مجله تاپ‌ناز‌

از بین بردن “بوی بد فاضلاب” با این روش ها در منزل

“بوی بد فاضلاب” در فضای منزل در اشپزخانه، توالت و یا هر جای دیگر از منزل حس شود که می تواند مملو از باکتری و قارچ باشد ولی می توان این بوی بد لوله فاضلاب را با راه های مختلفی از بین برد.

راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب

بوی بد فاضلاب می تواند تجربه خوب کار کردن در آشپزخانه را ناخوشایند کند. بوی بد فاضلاب ناشی از باقی ماندن پسماند غذاها ایجاد می شود. وقتی ظرف ها را می شویید باقی مانده غذاها در لوله گیر می کنند و در طول زمان بوی تعفنی بدی میگیرند. باکتری ها وقارچ ها نیز می توانند باعث ایجاد این بوی نامطبوع داخل لوله فاضلاب شوند.

وی بد فاضلاب

دلیل بوی بد فاضلاب در خانه چیست؟

بوی بد فاضلاب به دلیل وجود گاز سمی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است. این بو می تواند دائمی باشد و یا فقط در بعضی از مواقع به مشام برسد و گاهی می تواند خیلی غلیط باشد و یا بوی رقیقی داشته باشد. این بود را شاید حس کرده باشید که بویی بد شبیه به بوی بد تخم مرغ گندیده یا ماهی یا لاشه گندیده داشته باشد. می تواند در تمام بخش های منزل این بوی بد به مشام برسد. ساده ترین روش برای رهایی از این مشکل استفاده از محصولات تمیز کننده تجازی است. با این حال این محصولات دو ضرر مهم دارند: اول اینکه تمام لوله ها را تمیز می کننند ولی اگر به طور منظم استفاده شوند که باعث پوسیدگی لوله کشی منزل می شوند، علاوه بر آن گازها و بوهایی را منتشر می کنند که بعضی از افراد نمی توانند تحملشان کنند. این مواد برای افرادی که آسم دارند اصلا مناسب نیست.

وی بد فاضلاب

روش از بین بردن بوی بد فاضلاب

4 ترفند برای خلاص شدن از بوی بد فاضلاب

1. آب با سرکه و جوش شیرین

تنها چیزی که برای این روش نیاز دارید نصف لیتر آب گرم، کمی سرکه و جوش شیرین است.

این مراحل را باید دنبال کنید:

آب را به کاسه به همراه 200 میلی لیتر سرکه اضافه کنید.

100 گرم جوش شیرین اضافه کنید.

می بینید واکنش شیمیایی رخ می دهد. بنابراین سریعا مخلوط را در فاضلاب بریزید.

پس از نیم ساعت، یک لیتر آب جوش بریزید.

همانطور که می بینید، این روشی مقرون به صرفه و ساده برای خلاص شدن از بوی بد ناشی از فاضلاب آشپزخانه تان است. همچنین می توانید از این کار برای بوی زننده حمام و توالت استفاده کنید.

وی بد فاضلاب

مخلوط آب و سرکه و جوش شیرین برای ازبین بردن بوی بد فاضلاب

2. نمک ، یخ ، لیمو 

می خواهیم بوی بد فاضلاب را ازبین ببریم و دستورالعمل زیر چیز دیگری است. از یخ و نمک برای از بین بردن پس مانده های مواد غذایی که در فاضلاب گیر می افتند ، استفاده کنید. چطور ؟آسان است:تکه های یخ را به اطراف بریزید و نمک را به داخل لوله فاضلاب بریزید.

هرچقدر نیاز است تکرار کنید و در نهایت مقداری پوست لیمو را اضافه تا بوی مرکبات بدهد.

وی بد فاضلاب

از مرکبات برای بوی بد فاضلاب استفاده کنید

3. حذف بوهای بد با آب و مخمر

این ترکیب معمولا نتایج بسیار خوبی دارد. تنها چیزی که نیاز دارید یک مخمر نان و آب است.

یک فنجان آب به جوش بیاورید. یک بسته مخمر اضافه و بگذارید حل شود.

این مخلوط را در فاضلاب آشپزخانه بریزید و بگذارید تمام شب بماند. این ترفند ساده و ارزان نیز می تواند در حمام و رختشوی خانه به کار رود.

4. جوش شیرین و سرکه سفید

این مشابه گزینه اول است، اما فرآیند آن کمی متفاوت است. یک فنجان جوش شیرین را زمانی که خشک است ،درون فاضلاب بریزید و مطمئن شوید تازه بسته جدید را خریده اید .

یک ظرف کوچک سرکه سفید اضافه کنید، که بلافاصله شروع به فوم می شود. بعد از 15 دقیقه، کمی آب به پایین سرازیر می شود. این مراحل ساده هر گونه بوی بد را از فاضلاب آشپزخانه از بین خواهد برد.

وی بد فاضلاب

سرکه سفید و حوش شیرین برای از بین بردن بوی بد فاضلاب

توصیه برای از بین بردن بوی بد فاضلاب در آشپزخانه

در نهایت بهتر است از کارهای پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد بوی بد فاضلاب بهره ببرید. بهترین راه این است که پسماند مواد غذایی وارد فاضلاب نشوند.

صابون های خاصی هم برای شستن ظرف موجود هستند که از چسبیدن مواد غذایی به لوله ها جلوگری می کنند که شما ررا شگفت زده می کنند. بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق جوش شیرین است.

داشتن اشپزخانه ای با بوی خوب غیر ممکن نیست. از این به بعد می توانید اشپزخانه ای خوشبو و بدون وجو بوی فاضلاب داشته باشید. فقط کافی است چند دقیقه وقت بگذارید تا بوهای بد از بین بروند.

 

مطالب مشابه را ببینید!