مجله تاپ‌ناز‌

نگاهی به آبشار دودن یکی از آبشارهای زیبا و دیدنی در شهر آنتالیا

آبشار دودن

آبشار دودن یکی از زیباترین آبشارهای شهر آنتالیا

آبشار دودن در ایتالیا Düden Waterfalls گروهی از آبشارها در شهر آنتالیا در ترکیه است. این ابشارها بسیار زیبا و دیدنی هستند و توسط چرخه آب به وجود می آیند، در 12 کیلومتری شمال شرق شهر آنتالیا قرار دارد. این آبشار حتی زیباتر از آبشار ماناوگات ایتالیا می باشد. انتهای ابشار جایی است که آبشار دودن پایینی از روی صخره ای مستقیما به دریای مدیترانه می ریزد.

آبشار دودن

 آبشارهای زیبای دودن 10 کیلومتری با سواحل جنوب شرقی آنتالیا فاصله دارد و به آسانی با وسایل نقلیه عمومی و یا ماشین کرایه ای می توان به این آبشارها دسترسی داشت. در این مسیر می توانید منظره های بسیار زیبا از رودخانه دودن و کوه های توروس را مشاهده کنید. به دلیل وجود داشتن سنگ های آتشفشانی در زیر ابشار یک غار به وجود آمده است. در این مکان هزینه ورودی گرفته می شود و شما وارد یک باغ سرسبز با نیمکت های متعدد می شوید. در این مکان می توانید پیک نیم خانوادگی ترتیب دهید و با گوش دادن به صدای زیبای آبشار و برخورد آب به صخره ها استراحت کنید. این مکان بسیار خیره کننده است و فضایی دنج و دلچسب را برای شما فراهم می کند.

» همچنین بخوانید : راهنمای سفر به شهر آنتالیا ترکیه

آبشار دودن

 در این پارک پله هایی وجود دارد که می توانید از آنجا به سمت رودخانه بروید. چشمه های زیادی در اطراف آبشار هستند که آبشان به درون آبشار دودن می ریزد. به دلیل مواد معدنی در آب و سنگ های آتشفشانی، هنوز در بعضی از مکان ها استلاگمیت ها هنوز رشد می کنند. دودن سر و صدای زیبایی تولید می کند. طول غار این آبشار در حدود 40 متر است.

آبشار دودن

آبشار دودن با نمای بسیار زیبا و نفس گیر از دو آبشار پایینی و بالایی تشکیل می شود که توسط آب های رودخانه دودن به وجود می آید. قسمت بالایی آبشار دودن در محدود شهر واقع شده، در حالی که آبشار پایینی دودن را از نوار ساحلی لارا می شود دید. با وجود غارهای تو در تو، پوشش گیاهی و گونه های جانوری دیدنی در اینجا، زیبایی وصف ناپذیر در انتظار شما خواهد بود.

آبشار دودن

 

آبشار دودن

 

آبشار دودن

» همچنین ببینید :

نگاهی به آبشار ویسادار یکی از جاذبه های گردشگری در گیلان

سفر به آبشار شوی، آبشار نیاگارای ایران

مطالب مشابه را ببینید!