مجله تاپ‌ناز‌

برای دوام رنگ مو این نکات را رعایت کنید

برای دوام رنگ مو این نکات را رعایت کنید

برای تداوم رنگ مو این نکات را بخوانید

اگر رنگ موی خود را عوض کرده و یا به تازگی موهای خود را رنگ کرده اید و یا قصد انجام این کار ردارید نیاز نیست که نگران مراقبت از موهای خود پس از رنگ مو باشید. در این مطالب نکاتی اساسی را برای مراقبت از موها بعد از رنگ کردن به شما معرفی می کنیم. خیلی از خانم ها تمایل دارند که قیافه و ظاهری متفاوت داشته باشند و وقتی هم که قصد تغییرات در چهره را داشته باشند، اولین کار تعیییر دادن موها است.ممکن است که مدل های فر، صاف و یا رنگ های مختلف را امتحان کنیم. رنگ کردن مو بطور کلی برای خانمها موضوعی هیجان انگیز است.

 

 

چرا رنگ مو زود پاک میشه؟ 

گاهی ممکن است که ما تمام نکات را قبل از رنگ کردن مو بدانیم. اما باید نکات خاص بعد از رنگ کردن مو را هم بدانیم. نکات مراقبت بعد رنگ کردن مو خیلی مهم هستند و باید به آنها بسیار توجه داشته باشید. خانمها دلشان می خواد که بعد از رنگ کردن مو، رنگ موهایشان از بین نرود و محو نشود. در این مطلب تمام نکات خاص را برای دوام بیشتر رنگ مو در اختیار شما می گذاریم.

 

1. مو هاتون رو بعد از سه روز بشویید 

بعد از رنگ کردن مو، توصیه می شود ه حدافل به مدت 3 روز موها نشویید. این نکته برای این است که ممکن است هنگام شستشو رنگ موی شما از بین برود و شسته شود و محو شود. هنگامی که در سالن آرایشی موهایتان را رنگ می کنید اجازه دهید که خشک شود و تا 3 روز شستشو ندهید.

 

2. موهاتون رو با آب داغ شستشو ندین 

بیشتر افراد تمایل دارند که با آب گرم و داغ دوش بگیریم. این کار به طور کل توصیه نمی شود. بهتر است برای شستن موها از آب سرد استفاده کنید. می توانید از آب ولرم هم استفاده کنید، ولی استفاده از آب داغ اصلا توصیه نمی شود. استفاده از آب داغ باعث محو شدن رنگ موها می شود.

 

3. استفاده از شامپوی بدون سولفات 

شامپوهایی که سولفات دارند باعث خشک شدن و شکننده شدن موها می شوند. بهتر است از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید، زیرا در غیر این صورت باعث از بین رفتن رنگ موهای شما می شود.

 

4. از وسایل گرمایشی استفاده نکنین 

استفاده از محصولاتی که موهای را گرم و خشک می کنند مانند اتو، سشوارهای خشک کن و … بعد از رنگ آمیزی می تواند باعث آسیب دیدن موهای شما شوند. استفاده از این وسایل می تواند موهای شما را خشک و پر از چین و چروک کنند. بهتر است از این محصولات به طور مرتب استفاده نکنید و بگذارید موهایتان به صورت طبیعی خشک شوند.

 

5. موهاتون رو به طور منظم پیرایش کنین 

توصیه میشه که موهای خودتون رو هر سه ماه یه بار پیرایش کنین. پس از رنگ آمیزی ، موهای شما بیشتر مستعد آسیب و شکستن هستن. به منظور اجتناب از این آسیب، توصیه میشه که موهای خودتون رو به طور منظم هر دو تا سه ماه یک بار پیرایش کنین، که نه تنها از شکستن اونها جلوگیری میکنه، بلکه باعث میشه که موهای سالم تری هم داشته باشین.

 

6. استفاده از ماسک مو برای تقویت موهای رنگ شده 

رنگ آمیزی موها یک فرایند شیمایی است. بعد از اینکه موهایتان را رنگ کردید، ممکن است موها پروتئین خود را از دست بدهند. برای اینکه پروتئین موها جبران شود، بهتر است از ماسک مو یک بار در هفته استفاده کنید. براحتی می توانید از ماسک خانگی استفاده کنید.روش تهیه به صورت زیر است:

 

مواد لازم: 

یه عدد تخم مرغ، دو قاشق غذاخوری سس مایونز

 

روش استفاده: 

یک تخم مرغ کامل رو تو یه کاسه بشکنین. بعد، سس مایونز اضافه کنین و خوب مخلوط کنین. موهای خودتون رو به چند قسمت تقسیم کنین و این ماسک رو روی تمام قسمتهای موهاتون بمالین. بهتره که از ریشه ها شروع کنین تا به نوک موها برسین. این ماسک رو بذارین به مدت 45 دقیقه روی موهاتون بمونه. موهاتون رو بعد از 45 دقیقه در آب سرد با شامپو بدون سولفات شستشو بدین.

 

7. از موهاتون در مقابل خورشید مراقبت کنین 

گاهی اوقات، اشعه های مضر UV خورشید میتونه باعث وارد آمدن آسیب به موهای رنگ شده شما بشه. این منجر به محو شدن سریع تر رنگ موی شما نسبت به حالت طبیعی میشه. برای جلوگیری از این اتفاق، همیشه از یه روسری برای پوشیدن موی سر خودتون از اشعه مضر آفتاب، حداقل چند ماه پس از رنگ آمیزی استفاده کنین.

 

8. مصرف ویتامین ها 

انواع ویتامین ها برای رشد موها ضروری هستند. ویتامین ها باعث حفظ موها و مراقبت از آنها می شوند. برای این کار توصیه م شود غذاهای حاوی ویتامین c و مرکبات بیشتری بخورید و از پروتئین موجود در تخم مرغ و شیر هم استفاده کنید.


» همچنین ببینید :

مدل رنگ مو و رنگ و مش سال 2018

عکس های زیباترین مدل رنگ مو آمبره یا مدل موهای دورنگ

فرمول ترکیب رنگ مو، عکس های ترکیب رنگ مو

مطالب مشابه را ببینید!