مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه اسکراب های طبیعی برای از بین بردن موهای زائد

یکی از دغده های خانم ها در امر زیبایی رشد و افزایش سریع موهای زائد صورت است که خیلی ناخوشایند است، برای رفع راحت موهای زائد صورت می توانید از اسکراب های طبیعی استفاده کنید.

اسکراب ارد برنج و سبوس گندن برای از بین بردن موهای زائد

موهای زائد صورت می تواند باعث ناراحتی خانم ها شود. وقتی می خواهید از شر این موها خلاص شوید، ممکن است درد زیادی را تحمل کنید ولی این بار مجبور نیستید درد را زیاد تحمل کنید. در این بخش تاپ ناز یک راه و روش طبیعی بدن درد را برای از بین بردن مردم موهای زائد صورت را به شما معرفی می کنیم که آن استفاده از اسکراب های طبیعی و خانگی است.

اسکراب از بین بردن موهای زائد

 

استفاده از اسکراب های آرد برنجی برای رفع موهای زائد صورت

خاصیت لایه برداری آرد برنج، به شما کمک می کند تا موهای زائد صورت را بدون هیچ گونه دردی از بین ببرید و به پوست خود زیبایی ببخشید.

همچنین بخوانید : اپیلاسیون و خطاها و اشتباهات اپیلاسیون موهای زائد

اسکراب آرد برنج و پاپایا:

آرد برنج و پاپایا به صورت موثری می تواند موهای زائد را از بین ببرد. پوست نصف یک پاپای رسیده را بکنید و ان را به قطعات کوچک تقسیم کنید و مخلوط کنید تا خمیر نرمی حاصل شود. 2 قاشق غذاخوری ارد برنج را به خمیر پاپایا اضافه کنید و خوب با هم مخلوط کنید.خمیر آماده شده را بر روی پوست صورت بمالید و 25 دقیقه صبر کنید. پس از این مدت صورت خود را با آب سرد بشویید.

اسکراب آرد برنج و لیمو:

لیمو خاصیت لایه برداری دارد و باعث از بین بردن سلول های مرده پوست و موهای زائد می شود. یک سوم فنجان آب لیمو را با 2 قاشق غذاخوری ارد برنج مخلوط کنید. این ترکیب را بر روی صورت بزنید و خیلی آرام برای 5 تا 8 دقیقه ماساژ دهید. بگذارید 5 دقیقه روی صورت بماند و سپس ان را با آب سرد بشویید.

اسکراب از بین بردن موهای زائد

اسکراب آرد برنج و عسل:

اگر می خواهید موهای زائد را خیلی آرام از بین ببرید، راه حلش همین آرد برنج و عسل است. در یک کاسه 2 قاشق غذاخوری ارد برنج و 1 قاشق غذاخوری عسل بریزید و مخلوط کنید. در آخر چند قطره شیر را به ترکیب اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده را بر روی پوست خود بمالید و چند دقیقه به آرامی ماساژ بدهید. این کار کمک می کند تا ریشه موها خیلی ضعیف شوند و براحتی کنده شوند.

اسکراب آرد برنج و زردچوبه:

زردچوبه خاصیت موبری دارد و تمام کرم های آماده موبری که از بازار تهیه می کنیم حاوی زردچوبه هستند. می توانید به راحتی یک موبر به وسیله ارد برنج و زردچوبه درست کنید. باید 2 قاشق غذاخوری ارد برنج را با نوک انگشت زردچوبه مخلوط کنید. به مقدار لازم آب اضافه کنید تا شکل خمیر شود. می توانید به جای آب از شیر استفاده کنید تا پوست شما نرم شود. خمیر را بر روی پوست خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه روی صورت بماند. پس از 15 دقیقه با آب ولرم ان را بشویید.

اسکراب از بین بردن موهای زائد

استفاده از اسکراب سبوس گندم برای از بین بردن موهای زائد صورت

روش تهیه این اسکراب

برای تهیه اسکراب مخصوص سبوس گندم برای رفع کردن موهای زائد باید 2 قاشق غذاخوری سبوس گندم، 1 قاشق چای خوری گلاب و یک قاشق چای خوری شیر را با هم ترکیب کنید تا خمیر حاصل شود.

این اسکراب دانه را به محل مورد نظر خود بزنید و با حرکات دایره ای و تا زمان خشک شدن سبوس گندم ماساژ دهید تا موهای زائد کنده شوند. سپس با آب بشویید.

می توانید این کار را هفته ای 3 بار انجام دهید.

همچنین بخوانید : روش های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

مطالب مشابه را ببینید!