مجله تاپ‌ناز‌

جاذبه های رایگان و ارزان دبی + سفر نوروزی ارزان به دبی

بهترین جاذبه های رایگان دبی برای سفر نوروزی

دبی یکی از شهرهای تجاری دنیا است که دارای آسمان خراش های بلند و بازارهای خرید مجلل است که یک مقصد گردشگری برای ثروتمندان می باشد ولی بعضی از جاذبه های آن رایگان است.

دبی، دنیایی از جاذبه های زیبا و متنوع می باشد. از رستوران ها تا برج ها گرفته تا مراکز خرید لوکس، پیست اسکی، بازارهای سنتی زیبا و جاذبه های فرهنگی و هنری.

شاید تصور کنید که دبی یک مقصد بسیار گران است و تفریحات رایگان و یا ارزان ندارد در صورتی که در دبی هم می توانید جاذبه های ارزان و رایگان را راحت پیدا کنید و از مسافرت خود لذت ببرید.

تور دبی، فرصت خوبی برای مسافرت به امارت می باشد. هر آنچه که از یک سفر عالی در انتظار دارید، در دبی پیدا می شود.

گردش در پارک ها

تصور همه افرادی که تا به حال به دبی سفر نکرده اند، این است که دبی پر از ساختمان ها و بزرگراه های شش لاینه می باشد. دبی، به جز جاذبه های مدرن، دیدنی های متنوع دیگری مانند انواع پارک و فضای سبز دارد، پارک زعبیل یکی از بزرگترین پارک های دبی می باشد. فضاهایی برای پیک نیک، باربیکیو و مسیر دوچرخه سواری هم دارد. قطار کوچک برای کودکان و دریاچه به همراه قایق سواری از دیگر تفریحات پارک می باشد.

گردش دور دبی با دوچرخه

جاذبه های رایگان و ارزان دبی

در دبی هم مانند خیلی از شهرهای توریستی دنیا، می توانید دوچرخه کرایه کنید. مسیرهای دوچرخه سواری زیادی در این شهر در نر گرفته شده است. دوچرخه را می توانید با قیمت های مناسب در ایستگاه های مخصوص، کرایه نمایید. بهترین چشم اندازهای دبی را در حال دوچرخه سواری می توانید تماشا کنید و لذت ببرید.

قایق‌سواری در ساحل کایت بیچ

جاذبه های رایگان و ارزان دبی

دبی بیش از ۴۰ کیلومتر ساحل شنی دارد که البته بیشتر آن با هتل‌های پنج ستاره احاطه شده است که برای دسترسی به ساحل، هزینه دارند. ساحل کایت بیج یکی از سواحل رایگان دبی است. این ساحل، محبوب خانواده‌ها است. کافه‌های عالی و امکانات بی‌نظیری برای ورزش‌های آبی دارد.

غذای لذیذ و ارزان در دبی

یکی از تفریحات سفر، غذا خوردن در رستوران است. دبی به غیر از رستوران‌های مجلل و لوکس، تعداد زیادی رستوران کوچک و محلی دارد. غذاهایی از گوشه و کنار دنیا را در این غذاخوری‌های ارزان می‌توانید با قیمت‌های بسیار مناسبی امتحان کنید.

خرید درمانی به سبک سنتی

جاذبه های رایگان و ارزان دبی

دبی مال بزرگترین مرکز خرید دنیا است ولی برای همه مقدور نیست که از آنجا خرید کنند. اگر می‌خواهید تجربه خریدی ارزان‌تر و سنتی‌تر داشته باشید، باید به بازارهای سنتی دبی سر بزنید. انواع ادویه، سوغاتی‌های عربی و سایر محصولات مورد نظرتان در این بازارهای سنتی عرضه می‌شوند و می‌توانید برای تخفیف گرفتن، چانه بزنید.

بازدید  از مساجد

جاذبه های رایگان و ارزان دبی

مسجد جمیرا بزرگترین مسجد دبی است. تورهایی برای بازدید از آن هر روز برگزار می‌شود. در مورد فرهنگ اماراتی و اسلامی، گردشگران می‌توانند سوالات خود را از برگزارکنندگان این تورها بپرسند. البته در دبی، مساجد قدیمی و تاریخی هم وجود دارد. برای بازدید از مسجدها، لباس مناسب اماکن مذهبی بپوشید.

آشنایی با هنر و فرهنگ معاصر

دبی، فراتر از مراکز خرید بزرگ و شلوغ است. در این شهر می‌توانید مجموعه‌ای از آثار هنری و فرهنگی معاصر را در گالری‌های هنری ببینید و لذت ببرید. در مرکز مالی بین‌المللی دبی نیز چندین گالری شیک و مجلل وجود دارد که رویدادهای مختلفی برای علاقه‌مندان به فرهنگ و هنر در آنها برگزار می‌شود.

آشنایی با تاریخ در موزه دبی

جاذبه های رایگان و ارزان دبی

۵۰ سال پیش، زندگی در دبی بسیار متفاوت از امروز بود. این شهر، از جوامع کوچکی آغاز شده که در اطراف خور دبی، به مشاغلی چون تجارت و غواصی برای صید مروارید مشغول بودند. بعد از ۴۰ سال، دبی به یک شهر مدرن و جاذبه‌ی مهم تبدیل شده است. با پرداخت هزینه‌ی اندکی می‌توانید از موزه دبی بازدید کنید و با تاریخ و سرگذشت این شهر آشنا شوید.

منبع کجارو

حتما بخوانید : 15 کار عجیبی که فقط در دبی می­توانید ببینید و انجام دهید

مطالب مشابه را ببینید!