مجله تاپ‌ناز‌

روش های تقویت زبان انگلیسی و ترفند سریع یاد گرفتن زبان

می توانید با استفاده بعضی از روش ها و ترفندها خیلی سریع و در کوتاه ترین زمان ممکن، زبان انگلیسی را یاد بگیرید و به زبان انگلسی صحبت کنید.

راه های سریع یادگیر زبان انگلسی و واژگان انگلیسی

هنگامی که می خواهید زبان جدیدی را یاد بگیرید و آموزش آن را شروع می کنید دوست دارید که خیلی زود بتوانید به آن زبان صحبت کنید و برای دست یافتن به این هدف باید لغات جدید و کاربردی در این زمینه را بدانید پس باید فوت و فن تقویت لغت زبان مورد نظر را بدانید، فنونی که برای آموختن این لغات زبان خارجی استفاده می کنید روش های ساده ای هستند که اکثر افراد در این مسیر پیش گرفته اند.

روش های تقویت زبان انگلیسی و ترفند سریع یاد گرفتن زبان

فوت و فن یاد گرفتن زبان براحتی

این ترفندها برای بهبود دایره واژگان زبان انگلیسی و هر زبانی می تواند به کار برود

داستان خواندن برای یادگیری و تقویت لغت

پدر و مادر و کودکان می توانند از خواندن داستان های کودکانه برای بهبود دایره لغات خود استفاده کنند. کلمات استفاده شده در خیلی از کتاب های کودکان بیشتر خارج از دایره گفتمان روزمره بزرگسالان است، پس پدر و مادر می توانند تنها با خواندن داستان های شبانه، دایره لغات خود را هم بیشتر کنند.

روش های تقویت زبان انگلیسی و ترفند سریع یاد گرفتن زبان

روش های موثر یادگیری زبان

تقویت لغت با تماشای فیلم

تماشا کردن فیلمی که با موضوع کتابی که می خوانید می تواند مرتبط باشد و باعث شود واژگان در ذهن شما تقویت شوند و به همین دلیل می توانید درکی عمیف از لغات داشته باشید. خواندن و دیدن فیلم و کتاب با یک موضوع مرتبط خیلی اهمیت دارد و این کار می تواند باعث کدگذاری دوگانه بشود، وقتی چیزی را می خوانید و سپس آن را روی صفحه نمایش مبینید در پایان آن را بهتر به خاطر می آورید.

از تبلت خود استفاده کنید

بار بعدی که در حال کتاب خواندن بودید، اگر با کلمه ای مواجه شدید که معنی اش را نمی دانستید، کلمه را هایلایت کنید و در دیکشنری جستجو کنید، با این کار مطلب را گم نخواهید کرد.

روش های تقویت زبان انگلیسی و ترفند سریع یاد گرفتن زبان

چطور لغات را حفظ کنیم؟

خواندن مجلات برای تقویت لغت

اگر می خواهید که خیلی واژگان بیشتری را در ذهن بسپارید، فقط مجله را ورق نزنید و سعی کنید واقعا آن را بخوانید. فقط به مشاهده محصولات و تصاویر مجلات اتفا نکنید، به مقالات و کپشن عکس ها هم توجه کنید. طبق مطالعات بنیاد پژوهشی جانسون اوکانر ، مجلاتی با موضوعات ورزشی ، دکوراسیون داخلی و یا سلامت سرشار از لغاتی است که تابحال به ذهنتان خطور نکرده که در محاوره از آن ها استفاده کنید.

گوش دادن به صدای کلمات تقویت تلفظ لغت

خیلی از مردم کلمات کلیدی را به خاطر نمی آورند، مگر اینکه در گفتگو از آنها استفاده کنند. اما اگر لغتی را بشنوید و به نظرتان تلفظ جالبی داشته باشد، ار تلفظ لغت آگاه می شوید و شروع به استفاده از آن خواهید کرد.

روش های تقویت زبان انگلیسی و ترفند سریع یاد گرفتن زبان

چند تکنیک مهم و کاربردی برای تقویت کردن زبان

از منزل بیرون بروید و در محیط مناسب شروع به یادگیری کنید.

رفتن به مکان های جدید و مشاهده تجربه های جدید، روش بی نظیری جهت ساخت دانش های جدید می باشد. از موزه بازدید کنید و یا هیجان تجربه زندگی در مکانی دیگر را هم تجربه کنید.

به یک گروه کتابخانه ای کتابهای زبان مورد نظرتان بپیوندید

گروه های کتاب بهترین روش جهت یادگیری لغات جدید است. این طور گروه ها نه تنها به شما برای کشف و خواندن کتاب های جدید کمک میکند ، بلکه راه خوبی برای کنار گذاشتن زمان کافی جهت مطالعه روزانه می باشد.

روش های تقویت زبان انگلیسی و ترفند سریع یاد گرفتن زبان

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و زبان های دیگر

بخوانید بخوانید و باز هم بخوانید

سعی کنید هر روز مقداری زمان برای مطالعه کنار بگذارید. مطالعه کردن منظم به کارکرد شناختی کمک می کند زیرا مغز به صورت منظم در حال یادگیری می باشد. حتی اگر معانی تمام کلماتی را که نمی دانید را سرچ کنید، احتمالا بتوانید واژگان را خیلی ساده و با شناختن معانی آنها بر اساس زمینه متن استفاده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!