چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

نکات قابل توجه برای کاشت ابرو

کاشت ابرو

کسانی که ابروهای کم پشت دارند و یا قصد دارند ناحیه از ابرو را ترمیم کنند و یا دیگر مشکلات را دارند از قبیل : جای زخم و عوامل ژنتیکی که باعث ریزش ابرو شده است و یا اینکه ابروهایشان را به طرز بدی براداشته اند ی توانند از روش کاشت ابرو اسفاده کنند.

اگر قصد کاشت ابرو را دارید بخوانید

ابرو عضویست در صورت که تنها از تعدادی مو تشکیل شده است. در طراحی و کاشت ابرو باید توجه فراوان به جهت های خواباندن موها در حین کاشت در نواحی (تاج، بدنه، دم) داشت. به طوری که در ناحیه تاج ابروها موها باید به حالت عمود و رو به بالا قرار بگیرد و در ناحیه تنه ابرو زاویه خواب موها به تدریج به سمت دم کم شود.
نکته مهم در جهت خواب موها در ابروها این است که نه تنها در نواحی مختلف ابرو (تاج، بدنه، دم) جهت خواب موها متفاوت است بلکه در هر یک از ناحیه خاص ابرو (مثل تنه ابرو) که زاویه خواب هر تار مو با موی کناری اش متفاوت است.

نحوه کاشت ابرو

ناحیه کاشت ابرو آماده می شود و برش های خیلی کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد می گردد. برش های ریز گیره سفتی را برای گرفتهای (پیوندها) تکی مو که پیش از این برداشته شده اند بوجود می آورد. به منظور اینکه بهترین نتایج طبیعی بوجود آید، طبیعی به نظر رسیدن جهت و پراکندگی بسیار مهم است.
رشد موهای کاشت شده در ابرو از الگوی موی سر پیروی می کند. موهای کاشت شده ابرو دائمی هستند و بطور مداوم رشد می کنند و نیاز دارند تا اغلب بیشتر از موی ابروی عادی اصلاح شوند. بیماران ممکن است به ٣00 تا ١000 پیوند فولیکولی مو برای هر ابرو نیاز داشته باشند. تعداد مو ممکن است بر اساس جنسیت و پیشینه قومی بیمار و بالاخره مشخصه های صورت فرد متفاوت باشد.

چه افرادی کاندید کاشت ابرو هستند؟

– کسانی که ابروهایی کم پشت دارند برای پرپشت کردن ابروهایشان
– کسانی که شکل و فرم ابروهایشان زیبا نیست (دائم با مداد ابرو مجبور به تصحیح شکل آن هستند) برای تغییر فرم ابروهایشان می توانند مراحل کاشت ابرو را انجام دهند.
– کسانی که اثر سوختگی یا جای بخیه (اسکار) در ابروهایشان دارند برای ترمیم جای آنها بهترین گزینه کاشت ابروی طبیعی است.
– کسانی که قبلا تاتوی ابرو کرده اند ولی از فرم آن خسته شده اند نیز می توانند با استفاده از تکنیک های خاص و حرفه ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.
– کسانی که به دلیل بیماری های خاص یا موارد دیگری قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند برای پر کردن داخل آن ناحیه از ابروهایشان می توانند کاشت ابرو انجام دهند.

کاشت ابرو

علت کاشت ابرو

علت ریزش ابروها

موی ابرو بنا به دلایل مختلفی دچار ریزش می شود. بیماری های مشخصی مثل بیماری کم کاری تیروئید علت ریزش ابرو می باشد. وضعیت دیگری که با کاشت ابرو بهبود پیدا می کند، چیدن بیش از حد ابرو یا پیرایش بیش از حد آن است.
علاوه بر این، آسیب یا تصادفات ممکن است باعث ریزش موی ابرو شوند. ریزش موی ناشی از جراحی، نیز به دلیل انجام عمل ها برای درمان سرطان پوست یا جراحی های دیگر در این ناحیه اتفاق می افتد. بعضی از افراد صرفاً به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و می خواهند با کاشت ابرو، ابروهای پرپشت تری داشته باشند تا چشم های آن ها و همچنین چهره آن ها زیباتر و جذاب تر به نظر برسد.

نکات قابل توجه و ظرافت های کاشت حرف های ابرو

ابتدا ابرو را به 3 قسمت تقسیم می کنیم:
1- تاج ابرو (head)
2- بدنه ابرو (body)
3- دم ابرو (tail)
در کاشت تاج ابرو باید موها با زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده شود. (تا حالت عمودی پیدا نکنند) در کاشت بدنه از سمت تاج ابرو به دم ابرو باید زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به طوری که موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته شود.
حتی باید نوع موهایی که برای کاشت ابرو استفاده می شود قطری مناسب با موهای ابرو داشته باشد. (یعنی نباید از موهای ضخیم برای ابرو استفاده کرد)
قطر منافذ کاشت موها در ابروها باید کوچکتر انتخاب شود چرا که اگر منافذ بزرگ باشد خروجی موهای ابروها حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می کند.
باید محل قرار دادن موهایی که کاشته می شود، خیلی خیلی نزدیک به هم و بسیار پرتراکم باشد که پوست زیر موهای ابروها دیده نشود.

کاشت ابرو

کاشت ابرو

مراقبت پس از عمل جراحی کاشت ابرو

پس از عمل جراحی کاشت موی ابرو، کمی خونریزی ایجاد می شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود. ناحیه ابرو کمی ورم می کند، اما در عرض چند روز عوارض کاشت ابرو کاهش پیدا می کند. همچنین کمی احساس خارش به شما دست می دهد. مواظب باشید که ناحیه کاشت مو را نخارانید تا به طور کامل خوب شوند. در صورتی که پس از زمان توصیه شده، برخی از علائم هنوز وجود داشته باشند، به جراح خود مراجعه کنید.

نتایج کاشت ابرو

نتایح دائمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد. عموما در یک کاشت موی FUE، نتایج کامل در عرض 12 ماه بدست می آیند. برای کاشت موی ابرو، نتایج کامل در زمان کمتری بدست می آید، اما هنوز چندین ماه طول می کشد.
مو در سه مرحله رشد می کند، پس اگر پس از کاشت مو شاهد ریزش مو بودید نگران نباشید. طبیعی است. رشد مو در افراد مختلف است و با تداوم رشد موی کاشت شده، همانند ناحیه اهدا کننده اولیه، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید. این مساله برای بیماران مشکل ساز نیست، زیرا اغلب آنها به زیر ابرو برداشتن یا اصلاح قسمتی از بدن خود به صورت منظم عادت دارند.

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!