مجله تاپ‌ناز‌

فواید با دست غذا خوردن؛ چرا باید با دست غذا بخوریم؟

غذا خوردن با دست

خیلی ها معتقد هستند که غذا خوردن با دست بهداشتی نیست ولی تحقیقات نشان داده که غذا خوردن با دست می تواند برای سلامت خواص و فواید زیادی داشته باشد پس از امروز می توانید با دست غذا بخورید.

10 دلیل برای خوردن غذا با دست

خیلی از افراد فقط با قاشق و چنگال غذا می خورند و بر این باور هستند که نوع صحیح غذا خوردن همین است ولی طبق تحقیقات خوردن غذا با دست و انگشتان سالم تر است و از ابتلا به بعضی از بیماری ها جلوگیری می کند. در این مطلب تاپ ناز ده مورد از این فواید را به شما می گوییم.

1.غذا خوردن با دست گردش خون را بهتر می کند

مردم بعضی از مناطق دنیا به خصوص در گشور هند با دست غذا میل می کنند و از کارد و چنگال اصلا استفاده نمی کنند. این کار را هر روز انجام می دهند و فقط گاهی ممکن است در رستوران و یا در هنگام شرکت در مهمانی و جلسه ای خاص با قاشق و چنگال غذا بخورند. این روش به صورت مستقیم به انسان سود می رساند و استفاده از دست برای گردش خون هم بهتر است.

غذا خوردن با دست

2.با دست غذا خوردن باعث افزایش جریان خون می شود

خوردن غذا با دست می تواند نوعی ورزش برای ماهیچه ها حساب شود و باعث گردش خون شود. پس تمام تنبل ها از امروز می توانند این تمرین را شروع کنند.

3.با دست غذا خوردن ارتباط با غذا را بیشتر می کند

اگر مشاهده کرده اید، زمانی که هندی ها دال و برنج را با دست می خورند، ارتباطی ناگفته با غذا را حس می کنند که فاقد قاشق و چنگال است. به گفته لوک متخصص تغذیه خوردن با انگشتان باعث برقرای ارتباط با آن چیزی می شود که می خورید.

4.با دست غذا بخورید تا غذا بهتر هضم شود

این در متن آورودا هم موجود است که هندی ها با انگشتان غذا می خورند، نادانسته اندام های حسی را فعال می کنند و انرژی را در تعادل نگه می دارند. غذا خیلی خوب هضم می شود زیرا وقتی دست غذا را لمس می کند، اعصاب روی نوک انگشت آن را دریافت می کند و سپس سیگنال هایی را به مغز می فرستد که بدن برای ترشح آنزیم های گوارش کمک می کند. شاید به همین دلیل خوردن غذا با دست بهتر است و طعم بهتری حس می شود.

بخوانید : خواص شگفت انگیر استفاده از نمک پیش از غذا خوردن

غذا خوردن با دست

 

5.خوردن غذا با دست روی چاکرا تاثیر دارد

نوک انگشتان به قلب، چشم سوم، شبکه عصبی، گلو، اندام جنسی و ریشه ای چاکرا مرتبط هستند و هنگامی که ما با دست غذا می خوریم، حرکت و لمس چاکرا فعال می شود و ما را به هر روش ممکنی کمک می کند.

6.متوجه می شوید که غذا خیلی داغ است

این واضح است که وقتی با قاشق و چنگال غذا می خوریم نمی توانیم متوجه بشویم که غذا چقدر داغ است، ولی وقتی با دست غذا می خوریم، می توانید باعث محافظت از بافت های حساس زبان شوید و از سوختن آن جلوگیری کنید.

7.بادست غذا خوردن بهداشتی است

ممکن است برای خیلی ها این تهاجمی به نظر برسد، اما در مقایسه با قاشق و چوب غذاخوری، دستان انسان بهداشتی است. بر خلاف انچه فکر می کنید افرادی که عادت دارند با دست غذا بخورند قبل از غذا خوردن دست ها را می شویند. البته بهداشت دست ها در همه جا یک عادت است ولی قاشق و چنگال خیلی سریع شسته می شوند و همیشه هم به صورت کامل تمیز نیستند.

8.سختی برش دادن غذا با چاقو

غذا خوردن با قاشق چنگال شاید سخت باشد و حتی بریدن غذا با چاقو شاید کمی سخت باشد. این همان دلیلی است که دست را بیشتر ترجیح می دهیم.

9.خوردن غذاهای استخوان دار

اکر غذاهایی که گیاهی نیستند، غذاهای گوشتی و استخوان دار هستند، در حالی که غذاهای لذیذ هندی استخوان دارند، و آنها را نمی توان بدون دست مصرف کرد.

10.با دست غذا خوردن باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت می شود

وقتی با قاشق غذا می خوریم بدون آنکه متوجه شویم سریع تر مواد غذایی را وارد بدن می کنیم و همین باعث بالا رفتن خطر ابتلا به دیابت نوع 2 می شود، در حالی که غذا خوردن با دست می تواند سرعت را کنترل کند و باعث هضم بهتر غذا و گوارش آن شود. به همین دلیل کسانی که با دست غذا می خورند می توانند سریع تر لاغر شوند.

با خواندن این 10 دلیل می توانید با فکری اسوده با دست غذا بخورید و از تمام فواید آن بهره مند شوید.

بخوانید : برای جلوگیری از پرخوری و زیاد خوردن غذا چه کنیم؟

مطالب مشابه را ببینید!