مجله تاپ‌ناز‌

از بین بردن بوی سوختگی برنج در قابلمه با این ترفندها

از بین بردن بوی سوختگی برنج

در این مطلب روش های کاربردی و ترفندهایی برای از بین بردن بوی سوختگی برنج در قابلمه و فضای آشپزخانه را به شما آموزش می دهیم.

بعضی از مواقع ممکن است برنج بسوزد که اتفاق ناخوشایندی است و ممکن است فضای آشپزخانه و قابلمه شما بوی برنج سوخته بگیرد و در این لحظه شما به فکر از بین بردن بوی سوختگی می افتید که می توانید با روش هایی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم بوی سوختگی را از قابلمه به صورت کامل از بین ببرید..

روش ها و ترفندهای از بین بردن بوی سوختگی برنج

از بین بردن بوی سوختگی انواع غذا و برنج نیاز به تجربه وفوت و فن هایی دارد که هر کدبانویی باید با این ترفندها آشنایی داشته باشد. در این مطلب روش های ساده برای از بین بردن بوی سوختگی برنج را به شما معرفی می کنیم.

از بین بردن بوی سوختگی برنج در قابلمه با این ترفندها

از بین بردن بوی برنج سوخته

روش 1 : در ابتدا برنح سالم و نسوخته را از قابلمه خارج کنید و به درون قابلمه یا ظرف تمیزی منتقل کنید.

یک تکه نان بر روی برنج قرار دهید.

درب قابلمه را ببندید و بگذارید نان به مدت 15 دقیقه تا 20 دقیقه روی برنج باقی بماند. پس از مدت زمان ذکر شده نان را از روی برنج بردارید تا بوی بد سوختگی برنج از بین برود. باید توجه داشته باشید بهتر است از نان سفید (نان لواش یا نان تافتون) برای از بین بردن بوی بد سوختگی برنج استفاده کنید.

روش 2 : 1 عدد پیاز پوست کندهرا درون قابلمه برنج قرار دهید زیرا پیاز بوی سوختگی را به خود می گیرد.

روش 3 : یک پنبهرا به آبلیمو آغشته کنید و درون دستمال کاغذی تمیزی بگذارید و سپس دستمال کاغذی را به مدت چند دقیقه درون قابلمه برنج قرار دهید.

مطلب مشابه: ظروف قابل شستشو در ماشین ظرفشویی و ظروفی که نباید در ماشین شست

مطالب مشابه را ببینید!