مجله تاپ‌ناز‌

نکات موثر برای زود لاغر شدن و بیشتر شدن سرعت کاهش وزن

اگر نکات موثر را در رژیم غذایی رعایت کنید می توانید خیلی زود به کاهش وزن و لاغری برسید و در این مطلب این نکات موثر را به شما می گوییم که حتی بدون داشتن رژیم هم می توانید به لاغری برسید.

نکاتی برای لاغری سریع که باید در نظر داشته باشید.

دنبال کردن یک رژیم غذایی سالم می تواند باری کاهش وزن مناسب باشد، اما پیروی کردن از یک سری راهنمایی ها و مشاوره ها نیز می تواند به شما کمک کند که خیلی خوش فرم تر شوید. شما برای رعایت کردن نکات می توانید لاغر شوید و با داشتن رژیم و یا حتی بدون داشتن رژیم لاغری شما سریع تر لاغر می شوید و خواهید دید که کارهای زیادی برای کاهش وزن در کنار رژیم غذایی خود می توانید انجام دهید.

نکات موثر برای لاغر شدن سریع بدون رژیم و یا با رژیم

1. لاغری سریع با نوشیدن آب بیشتر:

بین وعده های غذایی باید به مقدار کافی و مناسب آب بنوشید تا باعث افزایش متابولیسم بدن شما بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم شود، همچنین کمک می کند که بدن شما کم آب نشود.

لاغر شدن و کاهش وزن سریع

لاغر شدن با نوشیدن آب

2. برای لاغری سریع صبحانه تخم مرغ بخورید:

استفاده از تخم مرغ در وعده صبحانه و جایگزین کردن آن به جای شیرینی و غلات، می تواند باعث شود در اولین ساعات روز احساس سیری کنید. آنها همچنین مقدار زیادی پروتئین به شما می دهند که می تواند به شما کمک کند سریع تر وزن کم کنید.

 

3 .قهوه تلخ بنوشید تا لاغر شوید:

وقنی صحبت از یک رژیم سالم است از قهوه به خوبی یاد نمی شود ولی باید بدانید که قهوه سرشار از آنتی اکسیدان است و به دلیل داشتن مواد مغذی می تواند باعث بالا رفتن متابولیسم شما شود که باعث چربی سوزی هم می شود.

 

4.لاغری سریع با نوشیدن چای سبز :

چای سبز حاوی مقدار کمی از کافئین است، اما دارای آنتی اکسیدان های قدرتمندی به نام catechins نیز است که همراه با کافئینبرای بیشتر کردن چربی سوزی کار می کند.

لاغر شدن و کاهش وزن سریع

مصرف چای سبز برای لاغری بهتر

5. برای لاغری با روغن نارگیل آشپزی کنید:

روغن نارگیل واقعا سالم است. دارای مقادیر بالایی از تری گلیسیرید متوسط است که عملکردی متفاوت از سایر روغن ها دارد. در هر صورت ، به این معنی نیست که آن ها را به وعده های پخته شده خود اضافه کنید، اما برای روغن و چربی های پخت پز روغن نارگیل را جایگزین کنید.

» همچنین بخوانید : زیبایی پوست و مو با استفاده از روغن نارگیل

6. لاغری با مصرف کمتر قند مصنوعی:

اگر می خواهید وزنتان را کاهش دهید، باید مصرف قند مصنوعی را کاهش دهید.برای انجام این کار برچسب ها را به دقت بخوانید، به عنوان مثال بسیاری از محصولات که ادعا دارند سالم هستند ،گاهی اوقات پر از قند مصنوعی می باشند.

7. کربوهیدرات های تصفیه شده را کمتر مصرف کنید:

کربوهیدرات های تصفیه شده معمولا قندها یا غلات هایی هستند که فیبر و مواد مغذی از آن ها جدا شده است ؛ این نوع از کربوهیدرات باعث افزایش سطح قند خون می شود، که باعث گرسنگی و میل به غذا می شوند.

8. استفاده از بشقاب های کوچک تر برای لاغری سریع:

اگر چه در ابتدا غیر ممکن به نظر می رسد، اما استفاده از بشقاب های کوچک تر به این معنی است که شما کمتر می خورید.این به این معنی است که شما کنترل بیشتری نسبت به مقدار غذایی که می خورید دارید و کالری کمتری مصرف می کنید.

لاغر شدن و کاهش وزن سریع

از بشقاب های کوچک استفاده کنید

9. غذا های سالم تری را در دسترس داشته باشید:

ما اغلب زمانی که گرسنه هستیم ، مستقیما به سمت غذایی که به راحتی در دسترس است، می رویم بنابراین، گرسنگی مان را با غذا هایی که کمتر سالم هستند، رفع می کنیم با این حال، غذاهایی مثل میوه یا غلات سبوس دار برای خوردن در اواسط صبح یا بعد از ظهر به شما کمک می کند مصرف کالری خود را کاهش دهید و سریع تر از رژیم غذایی لاغر شوید.

10.دندان هایتان را فقط بعد از شام مسواک بزنید:

اینکه بعد از شام دندان هایتان را بشورید یک ایده بسیار خوب استف از آن جایی که وسوسه خوردن چیز دیگر را از بین می برد و نیز کمک می کند که اشتهای شما از بین برود.

11.لاغری سریع با استفاده بیشتر از ادویه ها:

بعضی از ادویه ها، مثل فلفل قرمز حاوی ترکیباتی است که می تواند متابولیسم شما را افزایش دهند.هم چنین، عطر و طعم بسیاری از ادویه ها می تواند باعث شود که شما با مقدار کمتری از مواد غذایی احساس سیری کنید.

لاغر شدن و کاهش وزن سریع

استفاده از ادویه ها برای لاغری سریع

12.بلند کردن وزنه برای ادامه روند کاهش وزن :

یکی از عوارض رژیم گرفتن این است که حجم عضلات کاهش پیدا می کند و متابولیسمتان را کند می کند. بهترین راه برای جلوگیری از آن انجام برخی از ورزش های مقاومتی مثل بلند کردن وزنه است. این کار میتواند متابولیسم شما را تسریع کرده و از ، از دست دادن توده عضلانی جلوگیری کند.

13. جویدن آهسته تر برای لاغری سریع :

اغلب اوقات مدت زمانی طول می کشد تا مغز متوجه شود که به میزان کافی غذا خورده اید. ببنابراین آهسته تر جویدن به شما کمک می کند که کالری کم تری مصرف کنید قبل از اینکه مغز به شما فرمان بدهد که سیر شده اید.

14. برای لاغری نوشیدنی هایی با کالری بالا را ننوشید:

اگر می خواهید مقدار قابل توجهی از کالری های غیر ضروری را کاهش دهید ، مهم ترین کار اجتناب از چیزهایی مثل نوشیدنی های گاز دار و آب میوه هایی با قند مصنوعی است. این نوشیدنی ها زیاد برای سلامتی شما مناسب نیست زیرا کالری آن ها بالا و مواد مغذی پایین است.

لاغر شدن و کاهش وزن سریع

نوشیدنی های پرکالری را کنار بگذارید

15.برای لاغری پروتئین بیشتری بخورید:

مقدار زیادی پروتئین بخورید ، مخصوصا در صبح، زیرا متابولیسم را در طول ساعت های بعد سریع تر می کند. این به سوزاندن کالری بیشتر کمک می کند و سریع تر از رژیم غذایی لاغر می شوید.

مطالب مشابه را ببینید!