مجله تاپ‌ناز‌

آموزش یوگای صورت برای درمان چین و چروک پیشانی و صاف کردن پوست

یوگای صورت یک روش قدیمی برای زیبایی و جوانی پوست و چهره در میان شرقی های بوده است و با این ورزش می توانید پوستی صاف داشته باشید و چین و چروک صورت را محو کنید.

آموزش تصویری یوگای صورت برای درمان کردن چین و چروک پیشانی

انجام حرکات دقیق یوگای صورت سه دسته است که در این بخش تاپ ناز مراحل انجام آن را برای رفع چین و چروک صورت و چین و چروک عمیق روی پیشانی به صورت تصویری به شما آموزش می دهیم. این ورزش یکی از بهترین ورزش ها برای جلوگیری و رفع چین و چروک روی پوست است، روشی که قرن ها شرقی ها از آن استفاده می کردند.

انجام مراحل یوگای صورت برای زیبایی و رفع چین و چروک پوست صورت و پیشانی

1 . در مقابل اینه قرار بگرید تا تمام حرکات صورت را مشاهده کنید.

یوگا برای چین و چروک صورت

2 . با حرکت ملایم پیشانی شروع کنید. با فشار های کوچک روی پیشانی چروک های افقی پیشانی را تحریک کنید و تنش در این قسمت را از بین ببرید.

3 . روی پیشانی خود تمرکز کنید و فکر کنید که این قسمت مانند یک شیشه ظریف شکننده است. تصور کردن یکی از بخش های مهم ورزش یوگا است چرا که استادان این رشته می گویند وقتی چیزی را باور داشته باشی تحقق آن حتمی خواهد بود . نوک انگشتان را روی پیشانی در قسمت کناره ها قرار دهید و به صورت عمودی . فشار های بسیار ملایمی را وارد کنید . چشمانتان را ببندید و به آرامی انگشتان را با همان میزان فشار به سمت بالا و خط رویش موها بکشید و در انتهای قسمت اتصال پوست پیشانی به موها انگشتان را از روی پوست برداشته و دوباره حرکت را انجام دهید. این حرکت بایستی 3 مرتبه به صورت 2 بار 2 بار تکرار کنید.

یوگا برای چین و چروک صورت

 4- حرکت بعدی هم در پوست اطراف چشم و گوشه های پیشانی انجام خواهد شد . این حرکت به دلیل تغییر مسیرهای دورانی موجب آرامش و تقویت عضلات این بخش از صورت می شود. انگشتان سبابه را در هر دو سمت روی دورترین قسمت ابرو قرار داده , به آرامی و با دقت به سمت خارج و خط مو ها پوست را به شکل دورانی ماساژ دهید. این حرکت هم بایستی با چشمان بسته انجام شود . این حرکت را نیز 3 مرتبه با تکرار 2 مرتبه ای انجام دهید . حرکات دورانی در اطراف ابرو و کناره های پیشانی گردش خون و عضلات پیشانی را بهبود می بخشد.

یوگا برای چین و چروک صورت

 5- حرکت بعدی با کشش بیشتری همراه است . نوک دو انگشت دست را روی قسمت 2/3 ابرو قرار دهید درست در خط بالای ابرو و با فشاری ملایم به سمت بالا هدایت کنید درست مثل مسواک زدن که از سمت لثه به قسمت تاج دندان انجام می شود . قبل از آغاز حرکت بعدی این حرکت را دو بار با دقت تکرار کنید.

یوگا برای چین و چروک صورت

 6- تجسم کنید که پیشانی شما همانند یک لایه شیشه است و در حین انجام حرکات با نهایت دقت این کار را انجام دهید . حالا نوبت حرکت موثر است که نیاز به تمرکز بالا دارد . چشمانتان را تا حد ممکن ببندید و به سمت داخل فشار دهید ، دقت کنید که به هیچ وجه نباید خط و چروکی روی پیشانی تان ایجاد شود . مدت 5 تا 10 ثانیه در همین حالت باقی بمانید.

یوگا برای چین و چروک صورت

 7- حرکت بعدی عکس حرکت قبلی است به این روش که چشمانتان را تا حد ممکن باز کنید باز هم بدون ایجاد هیچ خط و چروکی روی پیشانی . 10 ثانیه در همین حالت بمانید و به حالت عادی بازگردید.

 8 حرکت آخر حرکت صورت شیر نام دارد که در ان بایستی کشش کاملی در صورت ایجاد شود . زبانتان را تا انتها بیرون آورده و کشش ایجاد کنید ، باز شدن دهان و گشاد شدن چشمان در این حرکت باعث می شود که تمامی عضلات صورت به تخلیه تنش برسند.

یوگا برای چین و چروک صورت

مطالب مشابه را ببینید!