میوه هایی که برای گلودرد مضر هستند و هنگام گلودرد نباید میل کنید

میوه هایی که برای گلودرد مضر هستند و هنگام گلودرد نباید میل کنید

مصرف بعضی از میوه ها در دوران سرماخوردگی مفید هستند و باعث رفع سرماخوردگی و گلو درد می شوند. مصرف برخی میوه ها از جمله خربزه و انگور در هنگام سرماخوردگی توصیه نمی شود و برای گلودرد مضر هستند.

افراد در هنگام سرماخوردگی لازم است غذاهای اسیدی و مرکبات مانند گوجه، گریپ فروت و لیموترش میل نکنند. پرتقال ترش هم برای گلودرد مضر است و سرماخوردگی را بدتر می کند. پس بهتر است در دوران این بیماری برای بهبود سریع تر از مصرف این میوه ها باید اجتناب کرد.

میوه های مضر برای گلودرد

گلودرد یکی از بیماری های شایع در فصل زمستان است و معمولا در اثر ویروس، باکتری و یا موادی مانند تنباکو و آلاینده های موجود در هوا به وجود می آید و در صورتی که با نظر پزشک نیاز به مصرف آنتی بیوتیک و داروی های دیگر نداشته باشد، می تواند با درمان خانگی باعث بهبود گلودرد شد. در هنگام سرماخوردگی مصرف بعضی از مواد غذایی و میوه ها می تواند مفید باشد و بعضی دیگر هم مضر هستند. به همین دلیل در این مطلب میوه های مضر برای گلودرد را به شما معرفی می کنیم که علائم سرماخوردگی را بدتر می کنند.

مصرف بیشتر میوه ها برای بهبود سرماخوردگی مفید می باشد، ولی در این بین مصرف خربزه و انگور در هنگام سرماخوردگی باید پرهیز کرد، زیرا این میوه ها دارای هیستامین هستند و آزاد کننده هیستامین در بدن می باشند، پس باعث تشدید گلودرد و سرماخوردگی می شوند؛ حتی اگر ویروسی در بدن نباشد، هیستامین موجود در این دو میوه میت واند آن را فعال کند. آزادسازی هیستامین، در میان افراد مختلف تفاوت دارد و بستگی به سیستم دفاعی بدن آنها دارد ولی به صورت کلی توصیه می شود از مصرف این نوع میوه ها تا بهبود کامل سرماخوردگی باید پرهیز شود.

باید سعی کنید در هنگام سرماخوردگی از مصرف غذاهای چرب و اسیدی و مرکباتی مانند گریپ فروت، لیمو ترش، گوجه و پرتقال ترش خودداری کنید زیرا مصرف این میوه ها ممکن است، گلودرد را تحریک کند و باعث تشدید آن شود. پس بهتر است به جای این مرکبات از میوه هایی مانند موز، هندوانه، کیوی و هلو استفاده کنید که برای صاف کردن گلو هم مفید هستند.

نوشته های مشابه