مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی عرفان؛ عکس های عرفان خواننده رپ و همسرش و زندگی شخصی اش

عرفان

در این بخش بیوگرافی عرفان، یکی از خواننده های معروف سبک رپ ایرانی را ارائه کرده ایم.

بیوگرافی عرفان رپر ایرانی

عرفان حاج رسولی زاده 12 مرداد سال 1362 در شهر اصفهان است و خواننده و تهیه کننده سبک موسیفی رپ می باشد.

عرفان

شروع موسیقی رپ

عرفان فعالیت موسیقی را با ترانه شستشو شروع کرد و در سال 86 نخستین آلبوم موسیقی را با نام از خانه تا گور منتشر کرد.

عرفان

خداحفظی از موسیقی

عرفان پس از انتشار این آلبوم از خانه تا گور، دو آلبوم دیگر با نام های همیشگی در سال 1389 و خداحافظی در سال 194 منتشر کرده است.

او پس از انتشار آلبوم خداحافظی در تاریخ 30 بهمن سال 94 از عرصه رپ خداحافظی کرد که به گفته خودش، دلایل خداحافظی اش را در آلبوم ذکر کرد.

عرفان

بازگشت به موسیقی رپ

عرفان با تک آهنگ خوش آمدی ( با همراهی کنیس ) به عرصه موسقی رپ بازگشت و پس از آن آهنگ های بیشتری را هم منتشر کرد.

عرفان

مهاجرت از ایران

عرفان در سن 16 سالگی از ایران به کالیفرنیا نقل مکان کرد و مرتب بین ایران و آمریکا در حال رفت و آمد بوده است. او بخشی از زندگی اش را هم در دبی گذرانده است و به گفته خودش با چند شنبه با سینا ولی الله، عرفان پس از آلبوم خداحافظی از دبی به آمریکا بازگشت.

سرگرمی عرفان در سنین پایین خواندن شعر و سرودن شعر را آغاز کرد. و بعدها با تولید دومین اثرش به نام شستشو در سال 2004 به شهرت رسید.

عرفان

نخستین آلبوم عرفان

نخستین آلبوم عرفان از خانه تا گور بود که سال 2007 آن را روانه بازار کرد و این آلبوم نخستین آلبوم رپ فارسی بود که در بازار جهانی به فروش رسید. عرفان نخستین آلبوم از سرخوردگی هایش را در مورد برخی اس مسائل موسیقی ایران صحبت می کند ولی موضوع اصلی این آلبوم مهاجرت یک ایرانی و مشکلات مهاجرت او بوده است. آثار عرفان بیشتر اعتراضی هستند.

آلبوم همیشگی

عرفان پس از پخش نخستین آلبوم خود به نام از خانه تا گور تصمیم گرفت که آلبومی را با نام همیشگی شروع کرد و البته پس از 3 سال با 18 ترک در شهریور 89 به صورت رمسی از پانی آورنگ وارد بازار موسیقی شد.

از نظر موضوعی اکثر موضوعات آلبوم حول محور زندگی شخصی عرفان می‌چرخد یکی از نکات مثبت این آلبوم می‌توان انتخاب موضوعات جدید رو در اهنگهای آلبوم و داشتن ترک‌ها با موضوعات مختلف را بیان کرد که می‌تواند هر سلیقه‌ای رو جذب خودش کند یکی دیگر از نکات مهم آلبوم کیفیت بسیار بالای ترک‌ها و مهم‌ترین نکته این آلبوم این هست که این آلبوم هم مثل آلبوم قبلی عرفان در سراسر جهان به فروش می‌رسد که قدم و حرکت بزرگی برای پیشرفت رپ فارسی است. آلبوم دارای ۱۸ ترک، اینترو، اوترو و اسکیت است. علاوه بر اعضای گروه پایدار (خشایار و سرکش) خواننده‌های دیگری همچون سیاوش شمس، ریویل، نونا، مروارید و امیر فرجام در این آلبوم همکاری کرده‌اند.

عرفان

موزیک ویدیوی راه من در شبکه جهانی Viva

موزیک ویدیو راه من یکی از آهنگ های آلبوم همیشگی در شبکه ویوا پخش شد. در بین رپرهای ایرانی عرفان تنها رپری است که کلیپش از یک شبکه جهانی پخش شده است که این قدم مثبتی در جهت پیشرفت و شناخته شدن بیشتر رپ فارس به جوامعه خارجی است.

آلبوم خداجافظی

این سومین آلبوم استودیی عرفان بود و همچنین آخرین اثر هنری عرفان بود. پس از این آلبوم او از موسیقی رپ فارسی خداجافظی کرد.برخی از دلایل خداحافظی وی از موسیقی به گفتهٔ خودشنبود درآمد از این راه و همین‌طور متظاهر و قلابی بودن اکثر افراد فعال در این زمینه است.پربازدید ترک‌های این آلبوم ترک خداحافظی (با همکاری نونا) و ترک الفبا (با همکاری کورنلا) بودند. همچنین موزیک ویدئو ترک انعکاس (یکی از ترک‌های آلبوم خداحافظی) تنها موزیک ویدئو رپ فارسی است که در فیلمبرداری آن از لنزهای ۳۶۰ درجه استفاده شده‌است که اولین موزیک ویدئو ساخته شده با این روش فیلمبرداری می‌باشد.

عرفان

آلبوم آیه الترپ

عرفان و جیدال در حال تهیه آلبومی به نام آیه الترپ هستند که اولین ترک آن به نام مونتاژ هفتم آبان ماه 97 منتشر شد. بر طبق گفته های عرفان و نام آلبوم، سبک این آلبوم ترپ هست.

حضور عرفان در شبکه جهانی ام تی وی MTV

عرفان به نماینگی از موسیقی ایران و همین طور به عنوان یکی از ستاره های هیپ هاپ ایران در برنامه ربل موزیک درد شبکه جهانی ام تی وی حضور پیدا کرد و صحبت هایی در مورد کشورش ایران و موسیقی آن کرد و همین طور فری استایلی از آهنگ انعکاس و یکی از آهنگ های آلبوم خداجافظی را اجرا کرد.

مطلب مشابه: بیوگرافی مهراد هیدن؛ عکس های مهراد و همسرش و در مورد زندگ شخصی این رپر

همکاری عرفان با دیگر خواننده ها

عرفان یکی از اعضای گروه پایدار است و با خوانندگان بزرگ رپ مانند بهرم و گروه زد بازی و همچنین سامی بیگی همکاری داشته است.

او آهنگ سرزمین یخ را با رضا پیشرو اجرا کرد. از هکاری های دیگر او می توان همکاری با سوگند را نام برد. پس از آهنگ موفق منتظر، آهنگ و نماهنگ یادته با استقبال زیادی روبرو شد به طوی که نماهنگ آن در دت 4 ساعت مرز یک میلیون بازدید را در رادیو جوان رد کرد.

ازدواج عرفان پایدار

عرفان چند وقتی است که با یک دختر ایرانی به نام کیما رابطه عاشقانه دارد ولی هنوز خبری در مورد ازدواج آنها منتشر نشده است.

مطالب مشابه را ببینید!