پدر شوهر اسیدپاش پای میز محاکمه می رود

پدرشوهر اسیدپاش پای میز محاکمه می رود

مرد کینه جو که روی عروس سابقش اسید پاشیده بود، 27 شهرویور برای دومین بار پای میز محاکمه قرار می گیرد.

این حادثه تلخ 11 شهریور سال 89 در یکی از محلات شهرستان شهرضا استان اصفهان رخ داد. صدای فریاد “سوختم، سوختم” زن 28 ساله اهالی محل را به کوچه کشاند. آنها در کمال ناباوری معصومه را در حالی که از درد خود می پیچید در کوچه دیده و بر روی او آب پاشیدند.

زن جوان سپس به بیمارستان منتقل شد و پزشکان پس از معاینه او اعلام کردند زن جوان دچار سوختگی شدید با اسید شده است. در ادامه تیمی از ماموران نیز با اطلاع از ماجرای اسیدپاشی با حضور در بیمارستان تحقیقات در این زمینه را آغاز کردند.

پدرشوهر اسیدپاش پای میز محاکمه می رود

معصومه پس از بهبود نسبی حالش در تشریح ماجرا گفت: دو سال قبل به خاطر اختلافاتی که با شوهرم داشتم از او جدا شدم. دادگاه حضانت تنها پسرمان را به من داده بود و با آرایشگری مخارج خود و آرین را تهیه می کردم.

پدرشوهرسابقم گاهی به دیدن آرین می آمد و او را همراه خود به گردش می برد. او چند بار هم از من خواست دوباره با همسر سابقم آشتی کرده و به زندگی مشترک با او ادامه دهم. اما من دیگر تحمل بد رفتاری های شوهر سابقم را نداشتم. روز حادثه پدرشوهر سابقم سوار بر خودرواش و به بهانه گردش ما را بیرون برد. پس از شام حدود ساعت 11 شب وقتی مقابل خانه رسیدیم پدرشوهرم گفت: آرین را به خانه ببر و برگرد.

برایت یک هدیه جالب دارم.وقتی برگشتم صندوق عقب را باز کرد که چشمم به دو بسته کادویی افتاد. لحظاتی بعد گفت:چشمانت را ببند. همین که چشمانم را بستم ناگهان ظرف اسید را به صورتم پاشید. در حالی که فریاد می زدم “سوختم، سوختم” پدرشوهرم سوار ماشین شد و فرار کرد.

پزشکان هم پس از معاینات تخصصی اعلام کردند در این ماجرا پلک های زن جوان به شدت آسیب دیده است و اگر روند درمان او سرعت پیدا نکند احتمال دارد بینایی خود را از دست بدهد.

عبدالصمد خرمشاهی – وکیل معصومه- نیز در تشریح روند رسیدگی به این پرونده به خبرنگار مهر گفت : پس از رسیدگی به شکایت معصومه در دادسرای شهررضا ، پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان اصفهان فرستاده شد که قضات دادگاه 11 بهمن سال 90 را زمان رسیدگی به این پرونده اعلام کرده اند.

وی افزود: صبح روز 11 بهمن جلسه دادگاه بدون حضور متهم برگزار شد. درابتدای این جلسه نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست برای متهم درخواست مجازات قانونی کرد.در ادامه معصومه با تشریح شب حادثه به قضات دادگاه گفت: پزشکی قانونی در نظریه خود اعلام کرده است امکان قصاص چشم متهم وجود دارد به همین دلیل درخواست قصاص چشم و برای دیگر اعضای بدنم که دچار سوختگی شده اند نیز درخواست دیه دارم.

خرمشاهی ادامه داد: قضات دادگاه پس از رسیدگی به این پرونده متهم را به قصاص چشم پس از پرداخت تفاضل دیه محکوم کردند. مرد اسیدپاش همچنین به خاطر دیگر جراحات وارد کرده به موکلم به پرداخت دیه محکوم شد.معصومه برای اجرای حکم باید نصف دیه چشم را به متهم پرداخت می کرد تا حکم اجرا شود. همچنین دیه تعیین شده برای دیگر اعضای بدن کم بود که با توجه این موضوع ما به رای اعتراض کردیم.

وکیل معصومه اظهار داشت: در ادامه پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان حکم را نقص کرده و برای رسیدگی دوباره به دادگاه بازگرداندند. جلسه رسیدگی دوباره به پرونده 27 شهریور ماه در دادگاه کیفری استان اصفهان برگزار می شود.

مطالب مشابه را ببینید!