مجله تاپ‌ناز‌

موارد مصرف و عوارض کپسول فروفورت گاین (Ferro Fort Gyn) برای درمان کم خونی

درمان کم خونی کپسول فروفورت گاین (Ferro Fort Gyn)

در این بخش اطلاعات کامل درباره کپسول فروفورت گاین (داروی کم خونی)، موارد مصرف و عوارض را ارائه کرده ایم.

اطلاعات دارویی کپسول فروفورت گاین

کم خونی یکی از رایج ترین بیماری هاست که بر روی بسیاری از افراد،جوان و پیر به طور جهانی تأثیر می گذارد،کم خونی عمدتا ناشی از رژیم نامناسب و بیماری طولانی مدت است،گیاهانی که به راحتی در دسترس هستند توانایی بالقوه برای جلوگیری از کم خونی و درمان آن را دارند،کم خونی به دلیل کاهش گلبول های قرمز خون یا هموگلوبین در خون به وحود می آید و با پوسیدگی پوست و ضعف عمومی درر بدن مشخص می شود.کم خونی یکی از رایج ترین بیماری های خونی است که بر روی بسیاری از افرادتأثیر می گذارد و این بیشتر در میان زنان در حین بارداری دیده می شود اما ممکن است همچنین بر روی بچه های جوان نیز به دلایل گوناکونی تأثیر بگذارد.کم خونی عمدتا ناشی از رابطه بین وضعیت بیماری های طولانی مدت و رژیم نامناسب است

درمان کم خونی با دارو و گیاهان دارویی

برای درمان کم خونی می توانید از کپسول فروفورت گاین طبق نظر پزشک استفاده کنید. البته روش های دیگری هم برای درمان کم خونی وجود دارد. با استفاده از داروهای گیاهی هم می توانید تا حد زیادی کم خونی را درمان کنید.
در این مطلب در مورد کپسول فروفورت گاین، نحوه مصرف و تداخل دارویی آن می خوانیم.
همچنین گیاه دارویی را به شما معرفی می کنیم که باعث درمان کم خونی می شوند و اثر اعجاب انگیزی در درمان کم خونی دارند.
در این قسمت بخش سلامت تاپ ناز همراه ما باشید تا بیشتر در مورد کپسول  فروفورت گاین و گیاهان دارویی درمان کننده کم خونی بدانید.
کپسول فروفورت گاین (Ferro Fort Gyn) یکی از داروهای برطرف کننده کم خونی است که مصرف آن باعث خونسازی می شود و باعث ایجاد انرژی و تقویت شدن سیستم ایمنی بدن هم می شود. این دارو عوارضی مانند اسهال، یبوست، سوزش سردل و استفراغ را در پی دارد.

کم خونی یکی از مشکلات جدی است که بیشتر افراد جامعه به خصوص کودکان و زنان با آن مواجه می شوند. این مشکل باعث کاهش انرژی می شود و می تواند باعث بی حالی و بی حوصلگی شود. با داشتن تغذیه خوب و اصولی و غذاهای غنی از آهن می توان احتمال بروز کم خونی را کاهش داد، اما در بعضی از موارد فرد نمی تواند تنها به مصرف مواد غذایی حاوی آهن روی بیاورد و ناچار است داروهایی مرتبط به بیشتر قرص آهن و یا قرص کم خونی هستند را تحت نظر پزشک مصرف کند. کپسول فروفروت گاین یکی از این مکمل های مفید برای درمان کم خونی است که در این مطلب به شما در مورد آن می گوییم.شایع ترین نوع کم خونی تغذیه در کشورمان به دلیل کمبود آهن، پروتئین و کمبود اسید فولیک در دوران بارداری است که با اصلاح شیوه تغذیه می توان این مشکل را درمان کرد. شاید فکر کنید این بیماری خطرناک نیست اما این تصور اشتباه است؛ زیرا خون که اصلی ترین مایع حیاتی بدن است و در صورتیکه بدن با کمبود آن مواجه بشود، در کارکرد دیگر اعضای بدن اخلال ایجاد خواهد شد. فردی که دچار کم خونی می شود دچار رنگ پریدگی پوست می شود و لب هایش بی رنگ می شود. سردرد، بی اشتهایی، خستگی، تنگی نفس، یبوست، افسردگی و سرد بدون دائمی جزو علائم کم خونی هستند. البته ممکن است فردی که دچار کم خونی است هیچ کدام از این علائم را نداشته باشد. بهترین برای مشخص شدن کم خونی، دادن آزمایش خون است.

 

کپسول فروفروت گاین و روش استفاده برای کم خونی

کپسول فروفورت گاین مخصوص درمان کم خونی است. مصرف این دارو هم باعث خونسازی می شود و هم باعث ایجاد انرژی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. فروفورت گاین، حاوی “آهن” و “اسیدفولیک”است و مصرف این دارو می تواند کمبود آهن را تا حدودی در بدن جبران کند. کمبود آهن در کودکان و بزرگسالان با احساس خستگی، اختلال در تمرکز و ضعف عمومی مشخص می شود. اسید فولیک هم یکی از ویتامین های ضروری است بدن نمی تواند آن را بسازد و در افراد مسن، خانم ها در هنگم بارداری و شیردهی و ورزشکاران بیشتر مورد نیاز است.اسید فولیک برای جلوگیری از نقص جنین بسیار ضروری است.

موارد مصرف، نام های دیگر، عوارض و تداخل دارویی این کپسول

نام های دیگر دارو : …

موارد مصرف دارو : رفع کم خونی

عوارض این دارو : یبوست، سوزش سر دل، استفراغ، اختلال در سیستم عصبی مرکزی، حساسیت های پوستی، تغییر رنگ مدفوع، تغییر رنگ دندان

تداخل دارویی : داروهای ضد درد یا ضد روماتیسم (مانند سالیسیلات‌ها و فنیل بوتازون)، داروهای ضد تشنج، تتراسیکلین،کلستیرامین، داروهای حاوی کلسیم، منیزیم و آلومینیوم، پنیسیلامین، متیل دوپا، لودوپا، آنتی‌بیوتیک‌های فلوروکینولونی مانند سیپروفلوکساسین، لووفلوکساسین، نورفلوکساسین و افلوکساسین، داروهای ضد صرع

مقدار مصرف و نحوه مصرف کردن کپسول فروفورت گاین

مقدار درست مصرف این دارو باید توسط پزشک مشخص شود. به صورت معمول برای افراد بزرگسال و کودکان بالای 6 سال یک عدد کپسول در روز مصرف می شود. در مواردی که فرد دچار کمبود آهن شدید است در بزرگسالان و نوجوانن بالاتر از 15 سال و یا با وزن بیشتر از 50 کیلوگرم، مقدار مصرف ممکن است 2 یا 3 کپسول در شروع درمان باشد. کپسول فروفورت گاین را به صورت ناشتا و یا با معده خالی در هنگام صبح و یا در فاصله زمانی مناسب، حدود 2 ساعت قبل و بعد از مصرف غذا شود. دوره درمان این دارو بر اساس شدت کم خونی و نیاز فردی معمولا بین 3 تا 6 ماه است که ممکن است برای بعضی ها طولانی تر هم شود.

معرفی گیاه دارویی درمان کننده بیماری کم خونی 

کم خونی گلبول خونی چیست ؟

واژه کم خونی سلول خونی،یک گروهی از بیماری های ارثی گلبول قرمز خونی را توصیف می کند.مردمی که  بیماری کم خونی سلول خونی دارند،میزان هموگلوبین خون آن ها غیر عادی است که به آن هموگلوبین می گویند و یا هموگلوبین خونی نامیده می شود،در بیماری سلول های قرمز خونی اکر شخصی دو ژن از هموگلوبین داشته باشد “هموگلوبین به آن بیماری کم خونی سلول خونی می گویند و آن یکی از رایج ترین و شدیدترین بیماری های کم خونی سلول خونی است.

گیاهان ضد بیماری کم خونی گلبولی به طور متداول در آفریقای جنوبی و برای درمان شرایط مختلف بهداشتی استفاده می شودکه شامل درمان کم خونی گلبول خونی است،بیماران کم خون گلبول خونی در غرب آفریقا جایی که کم خونی سلول خونیی یک بیماری واگیردار بومی است با محصولات طبیعی به خصوص گیاهان درمان شده اند، این نوع از طب سنتی هنوز در جوامع روستایی رایج است.

در اینجا بعضی از گیاهان هستند که قابلیت این را دارند که بیماری کم خونی سلولی را درمان کنند و و کیفیت  خون را افزایش دهند

گشنیز

گشنیز به طور متداول به عنوان گشنیز تند و تیز شناخته می شود و آن گیاهی است که شامل میزان بالای از آهن است،برای قرن ها این گیاه به طور گسترده ای به عنوان منبعی از دارو،غذا و فیبر استغاده شده است و آن در تهیه مواد مغذی گشنیز از چای و یا مکملی برای کمک به بهبود کم خونی استفاده شده است، آن همچنین منبع غنی از ویتامین A  و گروه B،c  و  k  که جذب آهن را در بدن افزایش می دهند می باشد، عصاره برگ شده گشنیز به عنوان عامل ضد خونریزی برای کاهش جریان بیش از حد قاعدگی و خونریزی بینی استفاده می شود،در طب قومی آن برای درمان کم خونی استفاده می شود و به عنوان سازنده های خون شناخته می شود.

جعفری

جعفری گیاه سبز بومی و محبوب در دریای مدیترانه است و به طور گسترده در غذاهای غربی استفاده می شود و معمولا به عنوان یک چاشنی استفاده می شود و آن یک درمان عالی برای غلبه نمودن بر کم خونی است چون آن شامل تراکم قابل توجهی از آهن و اسیدفولیک است،درصد ویتامین c  در جعفری به بدن شما در جذب آهن به طور کافی کمک می کند،جعفری سرشار از آنتی اکسیدان است که ممکن است از مسمومیت با کادمیوم جلوگیری کند و تأثیر زیادی بر بهبود بیماری کم خونی دارد. دکترها اغلب توصیه می کنند که افرادی که برای برایشان مصرف مکمل های آهن سخت است آب جعفری همراه با چای مصرف کنند،جعفری یک داروی گیاهی مفید برای افزایش میزان آهن در بدن و بهبود بیماری کم خونی است

قاصدک “گیاه خودرو و دارای گلهای زرد روشن”

قاصدک یک گیاه چندین ساله است که موارد استفاده دارویی و طبخی دارد، قاصدک به عنوان درمان برای کم خونی و رقیق کردن خون و تعدیل دستگاه ایمن بدن استفاده شده است و آن یک منبع سرشاری از ویتامین ها و مواد معدنی است و دارای میزان زیادی از ویتامین A  و    C و آهن مییی باشد و میزان آهن و کلسیم آن از اسفناج بیشتر است، قاصدک از گذشته برای تقویت و پاک کردن خون استفاده شده است و ممکن است کمک کند تا میزان هموگلوبین خون به حد متعادلی در کم خونی های خفیف برسد. بیماری کم خونی در اثر کمبود آهن، عمدتا به دلیل فقدان غذاهایی که سرشار از آهن در ژیم  شما هستند می باشد چون بدن شما قادر نیست که به اندازه کفایت درصدی از آهن درر غذاها را جذب کند. برگ های قاصدک نه تنها شامل میزان بالایی از آهن هستند بلکه قابلیت بدن را برای جذب این مواد معدنی مهم بالا می برند .

ینجه

یونجه سرشار از ویتامین و مواد فیتو شیمیایی است و آن شامل میزان بالایی ازز کارونن و ویتامین های E،C  و k  است.درصد ویتامین C  در یونجه به بدن کمک می کند تا آهن را در غذا جذب کند، پزشکان ذکر می کنند که در دارو های قدیمی چینی و آیورولیک از برگ های یونجه برای درمان بیماری ها استفاده می شده است، آن ها می توانند به روش های گوناگونی مصرف شوند مثل به روش جوانه در ساندویچ ها ، دانه های یونجه در سالادها و همچنین می توانند به عنوان سبزی پخته شوند، یونجه ویژگی های شفا بخش زیادی از جمله قابلیت رفع مسمومیت از بدن به دلیل میزان بالای کلروفیل آن را دارد ، یونجه توسط پزشکان در ایالات متحده برای درمان بسیاری از وضعیت ها و هچنین به عنوان یک درمان گیاهی برای کم خونی استفاده شده است. نتایج بدست آمده در مطالعات نشان می دهد که  یونجه به عنوان جایگزین لذیذ و مفید برای مکمل های آهن و اسیدفولیک برای درمان کردن کم خونی در دختران بزرگسال است.

شاهی

شاهی یک گیاه وابسته به آب است و یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین سبزی های دارای برگ است که به وسیله انسان مصرف شده است، آن سرشار از ویتامین K  و شامل مقدار  قابل توجهی از ویتامین A،C،ریبوفلاوین،ویتامین B6،کلسیم،منگنز و فولیت است. میزان آهن آن از اسفناج بیشتر است و کلسیم آن نیز از شیر بیشتر است و ویتامین c آن از پرتقال بیشتر استو شیوع فلزات سمی در آن ها بسیار کم است که همین عامل باعث می شود که شاهی یک گیاه مفید برای افزایش میزان آهن در خون  باشد و کاملا برای مصرف انسان ایمن باشد.

مکمل های شاهی که در رژیم های غذای ی گنجانده شده است تغییرات مواد مغذی را  که در افراد سیگاری و غیر سیگاری متفاوت است را نشان داده است،مواد پلاسمایی و بتا کاروتن به طور قابل توجهی تا 100 درصد و 33 درصد به ترتیب افزایش می یابند

ذرت خوشه ای

ذرت خوشه ای به عنوان بزرگ ترین ارزن شناخته شده است و آن ها گونه هایی از علف هستند که به خاطر دانه هایشان کشت می شوند. در بخش های غربی آفریقا به عنوان یک درمان گیاهی برای کم خونی استفاده می شود. تحقیقات اخیر نشان داده است که مکمل های دو رنگ ذرت خوشه ای همراه با آهن و اسید فولیک عصاره آن ها را می گیرند و استفاده می کنند قبل از هر عمل دیگری که بتواند کم خونی را کاهش دهد، عصاره دورنک ذرت خوشه ای از برگ های دو رنگ که به طور گسترده ای در جنوب غربی نیجریه گسترش یافته اند گرفته می شود، این عصاره ها دارای ویژگی هایی هستند که می توانند سلول های قرمز خون را افزایش دهد. مردم قبل از هر گونه اقدام برای درمان کم خونی می توانند از عصاره دو رنگ ذرت خوشه ای به عنوان یک عامل کم هزینه و آسان استفاده کنند.

مطالب مشابه را ببینید!