مجله تاپ‌ناز‌

چطور عشق قدیمی و معشوق سابق را فراموش کنیم؟

فراموش کردن معشوق سابق یا عشق قدیمی شاید کار سختی باشد ولی نیاز به گذشت زمان دارد و با انجام بعضی از راهکارها می توانید عشق سابق خود را فراموش کنید و خود را برای فصل جدید زندگی آماده کنید.

معشوق گذشته را خیلی راحت فراموش کنید

برای خیلی از ما اتفاق افتاده در رابطه عاشقانه به بن بست خورده ایم و مجبور شدیم از کسی که زمانی عاشقش بوده ایم دل بکنیم و از او جدا شویم، این کار خیلی سخت است اما پایان راه نیست و نباید زندگی را تمام شده دانست، بلکه باید فصل جدیدی از زندگی آماده شد و باز هم به زندگی عادی برگشت. این کار راحت نیست ولی می توان با راهکارهایی که در ابن بخش اراده کرده ایم با نگاهی واقع بینانه و بدون اینگه دچار آسیب روانی شوید، زندگی نویی را آغاز کنید.

چگونه معشوق خود را فراموش کنیم؟

فراموش کردن عشق قدیمی

1.جای اینکه به خاطرات قدیمی و زیبایی که با معشوق خود داشته اید فکر کنید باید کمی عاقلانه به رفتارهایش فر کنید. به رفتارهایی که باعث آزرده خاطر شدن شما شده است و چهره واقعی مردی را ببینید که این همه سال فریب خورده است.

2.باید واقع بین باشید و باید بپذیرید رابطه ای که بر اساس عشق واقعی، صمیمیت، صداقت و تعهد نیست دیر و یا زود فرو می پاشد بنابراین وسوسه نشوید و در برابر وسوسه بازگشتن مقاومت کنید.

3.خودتان را به جای زن و فرند او قرار دهید، آیا خوشتان می آید کسی به فکر همسرتان باشد و شما تنها مالک قلب و وجود همسر خود نباشید.

4.به صورت مدام به کسی که عاشقش بودید نیاز نیست فکر کنید و برای فراموش کردن حقیقی او بیشتر به خودتان فکر کنید.

همچنین بخوانید : متن های بسیار زیبا در مورد فراموشی و فراموش شدن عشق

فراموش کردن عشق قدیمی

5.باید خودتان را باور داشته باشید. فکر نکنید که فقط او مناسب شما بود و شما دیگر عاشق نمی شوید بلکه به این باید فکر کنید که مردان شایسته زیادی برای ازدواج با شما وجود دارند و سر راه شما قرار می گیرند.

6.باید خوش بین باشید و به این فکر کنید که الان مجرد هستید و باید با آدم های زیادی آشنا شوید. خوشبین بودن باعث می شود شما زودتر عشق از دست رفته خود را فراموش کنید.

7.به این فکر نکنید که چون جذاب نو دوست داشتنی نیست عشق قبلی راهایتان کرده است و به این فکر کنید که این امر فرصت دوباره ای به شما می دهد تا فرد مورد نظر خود را پیدا کنید فردی که همانقدر شما دوستش دارید او نیز شما را دوست خواهد داشت.

8.مردی که به احساس شما هیچ توجهی ندارد و نسبت به شما و رنج های شما بی تفاوت است، اصلا شایسته عشق ورزی نمی باشد.

9.زمانهایی را سعی کنید به تنهایی بگذرانید و همیشه برای پر کردن اوقات خود به دیگران متوسل نشوید. از تنها بودن و مستقل شدن خود شاد باشید و این را بیاموزید بدون وابستگی به دیگران شاد باشید زیرا فرد زندگی آینده تان به شادی نیاز دارد.

10.هر چیزی که او به شما داده و هر هدیه ای داده است و مربوط به او است از دید خارج کنید. این کار باعث می شود روحیه شما بهتر شود.

نکاتی طلایی برای فراموش کردن عشق گذشته

  • برای کسی که فقط برای او سرگرمی هستید ارزش قائل نشوید و او را در اولویت نگذارید.
  • وقت خود را برای کسی نگذارید که اصلا به شما فکر نمی کند.
  • از این فرد به دلیل احساس عصبانیت و افسردگی خود انتقام نگیزید و فقط با یک دوست در مورد این موضوع صحبت نکنید.
  • از انجام کارهایی که شما را به یاد عشق قدیمی می اندازد باید پرهیز کنید.
  • اگر بعضی از مواقع احساس ناراحتی و تنهایی می کنید لازم است گریه کنید تا حال شما بهتر شود.
  • شماره تلفن خود را تغییر دهید تا نیاز به چک کردن پیام ها نباشد.
  • در آخر هم باید بدانید که گذشت زمان حلال مشکلات است.

همچنین بخوانید : عکس عاشقانه خداحافظی غمگین عشق

مطالب مشابه را ببینید!