بیوگرافی فرامرز اصلانی؛ زندگی شخصی آهنگ ها و عکس های فرامرز اصلانی و همسرش

فرامرز اصلانی

بیوگرفی فرامرز اصلانی

فرامرز اصلانی متولد سال 1331 است او آهنگساز، نوازنده گیتار و سه تار ترانه سرا و خواننده موسیقی پاپ ایرانی است.

او دانش آموخته رشته روزنامه نگاری در دانشگاه لندن می باشد. فرامرز اصلانی بیشتر نرانه ها و موسقی هایش را خودش می نویسد و با سبک ویژه خودش و با گیتار و آواز اجرا می کند.

فرامرز اصلانی

زندگی در انگلیس و آمریکا

او بعد از پایان یافتن تحصیلات به روزنامه نگاری پرداخت و نوشته های زیادی به زبان انگلیسی و فارسی منتشر کرد. او سال 1972 از انگلیس به لس آنجلس رفت و چهار سال در آنجا زندگی کرد و سپس به ایران برگشت و فعالیتش را در یکی از روزنامه های انگلیسی زبان به نام تهران ژورنا شروع کرد.

فرامرز اصلانی

فرامرز اصلانی و دخترش

انتشار نخستین آلبوم

در سال 1977 این خواننده مورد توجه رئیس کمپانی سی بی اس رکوردز اینترنشنال قرار گرفت و نخستین مجموعه آثارش را تحت عنوان دل مشغولی ها منتشر کرد که توانست جزو پرفروش ترین آثار موسیقی در آن سال ها شود.

فرامرز اصلانی

فرامرز اصلانی و دخترش

ترک کردن ایران

بعد  از انقلاب اسلامی ایران با خانواده اش ایران را ترک کردند و به انگلیس رفتند. در انگلیس به صورت همزمان فعالیت رسانه ای و موسیقیایی را پیگری کرد.

فرامرز اصلانی

فرامرز اصلانی و همسرش

ازدواج و همسرش و دخترانش

فرامرز اصلانی دو بار ازدواج کرده است و از همسر سابقش دو دختر به نام فدرا و رکسانا دارد که مانند فرامرز اصلانی در زمینه موسیقی فعال هستند.

فرامرز اصلانی

فرامرز اصلانی در کنار ابی

آهنگ ها و آلبوم های او

از مهم‌ترین آثار اصلانی که در ایران هم به شهرت فراوانی رسید آلبوم‌های دلمشغولی‌ها و روزهای ترانه و اندوه بود. البته آهنگ اگه یه روز او بسیار معروف شد و تبدیل به یکی از آهنگ های ماندگار ایرانی شده است. جالب است بدانید که خیلی از افرادی که به موسیقی و نواختن گیتار روی آوردند به دلیل خواندن این آهنگ بود است.

فرامرز اصلانی

فرامرز اصلانی در کنار شهرام شب پره و بهروز وثوقی

پخش آهنگ فرامرز اصلانی از رادیوی ایران

آلبوم ها فرامرز اصلانی در ایران اجازه پخش ندارند و بدون مجوز هستند، ولی بعضی از آهنگ های او از جمله آهوی وحشی با شعری از حافظ بارها از رادیوی جمهوری اسلامی ایران پخش شده است.

فرامرز اصلانی

انتشار کتاب

در سال 1397 گزیده ای از ترانه های فرامرز اصلانی در قالب کتاب روزهای ترانه و اندوه : گزینه ترانه های فرامرز اصلانی توسط نشر کوله پشتی منتشر شد.

 

خوانندگان مورد علاقه فرارمز

او  یکی از نخستین کسانی در ایران بود که گیتار به دست گرفت، البته افرادی مانند ویگن قبل از او سابقه بشتری داشتند. او به کارهای فرهاد علاقه داردف به صدای ابی و داریوش هم علاقه دارد و با داریوش همکاری داشته است.

 

آلبوم های فرامرز اصلانی

دلمشغولی ها 1977 / به یاد حافظه 1987 / رومی به همراه داریوش و رامش 2003 / خط سوم 2010 / نیمه شب تا بامداد 2017

مطالب مشابه را ببینید!