مجله تاپ‌ناز‌

آیا دلستر هم مانند نوشابه مضر است؟

آیا دلستر یا ماءالشعیر هم مانند نوشابه مضر است؟

نوشابه می تواند باعث پوسیدگی دندان شود، پوکی استخوان را بیشتر کند و مشکلات گواشی ایجاد کند. اما باید بدانید که دلستر هم می تواند مشکلاتی برای سلامت ایجاد کند.

مضرات نوشابه و دلستر برای بدن

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح مضرات متفاوت نوشابه مشکی و نوشابه زرد گفت:کسانی که در برنامه غذایی خود آب و غذا به اندازه کافی مصرف می کنند تا جایی که ممکن است ماءالشعیر نیز ننوشند.
آزیتا حکمت دوست با اشاره به فواید و مضرات دلستر اظهار داشت:گاز دلستر باعث مشکلات گوارشی، التهاب و رفلاکس معده می شود، شیرینی آن چاق کننده و یکی از عاملان پوسیدگی دندان است.
متخصص تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه طعم های دلستر مصنوعی است، افزود:توصیه می شود دلستر بدون طعم و بدون شیرینی مصرف شود.
حکمت دوست عنوان کرد:دلستر از نوشابه بهتر است با این تفاوت که دلستر دارای ویتامین ث و گروه ویتامین ب و برای دفع سنگ کلیه مفید است، در حالیکه نوشابه جذب کلیه را مختل می کند، چاق کننده است، فسفر بالایی دارد، کلسیم را دفع می کند و باعث پوکی استخوان می شود، همچنین نوشابه مشکی از زرد مضرتر است

آیا دلستر یا ماءالشعیر هم مانند نوشابه مضر است؟

نوشابه مشکی از زرد مضرتر است

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:اگر نوشابه بلافاصه بعد از غذا نوشیده نشود کلسیم بدن را دفع نمی کند.
حکمت دوست توصیه کرد:کسانی که در برنامه غذایی خود آب و غذا به اندازه کافی مصرف می کنند تا جایی که ممکن است ماءالشعیرننوشند.

مطالب مشابه را ببینید!