قرینه سازی ابرو | روش هایی برای قرینه سازی ابرو و هم اندازه کردن ابروها

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]برای قرینه سازی ابرو روش های ساده ای وجود دارد که با انتخاب هر کدام از این روش های می توانید ابروهایتان را شبیه به هم بردارید و به اصطلاح ابروی شما تا به تا نشود. قرینه بودن ابرو و هم اندازه بودن آن در چهره شما بسیار تاثیر خواهد داشت[/box].

قرینه سازی ابرو
شکل ابرو تاثیر زیادی در زیبایی ابرو دارد و باعث زیباتر شدن فرم صورت می شود. شکل ابرو می تواند به چشم های شما حالت دهد. امروزه روش های متعددی تظیر آرایش ابرو، هاشور زدن ابرو، سایه ابرو و تاتوی ابرو برای تغییرات ابرو وجود دارد که هر کسی می تواند با این روش ها عیب های موجود در ابروها را برطرف کند و در مدل ابروهای خود تغییراتی را ایجاد کند. از هر کدام از این روش ها برای قرینه سازی ابروها هم می توان استفاده نمود.

آموزش قرینه سازی ابرو

روش اول: استفاده از دستمال کاغذی و ریمل ابرو

 • در این روش ابتدا دستمال کاغذی را روی قسمت پایینی ابرو‌ها قرار داده و با کمک ماژیک روی قسمت‌های وسط ابرو و ابتدا و انتهای پایین ابرو را نشانه گذاری کنید. (به جای دستمال کاغذی از پارچه یا کاغذ نیز می‌توانید استفاده کنید؛‌ هر چیزی که یک خط صاف زیر ابروهای شما ایجاد کند تا راحتتر بتوانید دو ابرو را در یک خط قرینه کنید.)
 • سپس دستمال کاغذی را در قسمت بالایی ابروها (پیشانی) قرار داده و دوباره ابتدا،‌ انتها و وسط بالای دو ابرو را در یک راستا علامت‌گذاری کنید. با مقایسه کردن نقطه‌ها کاملا مطمئن می‌شوید که ابرو‌ها متقارن شده‌اند.
 • بعد از آن در مرحله بعدی نقاط مشخص شده را به یکدیگر وصل کنید. توجه داشته باشید که دو قله ابرو باید به یکدیگر وصل شوند و دو تاج ابروی متقارن شده را هم باید به صورت موازی به یکدیگر وصل کنید.
 • از ریمل رنگ ابرو برای کشیدن ابرو استفاده کنید و سپس بخش‌های بیرون مانده از قابی که برای ابرو ایجاد کرده اید را با موچین تمیز کنید و موهای اضافی را بردارید.

 

قرینه سازی ابرو

روش دوم: قرینه سازی ابرو با استفاده از مداد چشم

 • ابتدای کار باید تاج ابرو را مشخص کنید. در ابتدا مداد یا یک خط کش را کنار پره بینی قرار دهید طوری که به صورت عمود از گوشه داخلی چشم بگذرد و نقطه تلاقی ابرو با خط کش نقطه‌ای است که ابرو از اون قسمت شروع می‌شود.
 • برای کشیدن قسمت دنباله ابرو مداد را کنار پره بینی قرار داده به طوری که اون مداد از گوشه خارجی چشم بگذرد. نقطه تلاقی مداد با دم ابرو نقطه‌ای است که انتهای ابرو را مشخص می‌کند. این نقطه متعادل‌ترین اندازه دم ابرو است.
 • برای قوس ابرو که دو سوم زیبایی ابرو به حالت آن بستگی دارد. یک مداد از سمت پره بینی به سمت عنبیه چشم قرار داده و نقطه‌ای که ابرو را قطع می‌کند مکان صحیح قوس دادن ابرو می‌شود. قوس دادن به ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و سر نباید حالت نیم رخ داشته باشد.

 

قرینه سازی ابرو

 

روش سوم: استفاده از خط کش قرینه سازی و کولیس

 • در ابتدای کار باید نقطه وسط پیشانی و بین دو ابرو را مشخص کنید. سپس خط کش قرینه سازی را بالای ابروها روی پیشانی گذاشته و نقطه وسط یعنی نقطه صفر را مطابق با خط مشخص شده بین دو ابرو قرار می‌دهیم. (تصویر زیر)
 • حال با استفاده از خط کش و مداد یا ماژیک ابرو در نقطه شروع ابروها نیز خط کشیده به شکلی که از نقطه صفر روی خط به یک میزان تا هر دو تاج ابرو فاصله باشد.
 • سپس خط وسط خط پیشانی را تا قوس ابرو نیز اندازه بزنید. یعنی از همان نقطه صفر به یک میزان فاصله تا قوس هر دو ابرو تعیین کنید.
 • به همین شکل خط وسط پیشانی را تا دنباله ابرو اندازه بگیرید. یعنی سه اندازه گیری از وسط دو ابر صورت می‌گیرد.
 • حالا نوبت به بالا پایین بودن ابرو‌ها می‌رسد. در این مرحله با کمک کولیس خط‌ها را به یکدیگر وصل کنید یعنی یک خط مستقیم از قوس ابرو به قوس ابروی دیگر وصل کنید تا بالا و پایین بودن ابرو‌ها را متوجه شوید. سپس یک خط به موازات نقطه بالای تاج به نقطه بالای تاج ابروی دیگر وصل کنید و همین کار را عینا با نقطه پایینی تاج ابرو انجام دهید تا دو ابرو در یک راستا قرار بگیرند.
 • حال مطابق قاب ایجاد شده ابرو را تمیز کرده و یا هاشور یا تاتو کنید و شاید بخواهید با مداد یا ریمل ابرو تنها ابرو را به شکل موقت حالت دهید.
بیشتر بخوانید : پنج اشتباه در آرایش ابرو

قرینه سازی ابرو

نکته

باید توجه داشته باشید که با توجه به فرم صورتتان ابروها را قرینه سازی کنید تا زیبایی صورت شما دو برابر شود. می توانید در زمان قرینه سازی از کانسیلر استفاده کنید تا خطها به وضوح مشخص شوند. اگر ابروهای شما کم پشت است یا بخشی از آن ریخته است باید در ابتدا آن را تقویت کنید تا ابروها رشد کنند و سپس اقدام به برداشتن آنها کنید.

 

قرینه سازی ابرو

قرینه سازی ابرو می تواند چهره شما را بسیار زیباتر از هنگامی کند که ابروی شما تا به تا است. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!