مجله تاپ‌ناز‌

رفع تیرگی پوست گردن و کشاله ران با این روش ها + ماسک روشن کننده پوست

رفع تیرگی پوست گردن و کشاله ران

ممکن است پوست گردن و کشاله ران و دیگر اعضای بدن پوستی تیره داشته باشند که می توانید با روش هایی که در این مطلب به شما می گوییم و بعضی از ماسک ها، پوست را سفید کنید و تیرگی را رفع کنید.

روشن کردن و رفع تیرگی پوست گردن، زیر بغل و کشاله ران

خیلی از افراد به دلیل پوست تیره گردن خود احساس خجالتی دارند، این یک اختلال در رنگ دانه های پوستی می باشد، که نسبت شایع می باشد و یک عفونت و یا بیماری خاص نمی باشد و مسری هم نیست. دلیل تریگی پوست گردن، سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید می باشد. دیابت، سندروم تخمدان پلی کیستیک، ژنتیک، بهداشت ضعیف، یا افزایش وزن ناگهانی هم از دلایل تیره شدن پوست است. رفع تیرگی کشاله ران کار غیر ممکنی نیست و می توانید پوست این نواحی را سفید کنید.

بهترین ماسک های روشن کننده پوست برای رفع تیرگی کشاره ران و زیر بغل

خیلی از داروهای طبیعی و خانگی برای سفید ردن پوست و تغییر پوست گردن، زیر بغل و کشاله ران وجود دارد که در این بخش تاپ ناز 12 روش برای رفع تیرگی پوست را به شما می گوییم.

9.رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن با آرد نخودچی :

دو قاشق چایخوری آرد نخودچی و یک قاشق چای خوری زردچوبه را با هم ترکیب کنید، سپس مقداری آب به این ترکیب بیفزایید و یک مخلوط غلیظ به دست آورید و آن را روی قسمت های تیره گردنتان اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود .سپس بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

بخوانید : روش های رفع تیرگی ناحیه تناسلی و سفید کردن پوست

استفاده از سیب زمینی مناسب رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن :

روش اول:

آب سیب زمینی را بگیرید و آن را روی گردن خود بزنید و پس از 15 دقیقه با آب سرد بشویید.

روش دوم:

آب سیب زمینی و آب لیمو را با هم ترکیب کنید، تاثیر آن چند برابر می شود و پس از ده تا 15 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. این درمان را تا هنگامی که نتیجه بگیرید ادامه دهید. این درمان خانگی می تواند جای جوش را هم از بین ببرد.

رفع تیرگی پوست گردن و کشاله ران

ماسک مخصوص روغن زیتون و جوش شیرین :

این ماسک هم پوست را روشن تر می کند و هم تیرگی را رفع می کند و در اصل نوعی کرم سفید کننده گیاهی است.

یک قاشق غذاخوری نمک، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک قاشق غذاخوری زیتون را با هم ترکیب کنید تا خمیری نرم حاصل شود. این خمیر را روی گردن یا زیر بغل یا حتی کشاله ران که تیره شده است بزنید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا اثر عالی آن را ببینید.

 

استفاده از خاک رس برای سفید کردن پوست گردن و کشاله ران :

خاک س سفید یا گل رس آرایشی را با لیمو ترش و شیر خوب ترکیب کنید و استفاده کنید. مواد را درون ظرف هم بزنید و یک خمیر درست کنید و به مدت 20 دقیقه روی گردن و دیگر نواحی بدن بزنید. این ترکیب را هفته ای سه بار استفاده کنید.

 

رفع تیرگی کشاله ران و گردن با استفاده از بادام :

روش اول:

یک مخلوط غلیظ از نصف قاشق چای خوری پودر بادام و یک قاشق چای خوری از پودر شیری و عسل را با هم ترکیب کنید، سپس این مخلوط را پشت گردن و در کناره های آن بزنید و پس از نیم ساعت با آب بشویید. این درمان را دو تا سه بار در هفته انجام دهید.

روش دوم:

از روغن بادام استفاده کنید، روغن بادام را مقداری گرم کنید و موقع استفاده، روی گردن خود ماساژ دهید. این ماساژ را چند بار در ماه برای بهبود گردش خون در ناحیه گردن انجام دهید. این روغن یک مرطوب کننده طبیعی است و باعث درخشش و سفیدی پوست گردن شما می شود.

 

روش سوم:

به مدت 4 تا 5 شب، بادام ها را در آب خیس کنید. بادام ها را له کنید و به شکل خمیر در آورید و سپس آن را به پشت گردن خود بزنید و به آرامی برای چند دقیقه بمالید و سپس با آب سرد بشویید این درمان را یک تا دو بار در هفته انجام دهید.

بخوانید : رفع تیرگی واژن با روش چینی | روش های سریع سفید کردن پوست واژن

استفاده از آلوئه ورا موثر در رفع تیرگی کشاله ران و گردن :

ژل آلوئه ورا را از برگ آن خارج کنید و مستقیم بر روی گردن خود بزنید و خیلی آرام ماساژ دهید و سپس بعد از 20 دقیقه با آب شویید. این درمان را یک بار در روز تکرار کنید.

 

رفع تیرگی گردن و کشاله ران با گردو :

کمی گردو را خرد کنید و له کنید و در ماست بریزید تا هنگامی که مخلوطی غلیظ به دست آورید و سپس آن را در ناحیه مورد نظر گردن بزنید و خیلی آرام برای چند دقیقه بگذارید تا خشک شود، سپس با آب سرد و گلاب ان را بشپویید. اگر این درمان را به صورت منظم، به مدت 2 هفته انجام دهید، پوست گردن شما تیرگی اش را از دست می دهد.

روشن کردن پوست با خیار :

روش یک:

یک عدد خیار را رنده کنید و یا آب آن را بگیرید و خیلی آرام به مدت 10 دقیقه روی گردن خود بمالید و سپس با آب سرد و یا گلاب آن را بشویید.

روش دوم:

در روش دوم کمی آب خیار و آب لیمو را ترکیب کنید و با پنبه روی گردن بزنید و پس از 10 دقیقه با اب سرد بشویید.

 

رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن با آب لیمو:

روش اول:

با استفاده از یک تکه پنبه، آبلیمو را به گردن تان بمالید.اگر پوست حساسی دارید، لیمو را با کمی آب ترکیب کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.اطمینان حاصل کنید که در این مدت در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

روش دوم:

یکی دیگر از گزینه ها این است که به میزان مساوی آبلیمو و گلاب را ترکیب کنید و قبل از رفتن به رختخواب، این مخلوط را در اطراف گردنتان اعمال کنید.بعد از چند هفته شاهد رفع تیرگی گردن تان خواهید بود.

بخوانید : چگونه پوست ناحیه واژن را سفید کنیم؟

جو دو سر برای رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن:

روش اول:

دو قاشق چای خوری از پودر جو دوسر را به به مقداری آب گوجه فرنگی له شده، اضافه کنید، تا یک ترکیب غلیظ به دست آورید و سپس آن را روی گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید و بعد، از مرطوب کننده استفاده کنید.این درمان را یک الی دو بار در هفته تکرار کنید.

روش دوم:

یک قاشق غذاخوری از پودر جو دوسر را با مقداری شیر و عسل ترکیب کنید و سپس این مخلوط را روی گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 الی 30 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید.این درمان را دو بار در هفته انجام دهید.

رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن با جوش شیرین:

3 قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک لیوان آب ترکیب کنید و یک مخلوط غلیظ به دست آورید، سپس آن را روی گردنتان اعمال کنید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد از چند دقیقه با آب شستشو دهید.این درمان را چندین بار در هفته تکرار کنید.

 

پوست پرتقال برای رفع تیرگی کشاله ران و پوست گردن:

روش اول:

کمی پوست پرتقال را در مقابل نور خورشید قرار دهید و بگذارید تا خشک شود، سپس این پودر را با کمی شیر ترکیب کنید تا مخلوطی غلیظ حاصل شود. سپس آن را در اطراف گردن خود بزنید و بگذارید تا خشک شود و سپس با آب سرد بشویید.

روش دوم:

علاوه بر این می توانید پوست پرتقال را با آب هم ترکب کنید و این مخلوط را روی گردن خود اعمال کنید و پس از 10 دقیقه با آب سرد بشویید. این کار را هر روز انجام دهید.

در این بخش با روش های سفید کردن پوست گردن و کشاله ران آشنا شدید و چنانچه به طور مرتب این روش ها را انجام دهید حتما به نتیجه ای شگفت انگیز خواهید رسید.

مطالب مشابه را ببینید!