مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی گلاره ناظمی؛ عکس های گلاره ناظمی زنی که دارو فوتسال است

گلاره ناظمی

 

عکس های گلاره ناظمی داور فوتسال, بیوگرافی کامل گلاره ناظمی داور فوتسال مردان, همسر گلاره ناظمی , عکس های داور زن ایرانی گلاره ناظمی

بیوگرافی گلاره ناظمی

گلاره ناظمی Gelareh Nazemi متولد آبان سال 1362 است و یکی از بهترین داوران زن فوتسال است که بازی های مردان را هم داوری کرده است.

او از سن 17 سالگی و بعد از سال ها بازی کردن وارد حوزه داروی شد. او می گوید داوری حاصل صبوری و عشق او بوده است.

برادرش یکی از اوران قدیمی است و نخستین بار به دلیل اصرار برادرش بود که به سراغ داوری رفت. در ابتدا قصد او برای داوری خیلی جدی نبود یعنی قصد نداشت که داوری را حرفه ای ادامه دهد. هدفش فقط حضور در کلاس و گرفتن مدرک بود ولی کم کم وقتی آن را یاد گرفت و سوت زدن را تجربه کرد، همه چیز برای او تغییر کرد.

گلاره ناظمی

عکس های گلاره ناظمی داور فوتسال

گلاره ناظمی در جواب اینکه اولین بار چه سالی بود و چطور وارد این کار شدید می گوید؟

سال ۷۸ بود و او فقط ۱۷سال داشتم. همان‌طور که گفتم با تشویق و اصرارهای برادرم سمت این کار رفتم. در کلاس‌ها شرکت کردم و تا جایی که می‌شد سعی کردم یاد بگیرم. البته ۲سال طول کشید تا برای داوری معرفی شوم چون به هر کسی اجازه سوت‌زدن نمی‌دادند. وقتی اولین‌بار قضاوت را تجربه کردم دیگر همه‌چیز عوض شد. به وی‍ژه اینکه اساتیدم خیلی حمایتم می‌کردند و می‌گفتند تو خیلی استعداد داری و با این سن کم حیف است این رشته را رها کنی. همه می‌گفتند در داوری بمان و قول می‌دادند که خیلی موفق شوم.

آرزوی گلاره ناظمی مثل هر داور دیگری سوت‌ زدن در المپیک و جام‌ جهانی است. به ویژه المپیک چون فوتسال به تازگی در آن اضافه شده برایش خیلی جذاب است. همچنین دوست‌ دارد وقتی داوری را کنار گذاشت بتواند داشته‌هایش را در اختیار جوانانی بگذارد که روزی جای آن‌ها بود.

گلاره ناظمی: تا قرچک ورامین می‌رفتم تا بگذارند سوت بزنم

گلاره ناظمی

اما یکی از اتفاقات عجیبی که برای گلاره ناظمی افتاد قضاوت در بازی مردان بود.

دو مسابقه ای که گلاره ناظمی در بازی های فوتسال دانشجویان آنها را قضاوت کرد بازی کرواسی – چین و بازی نیوزیلند روسیه بود که در بازی اول سر داور و در دیدار دوم داور دوم بود.

گلاره ناظمی

او در پاسخ به این سوال که با توجه به محدودیت ها مراسم ابتدای بازی یعنی دست دادن به کاپیتان ها دو تیم را چگونه به جا آورد، گفت: هیچ مشکلی در این زمینه نبود. به سبک ژاپنی به کاپیتان های دو تیم ادای احترام کردیم و مراسم ابتدای بازی را به جا آوردیم.

اما قضاوت بازی های آقایان چه حس و حالی داشت؟ گلاره ناظمی در پاسخ به این سوال می گوید: تجربه خیلی خوب و می توانم بگویم عالی بود به این خاطر که آقایان فوتسال را بهتر از خانم ها بازی می کنند و از سویی در جریان بازی کمتر دست به اعتراض می زنند. این قضاوت را هم برای ما لذت بخش و هم بدون دردسر کرده بود.

داور بین المللی فوتسال ایران در این بازی ها علاوه بر دو بازی آقایان ۷-۸ بازی بانوان را سوت زده بود و هم چنین در بازی پایانی خانم ها که بین دو تیم روسیه و پرتغال برگزار شد داور سوم بود. اما نکته قابل تامل این بازی ها سوت نزدن گلاره ناظمی در بازی رژیم اشغالگر قدس – کانادا بود. امتناع وی از حضور در این بازی می رفت برایش دردسرساز شود که با توضحیات قانع کننده اش هم چیز ختم به خیر شد. او در این باره می گوید: وقتی به مسئولین برگزاری این بازی گفتم نمی توانم بازی را قضاوت کنم خیلی ناراحت شدند و تاکید می کردند مسایل سیاسی را نباید وارد ورزش کرد که او توضیح دادم بازیکنان دو تیم را ندیده ایم و اصلا مشکلی با آنها ندارم اما به احترام به قوانین سرزمینی که در آن زندگی می کنم نمی توانم این بازی را سوت بزنم. بعدها آنها این توضیح او را درک کردند و اجازه دادند به مسیر ادامه دهم و بازی های بعدی را سوت بزنم.

گلاره ناظمی

شاید برای گلاره ناظمی سوت زدن در جام جهانی مثل علیرضا فغانی یکی از رویاهای بزرگ باشد اما او در این باره می گوید: او فینال المپیک آسیا را سوت زدم و به تازگی به المپیک جوانان داخل سالن جهان در آرژانتین دعوت شدم. اوتهی همان طور که می دانید فوتسال جام جهانی در بخش خانم ها برگزار نمی شود. شاید در جام جهانی ۲۰۲۰ تصمیم تازه ای در این باره گرفته شود. در این صورت همه تلاش خود را می کنم که در جام جهانی هم سوت بزنم. هر چند که سوت زدن در المپیک جوانان جهان برای او افتخار بزرگی است چون از آسیا او و یک داور چینی به این تورناوت بزرگ دعوت شده ایم.

ناظمی در صحبت هایش با اشاره به اینکه ۳ داور خانم و ۴ داور ایرانی آقا در لیست داوران بین المللی قرار دارند، گفت: نگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا و هم چنین فیفا به داوران ایرانی مثبت است به این خاطر که فوتسال ما در آسیا اول است و در جام جهانی هم بر سکوی سوم ایستاده است. آنها می گویند داورانی که برای این بازیکنان سوت می زنند حتما داوران خوبی هستند. ما هم تلاش خواهیم کرد در میدان قضاوت همانند فوتسالیست های ایرانی درخشان عمل کنیم و این نه یک افتخار فردی بلکه افتخار برای فوتبال کشور است.

داور بین المللی فوتسال کشورمان در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد در آرژانتین باز هم بازی آقایان را سوت بزند؟، گفت: بله این احتمال وجود دارد. ابتدا باید تست فیفا در بخش آقایان را پاس کنم و در ادامه در بازی خانم ها نیز قضاوت های خوبی داشته باشم.

گلاره ناظمی

*دستمزد داور ها چطور است؟

در لیگ ایران که وضعیت اصلا خوب نیست.دستمزد ها برای هر بازی لیگ برتر ۱۵۰ هزار تومان است که قول دادند برای این فصل ۵۰ درصد اضافه شود.واقعا روی این پول ها نمی شود حساب کرد.البته دستمزد بازیهای بین المللی متفاوت است و آنجا برخلاف ایران حرفه ای هستند و فرقی بین دستمزد آقایان با بانوان نیست.

*برادر شما هم از داوران لیگ برتر فوتبال است؟

بله. کوپال ۱۸ ماه از من بزرگتر است و از سال ۷۹ داوری را شروع کرده است. من به خاطر او بود که داور شدم. کوپال سه سال است که در لیگ برتر قضاوت می کند.پارسال با آمار برنامه ۹۰ بهترین و کم اشتباه ترین داور لیگ برتر شد. او همیشه داوری را دوست داشت و زمانی که بچه بودیم و بازی می کردیم او داور بازی ها می شد.

گلاره ناظمی

*شما مجرد هستید؟

بله

*اگر زمانی ازدواج کنید روی داوری شما تاثیر نخواهد گذاشت؟

بستگی دارد. برای خانم ها سخت است.مسئولیت بزرگی که در خانه هست در کنار مسئولیت داوری.فکرمی کنم اگر درک متقابل وجود داشته باشد و تعامل و اینکه همسر آدم بداند که ورزش و داوری چه شرایطی دارد ازدواج کمک هم می کند در غیر اینصورت مشکلاتی هست که تمرکز شما را به هم می زند و پای دعواهای خانوادگی به بازی هم کشیده می شود.

گلاره ناظمی

*ارتباط شما با فضای مجازی چطور است؟

در این مدت بازخوردهای خوبی از قضاوت هایم در فضای مجازی دیدم.هنرمندان، ورزشکاران و مردم لطف زیادی به من داشتند و پیام هایی گذاشتند.اخیرا یکی از دوستان دوران کودکی خود را هم پیدا کردم که برایم جالب بود.

در این قسمت بیوگرافی کامل گلاره ناظمی، عکس های گلاره ناظمی و مصاحبه خواندنی با داور فوتسال ایرانی را خواندید.

مطالب مشابه را ببینید!