یازده واقعیت اساسی درباره کانادا

یازده واقعیت اساسی درباره کانادا

 

در زیر چندین واقعیت اساسی در مورد سرزمین بزرگ سفید شمالی وجود دارد که شما را وادار به تحسین آن می کند:

کانادا از نظر مساحت دومین کشور دنیا بعد از روسیه می باشد!

کانادا دارای مساحت 9.9 میلیون کیلومتر مربع است.

  • شعار کانادا «از دریا به دریا»، بیانگر محاصره کانادا از 3 طرف می باشد؛ اقیانوس آرام در سمت غرب، اقیانوس اطلس در شرق و در شمال با اقیانوس قطب شمال.
  • طولانی ترین خط ساحلی، 243،791 کیلومتر طول است.
  • این کشور شامل 10 استان و سه قلمرو است که پایتخت این کشور اوتوا می باشد. این استانها عبارتند از: آلبرتا (پایتخت: ادمونتون)، بریتیش کلمبیا (ویکتوریا)، مانیتوبا (وینیپگ)، نیوبرانزویک (فردریکون)، نیوفاندلند و لابرادور (سنت جان)، نوا اسکوشیا (هالیفاکس)، انتاریو (تورنتو)، پرنس ادوارد جزیره (شارلوت تاون)، کبک (شهر کبک) و ساسکاچوان (رجینا). سه سرزمین عبارتند از: مناطق شمال غربی (یولونیاف)، نونووت (Iqaluit) و یوکان (وایت هورس).

سرزمین دریاچه ها

کانادا دارای دریاچه های بیشتری نسبت به سایر نقاط جهان است. در آخرین شمارش ممکن است دو میلیون دریاچه وجود داشت که  563 دریاچه آن بیش از 100 کیلومتر مربع بوده اند. بزرگترین کانادا شامل دریاچه هیوران (اُنتاریو)، دریاچه Great Bear (سرزمین های شمال غربی) و دریاچه Superior (اُنتاریو) است. دریاچه Winnipeg، پنجمین دریاچه بزرگ کانادا و یازدهمین دریاچه بزرگ در جهان است، که در مانیتوبا واقع شده است.

جمعیت چند فرهنگی

کانادا اولین کشور در جهان است که یک سیاست چند فرهنگی را اتخاذ کند و تنوع و جمع گرایی را در بر گیرد. امروزه از کل جمعیت کانادا که بیش از 35 میلیون نفر است، یک/پنجم آن مهاجرانی هستند، که ویزای کانادا رااز طریق سفارت کانادا در کشورهای خود اخذ کرده اند. در واقع، براساس سرشماری سال 2011، کانادا کشور بیش از 200 نژاد و قوم است. حدود 4.3% از کل جمعیت کانادا هویت بومی دارند و 19.1% آنها متعلق به اقلیت قابل مشاهده است. بزرگترین گروه هایی که در میان این اقلیت های قابل مشاهده هستند، آسیای جنوبی، چینی و آفریقایی هستند که فیلیپینی ها، آمریکای لاتین، عرب ها، آسیای جنوب شرقی، آسیای غربی، کره ای ها و ژاپنی ها در میان انها می باشند.

مطالب پیشنهادی: درباره سیاست چند فرهنگی کانادا، بیشتر بدانید!

دموکراسی / سلطنت

کانادا دموکراسی پارلمانی است که توسط نخست وزیر رهبری می شود. با این حال، این یک سلسله قانون اساسی با مجوز اجرایی ملکه است. این بدان معنی است که ملکه رئیس دولت است، در حالی که نخست وزیر، رئیس دولت است. دموکراسی پارلمانی سه بخش دارد: حکومت (ملکه)، مجلس سنا و مجلس عوام. در ضمن، دولت دارای سه سطح است: فدرال، ایالتی و شهرداری. دولت فدرال در اُتاوا مستقر است و توسط نخست وزیر رهبری می شود. حکومت های ایالتی و محلی به وسیله نخست وزیران رهبری می شوند، در حالی که دولت های شهرداری توسط شهرداران رهبری می شوند.

کانادا به معنای «روستا»

نام کشور کانادا از کلمه «Kanata» مشتق شده است، این کلمه در زبان Huron-Iroquois به معنی روستا یا محل سکونت می باشد. دو نفر از جوانان بومی از این کلمه برای توصیف روستا Stadacona (که در حال حاضر شهر کبک است) به کاوشگر اروپایی ژاک کارتیه استفاده کردند. کارتیه سپس «کانادا» را برای توصیف یک منطقه بزرگتر از Stadacona توصیف کرد. این اسم، بیشتر از اسم قبلی یعنی «New France» پخش شد و محبوبیت پیدا کرد.

برگ افرا و سایر نمادها

آیا می دانستید که 40 سال طول کشید تا پارلمان کانادا، به یک تصمیم نهایی برای پرچم کانادا رسید؟ پرچم قرمز و سفید با برگ برجسته افرا به طور رسمی در تاریخ 15 فوریه 1965، پس از مطالعات سخت و دقیق برافراشته شد. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا برگ افرا با کانادا شناخته شده است؟ خوب، برای سالها حتی قبل از ورود مهاجران اروپایی، مردم بومی از شیره افرا به عنوان یک غذای اصلی استفاده می کردند. در طول تاریخ، برگ افرا، راه خود را به سکه های کانادا، آرم ها و نشان های ملی باز کرده است. درخت افرا نیز برای کانادایی ها بسیار مهم است و نماد رسمی حیات وحش آنها است. در حقیقت، کانادا همچنان سه چهارم تولید شربت افرای جهان را تولید می کند.

در ضمن، سمور آبی هم از سال 1700 به بعد به عنوان نشان ملی قرار گرفته شده است، چرا که تجارت پر سود پوست سمور برای کلاههای خزدار باعث شد که کانادا در جهان مشهور شود. نماد دیگر کانادا، Maple Leaf Tartan – برگ افرا پارچه ای، طراحی شده توسط دیوید وایزر است که در سال 2011 به نماد رسمی تبدیل شد.

یازده واقعیت اساسی درباره کانادا

روز کانادا

روز کانادا یا Dominion Day (برای مدتی به این نام بود)، روز تصویب سند قانون اساسی در سال 1867 می باشد که باعث ایجاد دولت کانادا شد. تعطیلات رسمی برای این روز هر سال در 1 جولای جشن گرفته می شود. این سالگرد، اتحاد سه مستعمره بریتانیا با یکدیگر و تشکیل چهار استان است: استان متحده کانادا (اُنتاریو و کبِک)، New Brunswick و نوا اسکوشیا.

O Canada

سرود ملی کانادا یا «O Canada» توسط Calixa Lavallee، آهنگساز معروف، که شعر آن متعلق به Adolphe Basile-Routhier است، ساخته شده است. نسخه های متعددی از سرود ساخته شده اند، اما نسخه ای که امروزه استفاده می شود توسط رابرت استنلی ویر – وکیلی در مونترال – نوشته شده است.

غذای ملی: Poutine

ریشه غذای ملی کانادا در دهه 1950 از کبک آغاز شد. این غذا، یک ترکیب خوشمزه از سیب زمینی سرخ کرده، پنیر و آب گوشت است. مخترع این غذا هرگز تایید نشده است، با اینکه بسیاری ادعا کردند که این غذا را اختراع کرده اند.

اختراعات بسیار

بسکتبال، pacemaker یا دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب، IMAX و Blackberry چیست؟ بله، آنها همه توسط کانادایی ها اختراع شده اند. بسکتبال توسط دکتر جیمز نایسمیت، مربی تربیت بدنی کانادایی در ماساچوست اختراع شد که می خواست یک بازی را اختراع کند تا در زمستان ها در داخل سالن بتوان بازی کرد.

نخستین pacemaker یا دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب توسط مهندس برق جان هاپپس اختراع شد.

IMAX (دارای ظرفیت ضبط و نمایش تصاویر با اندازه و وضوح بسیار بیشتری نسبت به سیستم‌های سنتی و قدیمی فیلم است) توسط گریم فرگوسن، رومن کرویتر، رابرت کر و ویلیام سی شاو  بر اساس تورنتو ایجاد شد.

در نهایت، تلفن همراه Blackberry محصولی از شرکت Research in Motion (RIM)، در واترلو، اُنتاریو است.

میخواهید بیشتر از اختراعات کانادایی بدانید؟ در اینجا 19 چیز، که شما نمی دانید در کانادا اختراع شد.

سرگرمی ملی

هاکی بازی ملی زمستانی کانادا است، در حالیکه لاکراس ورزش ملی تابستانی است. به منظور نشان دادن اینکه کانادا چگونه هاکی ها را دوست دارد، بازی فینال هاکی بین کانادا-آمریکا در بازی های المپیک ونکوور 2010، بیشترین تماشاگر تلویزیونی را در تاریخ تلویزیون کانادا به خود اختصاص داده بود. در همین حال، تیم هاکی زنان کانادا در المپیک زمستانی 2014 سوچی موفق شد، مدال طلا را کسب کند.

یازده واقعیت اساسی درباره کانادا

کلیشه های زیادی در مورد کانادا و کانادایی ها وجود دارد که سایر ملیت ها را به اشتباه می اندازد. اما وقتی که کشور نام مستعار سرزمین بزرگ سفید شمالی را دریافت کرد، مردم حقیقت را گفتند. اینجا ما به شما می گوییم که چرا لقب کانادا سرزمین بزرگ سفید شمالی است.

 چرا نام مستعار کانادا سرزمین بزرگ سفید شمالی یا North White Great است

تجزیه و تحلیل عمومی

اگرچه که کسی نمی داند، چه کسی برای بار اول از عبارت «سرزمین بزرگ سفید شمالی» در رابطه با کانادا استفاده کرد، اما این نام مستعار برای چندین دهه استفاده شده است. تجزیه و تحلیل کلی این است که کانادا «بزرگ / عالی –Great» است زیرا دومین کشور جهان است. «سفید» به دلیل پوشش گیاهی وسیع یخ زده (تندرا) قطب شمال و برف در داخل کشور است. در نهایت، سرزمین کانادا در «شمال» ایالات متحده است. از این رو، سرزمین بزرگ سفید شمالی متولد شد.

Great – عالی / بزرگ

کانادا بسیار بزرگ است، زیرا تنها کشور بزرگتر از آن در جهان، روسیه است. مساحت آن حدود 10 میلیون کیلومتر مربع (3.9 میلیون مایل مربع) است. اما در کشوری به این بزرگی، باور نکردنی است که تقریبا 80 درصد از جمعیت کانادا در 150 کیلومتری (93 مایل) مرز کانادا و ایالات متحده زندگی می کنند، مشخصا، بخش وسیعی از کشور غیر مسکونی است. کانادا با عنوان «بزرگ» خود نیز دارای طولانی ترین خط ساحلی در جهان است. کانادا، واقعا در بسیاری از موارد «بزرگ و عالی» است، به خصوص در بخش مهاجرت و پذیرش ویزا کانادا.

سـفیــد

زندگی واقعی در سرزمین بزرگ سفید شمالی – که به عنوان مجمع الجزایر قطبی کانادا شناخته می شود، تقریبا 1.5 میلیون کیلومتر مربع (580،000 مایل مربع) است. جمعیت کل این منطقه تنها 14.000 نفر است؛ که به این معنی است ، چه بازدید کننده باشید و چه ساکن کانادا به طور یکسانی شما، مناطق کشف نشده و بکر پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال، پارک ملی Quttinirpaaq در Nunavut تنها 17 بازدید کننده در سال 2016 داشت.

اما این تنها منطقه در کانادا نیست که سفید رنگ است. در واقع، بسیاری از نقاط کانادا بارش برف را برای پنج تا شش ماه سال خواهند داشت. پس بله، واقعا یک کشور بزرگ و سفید در شمال ایالات متحده است. اما در کنار پوشش گیاهی یخ زده قطب شمال، کانادا نیز با کوه های ناهموار و پوشیده از برف و جنگل های قطبی شمالی پر شده است.

شمــال

توضیح “شمال” بسیار ساده است. کانادا و ایالات متحده دو کشور بزرگ هستند که آمریکای شمالی را تشکیل می دهند، و کانادا هم دورترین کشور، آمریکای شمالی است. کانادا هم به عنوان «همسایه شمالی» آمریکا شناخته شده است. /پایان رپورتاژ آگهی/

منبع: ویزای کانادا

مطالب مشابه را ببینید!