نحوه بازیابی انرژی پس از سفر هوایی و سر حال شدن بعد از سفر با هواپیما

چطور انرژی خود را پس از سفر هوایی بازیابی کنیم؟

این تفاوتی ندارد که بلیط هواپیمایی که خریده ای مربوط به کدام کلاس پروازی است، پرواززدگی در هر سفر هوایی شاید برای شما اتفاق بیفتد. اما چطور انرژی خود را پس از سفر هوایی بازیابی کنیم؟

حتما برای شما هم پیش آماده که با انرژی زیادی پس از خرید بلیط هواپیما، خود را برای سفر آماده می کنید و خیلی باا انرژی سوار هواپیما می شوید، ولی غافل از اینکه ممکن است پرواززده شوید و بعد از نشستن هواپیما روی زمین، کل انرژی خود را از دست می دهید. در ادامه 6 نکته برای بازگرداندن سریع انرژی پس از سفر هوایی را به شما می گوییم.

هنگامی که بلیط هواپیما می خریم و زمان پرواز می رسد، مراحل قبل از سوار شدن به هواپیما را طی می کنیم و سوار هواپیما می شویم. درون هواپیما ما جزوی از بار هستیم زیرا هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم تا مسیر کوتاه تر شود، تکان های هواپیما کمتر می شود یا اینکه صندلی مان راحت تر شود.

چه زمانی‌که سوار هواپیما می‌شویم و چه زمانی‌که از هواپیما پیاده می‌شویم، فقط خودمان می‌توانیم مشکل پرواززدگی‌مان را حل کنیم. با دقت برنامه‌ریزی کنید تا جت لگ (پرواز زدگی) شما به‌سرعت از بین برود؛ در صورتی که اثرات پرواز روی بدنتان را نادیده بگیرید، مدت‌ها طول می‌کشد تا ساعت داخلی بدنتان به حالت اولیه‌ی خود بازگردد.

گام اول

اگر برای جلسات کاری سفر می‌کنید، جلساتی را که قرار است در مقصد برگزار شوند، براساس منطقه‌‌ای که قصد عزیمت به آن را دارید، برنامه‌ریزی کنید. این کار باعث می‌شود که با انرژی کافی برای جلسه آماده بوده و در حین جلسه در بهترین شرایط باشید. برنامه‌ریزی دقیق و زمانبندی سفر، به‌ویژه در سفرهای کوتاه لازم است.

گام دوم

در حین پرواز، آب زیاد بنوشید. کابین‌های هواپیما شدیدا خشک هستند و خشک شدن بدن، پروسه‌ی بهبود پرواززدگی را طولانی‌تر می‌کند. اگر مطمئن نیستید که در هواپیما به شما آب داده می‌شود، بعد از اینکه از گیت امنیتی عبور کردید، مقداری آب برای پرواز خود تهیه کنید. تا وقتی که به مقصد خود نرسیده‌اید به نوشیدن آب ادامه دهید و از قهوه و کافئین دوری کنید، چون باعث می‌شوند که به سرویس بهداشتی نیاز پیدا کنید، بنابراین آب زیادی از بدن‌تان دفع می‌شود.

گام سوم

زمان ورود خود را بسنجید و طبق آن تصمیم بگیرید که در هواپیما بخوابید یا بیدار بمانید. در صورتی که در طول مسیر بیدار باشید و دیر به مقصد رسیدید، قطعا زمانی که هواپیما به زمین می‌نشیند خسته خواهید بود و نیاز به خواب دارید. اگر هواپیمای شما صبح یا اوایل روز به زمین نشست، سعی کنید در هواپیما بخوابید تا وقتی که به مقصد رسیدید سرحال باشید.

نحوه بازیابی انرژی پس از سفر هوایی و سر حال شدن بعد از سفر با هواپیما

چطور پس از سفر با هواپیما انرژی داشته باشیم؟

گام چهارم

داخل هواپیما کمی نرمش کنید. برخیزید و کمی حرکت کششی کنید و در راهرو قدم بزنید. اگر نمی‌توانید از صندلی خود بلند شوید، روی همان صندلی تا حدودی پاهای خود را نرمش دهید. اگر در بین راه توقف دارید، در صورت امکان از هواپیما خارج شوید و قدم بزنید و نرمش‌ کنید. این کار باعث می‌شود خون بدن در جریان بیفتد و از بروز درد جلوگیری کند و درنهایت موجب کاهش زمان مورد نیاز برای بهبود شما می‌شود.

گام پنجم

اگر هنگام صبح به مقصد رسیدید، قهوه یا نوشیدنی کافئین‌دار بنوشید. سعی کنید در طول روز چرت نزنید تا شب چرخه‌ی طبیعی خواب خود را حفظ کنید. قهوه، چای یا سودای کافئین‌دار شما را تا غروب هوشیار و بیدار نگه می‌دارد. بالعکس، اگر هنگام غروب به مقصد رسیدید، از نوشیدنی‌های کافئین‌دار دوری کنید تا چرخه‌ی عادی خواب شما به هم نخورد.

نحوه بازیابی انرژی پس از سفر هوایی و سر حال شدن بعد از سفر با هواپیما

گام ششم

اگر هواپیمای شما هنگام صبح به زمین نشست، کمی نرمش کنید، مخصوصا در صورت امکان در فضای باز زیر نور خورشید یا فضایی‌که نور مناسب دارد این کار را انجام دهید. نور و فعالیت به بدن شما کمک می‌کند تا ساعت درونی بدن خود را به حالت قبل برگردانید که درنهایت موجب تسریع بهبود شما می‌شود. اگر سخت بیدار می‌شوید، ساعت خود را کوک کنید.

مطالب مشابه را ببینید!