مجاز هستند بتوانند با مراجعه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از VPN مجاز استفاده کنند.

وی با اشاره به تلاش‌های دشمن برای ارائه بسترهای عبوردهنده از فیلترینگ، افزود: دشمن بسترهای VPN را در پروتکل‌هایی به صورت رمزنگاری از پشت فیلترینگ عبور داده و این VPNها را به صورت رایگان و یا با نازلترین قیمت در اختیار کاربران قرار می‌دهد. براین اساس به کاربران ایرانی توصیه می شود که مطلقا از VPN استفاده نکنند چرا که وقتی از VPN استفاده شود، اطلاعات کاربر رمزنگاری ‌شده و بر روی سرور ارائه دهنده VPN قرار می‌گیرد و صاحب سرور به راحتی می‌تواند از تمام اطلاعات کاربر استفاده ‌کند.

همچنین ببینید : تلگرام آلفا Telegram Alpha ویژه دسکتاپ بدون فیلتر شدن و دارای فیلترشکن

مطالب مشابه را ببینید!