مجله تاپ‌ناز‌

چطور ترک های پوستی را محو کنید و پوستی صاف داشته باشیم؟

ترک های پوستی

ترک های پوستی (استرچ مارک) که به استریا هم معروف می باشد، شکلی از اسکار بر روی پوست می باشد که به مرور زمان کم می شود ولی به صورت کامل از بین نمی رود.

روش هایی برای درمان ترک های پوستی که پوست را زشت می کنند

کشش سریع پوست می تواند باعث ترک های پوستی شود و به دنبال رشد و تغییر وزن زیبا و سریع هم ایجاد می شود. این ترک ها می توانند به دلیل بارداری، رشد یا زمان بلوغ به وجود ایند. هیچ گاه نباید از داشتن ترک خیلی ناراحت شوید و باید با آنها کار بیایید ولی در رفع شدت ترک ها و کم شدنش روش های درست را انتخاب کنید. اگر به تازگی لاغر شده اید حتما روی پوست شما ترک های بوجود خواهد آمد.

این ترک های پوستی بیشتر روی ران ها، پشت پاها، شکن، بازوها و باسن ایجاد می شود. با شروع سن بلوغ جثه افراد خیلی سریع رشد می کند و چون رشد سریع می باشد پوست توانایی وفق دادن خود با این تغییر جثه را ندارد و فیبرهای الاستین پوست که مسئول کشسانی پوست را بعهده دارند از هم شکسته می شوند. درمان دارویی زیادی برای این مشکل وجود دارد ولی در این مطلب ما به روش های خانگی اشاره می کنیم.

 

استفاده از سفیده تخم مرغ برای رفع ترک پوستی

سفیده تخم مرغ پروتئین زیادی دارد و برای از بین بردن ترک های پوست خیلی عالی است. می توانید سفیده تخم مرغ را از زرده جدا کنید و با کمی روغن زیتون مخلوط کنید و بر روی ترک ها بمالید و بعد از نیم ساعت با آب ولرم بشویید. البته می توانید از سفیده تخم مرغ به تنهایی هم استفاده کنید ولی بعد از خشک شدن روی پوست و شست و شو حتما از روغن زیتون برای چرب نمودن پوست استفاده کنید.

 

همچنین بخوانید : نحوه محو کردن چین و چروک های صورت

 

پودر قهوه بهترین انتخاب برای ترک پوست

یک روش موثر دیگر استفاده از پودر قهوه و یا پودر کاکائو به همراه روغن زیتون و یا روغن بادام شیرین است. قهوه باعث کلاژن سازی پوست می شود. مخلوط قهوه و روغن زیتون را بر روی پوست حدود 20 دقیقه ماساژ دهید و سپس پوست را با آب ولرم بشویید. این ماسک زیبایی برای پوست صورت هم قابل استفاده است.

 

استفاده از آبلیمو برای ترک ها

روش ساده دیگر برای کاهش اثرات ترک پوستی استفاده از آبلیمو می باشد. آبلیمو به صورت طبیعی اسیدی می باشد و این خاصیت آن باعث درمان و کاهش آثار ترک پوست، آکنه و دیگر زخم ها می شود.

کمی آبلیموی تازه بر روی ترک های پوست بزنید و بگذارید ده دقیقه بماند تا خیلی خوب جذب پوست شما شود. سپس با آب گرم ان را بشویید.

روش دیگر هم ترکیب آب لیمو و آب خیار است. به مقدار مساوی آب این دو میوه را مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را بر روی خطوط به وجود آمده بر روی پوست بزنید. بعد از چند دقیقه آن را بشویید.

 

استفاده از شکر و روغن بادام

شکر سفید طبیعی یکی از بهترین روش های درمان اثرات بوجود آمده در اثر ترک های پوستی است. می توانید از شکر برای لایه برداری پوست استفاده کنید.

یک قاشق غذاخوری شکر را با کمی روغن بادام و چند قطره آبلیمو ترکیب کنید. این ترکیب را بر روی ترک های پوستی بزنید. هر روز این کار را نجام دهید و بگذارید چند دقیقه روی پوست بماند. این کار را سی روز انجام دهید.

 

مطالب مشابه را ببینید!