مجله تاپ‌ناز‌

نکات اول صبحی برای کاهش وزن و آب کردن شکم و پهلو

از نکاتی که در ساعت اول صبح برای کاهش وزن و لغری می توان به آن اشاره کرد، خوردن صبحانه کامل، مصرف کردن چای سبز و داشتن تحرک کافی در ساعات اولیه صبح است که می تواند بسیار کمک کند.

با انجام دادن این نکات در اول صبح لاغر شوید

یکی از دغدغه های مهم برای افرادی که می خواهند اندامی زیبا داشته باشند و کاهش وزن دهد. چاقی و اضافه وزن می باشد که باعث عدم اطمینان به نفس میشود و مشکلات زیادی مانند دچار شدن به انواع بیماری را برای ما ایجاد می کند و همین دلیل اکثر افرادی که مشکل اضافه وزن دارند همیشه دنبال رژیم هایی برای کاهش وزن می باشند.

اگر شما هم برای حل کردن مشکل چاقی رژیم هایی را بکار برده اید اما تا به حال نتیجه دلخواه را نگرفته اید بهتر است از این بخش سلامتی تاپ ناز دیدن کنید تا روش کاهش وزن از اول صبح را بدانید.

نکات اول صبحی برای کاهش وزن و آب کردن شکم و پهلو

نکاتی عالی برای کاهش وزن در صبح

با رعایت کردن این نکات در اول صبح می توانید وزن خود را کاهش دهید

برای رهایی از چاقی و کاهش وزن باید تصمیم جدی برای رسیدن به تناسب اندام بگیرید و باید کارهای را در صبح انجام دهید که راه را برای شما هموار کنند تا شما به وزن دلخواه خود برسید.

نکاتی برای کاهش وزن در صبح

  • قبل از صبحانه برای سوزاندن کالری بیشتر و پر نشاط شدن مغز سعی کنید آب ولرم و لیمو بنوشید.
  • ویتامین D باعث کاهش وزن می شود و ساعاتی از روز را زیر نور افتاب بروید.
  • برای ورزش کردن به باشگاه بروید و در حدود 40 دقیقه ورزش کنید البته اگر به پیاده روی علاقه مند نیستید.
  • برای سوزاندن کالری بیشتر کمی پودر دارچین روی نان بپاشید.
  • صبح ها چای سبز یا عسل میل کنید تا کالری سوزی شما بیشتر شود.

نکات اول صبحی برای کاهش وزن و آب کردن شکم و پهلو

کارهایی که برای کاهش وزن در صبح انجام دهید

نکات خاص برای کم کردن وزن و کاهش سایز شکم و پهلو

  • برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن و سلامت بدن هر روز صبح بدوید.
  • برای اینکه زود گرسنه نشوید و در صبحانه مواد غذایی پروتئین دار و نان سبوس دار میل کنید.
  • یک غذای خوب برای ناهار برای کاهش وزن عالی است و می تواند به بدن شما پروتئین و مواد کافی و مغذی را برساند.
  • برای رسیدن به وزن مورد نظر فعالیت بدنی خود را بیشتر کنید و کمتر استراحت کنید.

نکات صبحگاهی و عاداتی که باعث کاهش وزن می شوند

داشتن خواب کافی و منظم

کمبود خواب و خواب نامنظم تنظیم هورمون اشتها و لاغری را بر هم می زند و باعث می شود فرد در طول روز احساس گرسنگی بیشتر کند و میل بیشتر به غذا پیدا کند پس برای رسیدن به وزن دلخواه باید خوب بخوابید.

میل کردن یک صبحانه با پروتئین بالا

برای اینکه دیرتر گرسنه شوید و میل و هوس شما به مصرف خوردن مواد غذایی کاهش پیدا کند لازم است صبحانه ای میل کنید که میزان پروتئین بالایی داشته باشد تا زود به تناسب اندام و کاهش وزن برسید.

ناشتا آب بخورید

برای افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن کالری بیشتر قبل از خوردن صبحانه اب بنوشید تا وزن شما کاهش پیدا کند.

در معرض نور خورشید قرار بگیرید

شاید جالب است بدانید که افرادی که دچار کمبود ویتامین دی هستند از افرادی که سطح نرمالی از این ویتامین را دارا هستند دارای اضافه وزن هستند. پس لازم است برای رسیدن به کاهش وزن و تناسب اندان هر روز 10 تا 15 دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا بدنتان دچار کمبود ویتامین D نشود.

تمرین ذهنی داشته باشید

برای رسیدن به تناسب اندام و کم کردن وزن باید تمرین ذهنی در اول صبح به مدت 5 دقیقه داشته باشید بدین گونه که در جای خلوت بنشینید و بر روی هدف و نتیجه دلخواه در کاهش وزن تمرکز کنید. این تمرین ذهنی باعث می شود که دقت بیشتری بر روی برنامه غذایی و هدف خود در طول روز داشته باشید و انگیزه بهتری پیدا کنید.

سعی کنید تمرین بدنی داشته باشید

برای کاهش وزن در کنار یک رژیم غذایی مناسب باید ورزش و تمرین بدنی هم داشته باشید تا خیلی سریع به وزن دلخواه و ایده آل خود برسید. ورزش کردن در صبح علاوه بر اینکه باعث نشاط در صبح می شود گام موثری در کاهش وزن است.

پس بهتر است برای لاغر شدن در ابتدای صبح 5 دقیقه تمرین هوازی کنید و یا اینکه 5 تا 10 دقیقه پیاده روی کنید یا بدوید این کار باعث می شود قند خون شما تا انتهای شب ثابت بماند و میل و هوس شما به مواد خوراکی از بین برود و در نتیجه زودتر به هدف خود که لاغری هست برسید.

استفاده کردن از دوچرخه به جای خودرو

برای رفتن به مکان های مختلف به جای استفاده از وسایل حمل و نقل شخصی از وسایل حمل و نقل عمومی و یا دوچرخه استفاده کنید. این کار باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید زیرا تا رسیدن به وسایل حمل و نقل عمومی باید پیاده روی کنید و استفاده از دوچرخه باعث کاهش وزن می شود.

آماده کردن غذا برای ناهار

برای افزایش کلری سوزی بهتر است که خودتان ناهار را تهیه کنید و این وعده غذایی مهم را حذف نکنید زیرا حذف کردن این وعده باعث می شود شما در طول روز کالری بیشتری دریافت کنید که باعث می شود روند لاغر شدن شما محقق نشود. بهتر است برای وعده ناهار از مواد غذایی سالم و کم کالری با حجم و اندازه مناسب استفاده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!