برآورد هزینه‌های سفر به قشم

برآورد هزینه‌های سفر به قشم

برآورد هزینه های سفر به قشم

چند صباحی‌ست که سفر به قشم در میان گردشگران داخلی رونق یافته است و دلیل این اتفاق را می‌توان در توسعه بسیاری از امکانات اقامتی و تفریحی این جزیره جستجو کرد. جاذبه‌های طبیعی استثنایی قشم هم در سال‌های اخیر بیشتر شناخته شده‌اند تا همه چیز برای یک تجربه بی‌‌نهایت ویژه در این جزیره آماده باشد. اما سؤالی که بسیار پرسیده می‌شود این است: هزینه‌های سفر به قشم؟!!

برآورد هزینه‌های سفر به قشم

پیش از پرداختن به قیمت تور قشم و هزینه‌های این سفر، بهتر است که اندکی در مورد دغدغه‌ای که گردشگران برای سفر به جزیره‌های جنوبی ایران در تابستان دارند بپردازیم؛ گرما! دغدغه‌ای که تأثیر مستقیمی بر قیمت‌های تور قشم می‌گذارد.سالیان سفر یکی از کارگزاران مجرب تور قشم در مورد آب و هوای قشم می‌گوید:

رطوبت نسبی در قشم بالاست و این جزیره در گروه سرزمین‌های گرم و مرطوب قرار می‌گیرد. دمای متوسط سالیانه قشم 26 درجه سانتیگراد است و گرم‌ترین زمان‌ها از 10 تیر تا 10 شهریور و سردترین زمان‌ها، ماه‌های دی و بهمن است.

برآورد هزینه‌های سفر به قشم

درست است که جزایر جنوبی ایران در تابستان بسیار گرم هستند، اما همین موضوع سبب می‌شود که قیمت تمامی امکانات تفریحی و اقامتی این جزیره در این فصل افت کنند. البته مشخص است که این دلیل، نمی‌تواند بار عمده تصمیم در مورد انتخاب تور قشم در تابستان را به دوش بکشد، اما شاید خیل عظیمی از گردشگران، تورهای ارزان قشم را ترجیح بدهند.

مثلاً وقتی هتل های قشم با افت 40 درصدی قیمت در اختیار مهمان‌های‌شان قرار می‌گیرند، دغدغه گرما شاید اندکی دور از ذهن به نظر برسند. گردشگران به خوبی می‌دانند که تمام مناطق کشور در تابستان گرم هستند و اصلاً سفر به جزیره‌ها و سواحل داغ و آفتابی در تابستان، میان گردشگران جهانی بسیار مرسوم است و کاهش قیمت هم بیشتر به این سفرها دامن می‌زند.

از طرفی مراکز خرید قشم هم در تابستان تخفیف‌های عجیب و غریبی را برای مهمان‌های‌شان در نظر می‌گیرند و از این جهت می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای خرید کردن باشند. این موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایل سفر به قشم در تابستان محسوب می‌شود؛ چنانچه که بسیاری از فروشگاه‌های کشور، اجناس‌شان را در همین فصل تابستان از جزیره قشم خریداری می‌کنند!

البته نباید فراموش کرد که قیمت تور قشم در سایر زمان‌های سال هم بسیار مناسب است و به نسبت ویژگی‌های استثنایی گردشگری‌اش که لقب جزیره عجایب هفت‌گانه را هم به این جزیره داده‌اند، انتخاب بسیار مطلوبی محسوب می‌شود. پروازهای قشم هم به صورت مداوم از اکثر فرودگاه‌های کشور انجام می‌شوند و قیمت و خدمات این پروازها، مشکلات بسیار پرواز در ایران را کاملاً برطرف می‌کنند. مجری‌های زیادی هم در حوزه تورهای قشم فعالیت می‌کنند که پروازها و هتل‌ها را به صورت پکیج‌های کم‌هزینه‌ای در اختیار علاقمندان این تور می‌گذارند و بهترین راه برای برآورد هزینه سفر به قشم، همین تورها هستند؛ چرا که همه چیز از پیش تعیین شده است و اقلاً بخش عمده‌ای از هزینه‌های جاری سفر یعنی هزینه محل اقامت و پرواز، توسط این تورها به حداقل می‌رسند. پایان رپورتاژ/

سفر به جزیره قشم

نوشته های مشابه