غذاهایی که میگرن را تحریک می کنند

تحریک شدن میگرن

افرادی که سابقه دردها میگرنی دارند باید خیلی مراقب غذا خوردنشان باشند و بعضی از خوراکی ها را کمتر میل کنند. بعضی از مواد غذایی سردر میگرنی را تحریک می کنند.

تشدید میگرن با سوسیس و کالباس و نوشیدنی های رژیمی

میگرن سردردی شدید است که می تواند بصورت ضربه و تپش در سر رخ دهد و ممکن است باعث، حالت تهوع، استفراغ و حساسیت شدید به نور و صدا شود. حملات میگرنی می تواند باعث درد شدیدی در سر شده و برای ساعت ها و یا روزها باقی بماند و آنقدر شدید بوده که فرد بخواهد فقط درجایی ساکت و تاریک دراز بکشد و بخوابد.
یک فوق تخصص سردرد در حاشیه پنجمین کنگره بین المللی سردرد، اظهارداشت:در چند سال گذشته چهار شرکت بزرگ دارویی در جهان بر روی چند دارو برای درمان میگرن کار کرده اند که بزودی محصولات خود را عرضه می کنند.
وی افزود:تا یک سال دیگر یک دارو و طی دو سال آینده هر چهار شرکت، داروهای خود را به بازار عرضه می کنند.
انصاری با بیان اینکه هم اکنون در دنیا در حوزه مغز و اعصاب بیشترین سرمایه گذاری روی داورهای میگرنی انجام می شود گفت:این داروهای جدید به صورت تزریقی هستند که به صورت ماهیانه بیمار استفاده می کند.
وی همچنین تصریح کرد:میگرن یک بیماری ژنی است که درمان قطعی نداردو صرفا با مصرف دارو می بایست از آن پیشگیری و از روند پیشرفت آن جلوگیری کرد. با مصرف داروی اختصاصی میگرن، میتوان میزان حملات میگرن در ماه را کم کرد.

تحریک شدن میگرن

غذاهای تحریک کننده میگرن

این متخصص مغز و اعصاب اظهار کرد:اگر فردی در ماه بیش از هفت بار دچار حملات میگرن می شود حتما باید دارو مصرف کند و در این مرحله؛ ورزش و تغذیه مناسب به تنهایی کافی نیست.
انصاری تاکید کرد:افرادی که دچار میگرن هستند حتما باید داروهای مربوطه را استفاده کنند و اکتفا به مسکن ها نمی تواند از روند پیشرفت آن جلوگیری کند.
این فوق تخصص سردرد گفت:سوسیس و کالباس به دلیل داشتن نیترات و نوشیدنی های رژیمی که دارای شکر مصنوعی هستند، میگرن را تشدید می کنند و افراد مبتلا به میگرن حتما باید از خوردن فست فود ها و این گونه نوشیدنی ها خودداری کنند.

مطالب مشابه را ببینید!