چه کنیم که همسرمان احساس خاص بودن کند؟

حس خاصبودن همسر, همسر خاص

چونه به همسرمان حس خاص بودن بدهیم؟

شوهر چه کاری می تواند انجام دهد تا همسرش تحساس خاص بودن کند و با تمام وجودش آن را درک کند و بداند که همسرش عاشق او است؟ در این ملب نتیجه سالها مطالعه و تجربه را در اختیار شما قرار می دهیم و ایده هایی برای رفتار با همسرتان را به شما می گوییم که باعث می شود او حس کند که انسانی خاص است.

برای همسر خود یادداشت عاشقانه بگذارید

در عصر ارتباطات و تکنولوژی، نامه نگاری و دست نوشته به هنری فراموش شده تبدیل شده است. یک یادداشت عاشقانه که با دست خود نوشته اید، عشق و محبت شما را ملموس و واقعی تر انتقال می دهد و این را نشان می دهد که همسر شما خاص است و برای او وقت گذاشته اید.

این یادداشت کوتاه می تواند علاقه شما را به همسرتان نشان دهد و ویژگیهای خاص او را بستاید و تعهد قلبی را به او یادآوری کند و به همسرتان احساس خاص بودن بدهد.

 

باید به زبان عشق با همسر خود سخن بگویید

به گفته‌ی گری چاپمن بیشتر افراد، پیام عشق را به یکی از پنج زبانی که برایتان می‌گوییم دریافت می‌کنند. روشی که ما عشق را دریافت می‌کنیم، «زبان عشق» ماست. این پنج زبان عبارتند از:

  • کلام تائید آمیز
  • وقت گذاشتن برای یکدیگر
  • تماس فیزیکی
  • دریافت هدایا
  • خدمت به یکدیگر

ممکن است زبان عشق شما کلام تائید آمیز باشد اما زبان عشق همسرتان، وقت گذاشتن برای همدیگر. پس اگر از همسرتان بشنوید که در انجام کاری چقدر عالی هستید، عشق او را به شما منتقل می‌کند، اما این زبان عشق برای همسرتان جوابگو نیست.

شما باید توجه بی‌قید و شرط خود را نثارش کنید تا عشق شما را دریافت کند. وقت بگذارید و ببینید کدام زبان عشق برای همسرتان مناسب است و بعد با همان زبان عشق خود را به او بدهید تا احساس خاص بودن بکند.

 

کارهای که او به شما گفته است انجام دهید

مدتها است همسر شما لیستی از کارهایی را که شما باید انجام دهید به دست شما داده و شما کاری نکرده اید؟ این درست است که شما مشغله و گرفتاری دارد و وقت کمی دارد اما این مشکلات تمام نشدنی هستند و نمی توانید صبر کنید تا همه مشغله هایتان تمام شود. انجام کرهایی که همسرتان از شما خواسته یک راه خوب است برای اینکه نشان دهید چقدر همسرتان برای شما خاص است.

اگر همسرتان ببیند کارهایی که برایش مهم است انجام می دهید عشق شما را دریافت می کند. رنگ زدن دیوار اتاق بچه ها، تمیز کردن انباری و … باعث می شود که همسرتان احساسش نسبت به شما بهتر شد و بفهمد که برای شما ارزشمند است.

 

برای همسر خود پیامهای عاشقانه بفرستید

هم می توانید یادداشت های محبت آمیز برای همسر بنویسید و هم برای همسر خود پیامهای عاشقانه بفرستید. چه اشکالی دارد که بعضی از مواقع با همسر خود چت کنید؟ فکر خود را به کار بیندازید و مقداری هم ابتکار داشته باشید، از احساس خود برای کلماتی که استفاده می کنید خرج کنید تا به دل همسر بنشینید و به همسر خود احساس خاص بودن بدهید.

 

با همسر خود قرار عاشقانه بگذارید

از یکی از اقوام بخواهید که برای چند ساعت مسئولیت بچه ها را قبول کند و برای خوشگذرانی دو نفره برنامه ریزی کنید. چیزهایی انتخاب کنید که همسرتان دوست دارد، مثلا در رستورانی که او دوست دارد یک میز رزرو کنید، فیلمی را تماشا کنید که همسرتان دوست دارد یا هر فکر دیگری که به ذهنتان می رسد. وقت گذاشتن به روشی که همسرتن می پسندد، یک راه بسیار عالی برای ابراز عشق است.

 

وسط روز با همسر خود تماس بگیرید

تماس تلفنی در وسط مشغله های روزانه به همسرتان ثابت می کند که به فکرش هستید. هر روز سر ساعت خاصی به همسرتان زنگ بزنید و سعی کنید او را غافلگیر کنید و زمانی که کمتر ممکن است انتظارش را داشته باشد با او تماس بگیرید. همسرتان خوب می داند سر شما شلوغ است و کار زیادی دارید، و وقتی که برای او زمان می گذارید و به او تلفن می کنید او می فهمد که برای شما مهم و خاص است.

 

با همسرتان تماس فیزیکی بیشتری داشته باشید

خیلی از آقایان با خواندن این جمله به یاد رابطه جنسی می افتند اما باید بدانید همسر شما به روش هایی غیر از آنچه شما به آن فکر می کند هم دوست دارد که لمس شود. یک اغوش گرم اول صبح یا یک بوسه شیرین موقع خداحافظی که  15 ثانیه طول بکشد می تواند به همسر شما حس خاص بودن بدهد.

پا و گردن او را ماساژ بدهید و وقتی مشغول تماشای تلویزیون است موهای او را نوازش کنید. تماس فیزیکی بسیار اهمیت دارد و لازم نسیت حتما به رابطه جنسی ختم شود. همسرر شما عاشق توجه و محبت است و لمس شدن بدنش بدون اینکه جنبه جنسی بگیرد، برای او بسیار خوشایند است.

 

بطور دقیق به حرف های گوش دهید

با توجه به تمام مشغله‌های دنیای امروز که کار و مسائل آن به تمام لحظات زندگی‌مان هجوم می‌آورد به راحتی ممکن است حواس‌مان پرت شود، حتی وقتی که در خانه هستیم. بچه‌ها هم می‌توانند باعث شوند از یک گفتگوی معنادار و درست و حسابی با همسرمان محروم شویم. اما مطمئنا می‌توانید راهکارهایی متناسب با شرایط خود در نظر بگیرید و یک گفتگوی بی‌مزاحم با همسرتان داشته باشید.

مثلا آلام ساعت را برای 30 دقیقه تنظیم کنید، تلویزیون را خاموش کنید، تلفن و کامپیوتر و … را از خود دور کنید و به بچه‌ها هم اجازه ندهید در این 30 دقیقه مزاحم شما بشوند و با همسرتان حرف بزنید و با تمام وجودتان به او گوش دهید. اختصاص دادن نیم ساعت ِ واقعی برای گفتگو کمک‌تان می‌کند الگوهای ارتباطی درستی وضع کنید و حرفهای هم را به خوبی بشنوید. گوش دادن فعال یعنی اینکه با تمام حواس‌تان گوش دهید.

این یعنی عاشق همسرتان هستید و او این را می‌فهمد.

 

برای همسرتان آشپزی کنید

شاید جالب باشد بدانید که یکی از کارهای رمانتیک برای همسرتان، آشپزی مردن است و نشان می دهد که به او عشق دارید. غذایی که او دوست دارد برایش تهیه کنید. غافلگیر کردن همسرتان با غذایی که دوست دارد و مدتهاست که نخورده می تواند به او احساس خاص بودن بدهد.

 

به همسرتان استراحت دهید

یکی از چیزهایی که خیلی از خانم ها از آن محروم هستند مرخصی گرفتن از کارهای روزانه منزل است. از وقتی که از خواب بیدار می شوند تا هنگامی که به رختخواب می روند، مشغول رسیدگی به امور خانه و بچه ها هستند. پس خیلی خوب می شود که شما به عنوان همسرش و مرد خانه به او فرصتی بدهید تا استراحت کند. چه اشکالی دارد همسر شما یک روز کامل دست به سیاه و سفید نزند؟

مادرانی که بیرون از خانه هم کار می کنند، مسئولیتشان بیشتر هم می شود زیرا وقتی به خانه بر میگردند برای انجام کارهای غقب افتاده و رسیدگی به بچه ها بیشتر احساس مسئولیت می کنند. باید به او استراحت دهید و از استرس او کم کنید تا عشق خود را به او ثابت کنید. چه اشکالی دارد که شما در انجام تکالیف مدرسه به انها کمک کنید و یا غذا بپزید؟

روش های ابراز عشق و علاقه هر چه که باشند باید به صورت مرتب انجام شوند تا به او احساس عشق را منتقل کنید و به او بفهمانید که براش خاص هستید.

مطالب مشابه را ببینید!