مجله تاپ‌ناز‌

سیب زمینی سرخ کرده باعث مرگ میشود!

سیب زمینی سرخ کرده باعث مرگ میشود!

سیب زمینی سرخ کرده همراه با سس دارای طعم بسیار لذیذی است و خیلی از افراد در خوردن این خوراکی افراط می کنند اما باید بدانند که خوردن زیاد سیب زمینی سرخ کرده باعث مرگ می شود.

سیب زمینی سرخ کرده زیاد باعث مرگ می شود

طبق تحقیقات معلوم شده مصرف دو بار سیب زمینی سرخ کرده در هفته می تواند خطر مرگ را افزایش دهد. دیر زمانی است که می دانیم سیب زمینی سرخ کرده غذای خوبی برای سلامت ما محسوب نمی شود، اما اکنون مطالعه ای جدید مصرف حداقل دو بار در هفته سیب زمینی سرخ کرده را با خطر افزایش یافته مرگ پیوند داده است.
مطالعه ای که در نشریه American Journal of Clinical Nutrition منتشر شده است، مصرف سیب زمینی در میان 4,400 بزرگسال که در بازه سنی 45 تا 799 سال قرار داشتند را طی یک بازه زمانی هشت ساله مورد بررسی قرار داد. در پایان این مطالعه، 2366 نفر از شرکت کنندگان فوت کرده بودند.

سیب زمینی سرخ کرده باعث مرگ میشود!

خطرات جبران ناپذیر مصرف بیش از حد سیب زمینی

 

پس از تنظیم برای چندین عامل، مصرف کلی سیب زمینی (حتی مقدار زیاد از آن) افزایش خطر مرگ را نشان نداد. اما زمانی که پژوهشگران بررسی دقیق تری روی انواع سیب زمینی های مصرفی شرکت کنندگان داشتند، دریافتند که خوردن سیب زمینی سرخ کرده حداقل دو بار در هفته، خطر مرگ را بیش از دو برابر افزایش داده است. این در شرایطی بود که مصرف سیب زمینی سرخ نشده، مانند سیب زمینی پخته یا پوره سیب زمینی، هیچ پیوندی با خطر افزایش یافته مرگ را نشان نداد.

به گفته پژوهشگران، سیب زمینی های سفید سرخ نشده نسبتا غذای سالمی محسوب می شوند زیرا حاوی مقدار خوب از فیبر، ویتامین ها و ریزمغذی ها هستند، که می تواند آثار زیانبار شاخص قند خون بالای آنها را متعادل کند. با این وجود، سیب زمینی های سرخ کرده به طور معمول دارای چربی و نمک افزوده شده بالایی هستند.

به گفته پژوهشگران، پیش از اعلام این که مصرف بیش از اندازه سیب زمینی سرخ کرده موجب افزایش خطر مرگ می شود باید پژوهش های بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

خطر مرگ با مصرف سیب زمینی سرخ کرده

مطالب مشابه را ببینید!