مجله تاپ‌ناز‌

تصاویر زیباترین دریاچه های کشور گرجستان

زیباترین دریاچه های گرجستان برای گردشگران

اگر به کشور گرجستان سفر کرده اید و عاشق گردشگری در طبیعت هستید در این نوشتار با ما همراه باشید تا دریاچه های زیبای کشور گرجستان را به شما معرفی کنیم.

 

دریاچه گرجستان

 

 دریاچه پاراوانی

پاراوانی بزرگترین دریاچه گرجستان است که در جنوب کشور و در منطقه جواختی قرار گرفته است. این دریاچه 38 کیلومتر مربع است و عمق آن 3 متر است. در اطراف این دریاچه محیطی بسیار زیبا وجود دارد ه شبیه به یک نقاشی زیبا است. از اواسط پاییز تا اوایل بهار اب این دریاچه خیلی سرد می شود و با یخ پوشیده می شود.


 

دریاچه گرجستان

دریاچه پالیاستومی

پالیاستومی دریاچه ای زیبا و کوچک است که در نزدیک ساحل دریای سیاه و در نزدکی شهر بوتی قرار گرفته است. آب و هوا در این منطقه گرمای لذت خبشی دارد که باعث می شود در زمستان هم آب دریاچه یخ نبندد. در اطراف این منطقه می تونید استراحت کنید و قایق سواری و همچنین ماهیگری کنید.


دریاچه گرجستان

دریاچه بازالتی

در ارتفاعات بالا در 60 کیلومتری تفلیس، دریاچه ای زیبا و کوچک به نام بازالتی وجود دارد. عمق این دریاچه یاد نیست و همچنین زیاد پهناور نیست ولی برای گردشگران خیلی محبوب است. اطراف این دریاچه، جاذبه های طبیعی زیادی وجود دارد. این دریاچه منشاء آتشفشانی دارد و دارای خواص شفابخشی است.


دریاچه گرجستان

 

دریاچه کرولدی

این دریاجه در منطقه سوانتی و در ی فلات در بالای کوه با سه حوضچه کوچک در کنار هم و با منظره ای شگفت انگیز شما را مبهوت خود می کند. می توانید برای پیکنیک به این منطقه بروید و کمپ خود را آنجا ایجاد کنید. باید توجه کنید که آب ایت دریاچه سرد است و برای شنا مناسب نمی باشد.


دریاچه گرجستان

دریاچه اورتی

دریاپه اورتیدر یک منطقه حفاظت شده واقع شده است. این دریاچه کوچک و زیبا است و با پای پیاده و یا با اسب می توانید به آن برسید. این دریاچه در فصل تابستان زیبایی خاصی دارد.


دریاچه گرجستان

 

دریاچه آبودلائوری

این دریاچه در دامنه جنوبی کوه فققاز، سه دریاچه منحصربفرد به نام آودلائوری دارد. این دریاچه ها در میان کوه های سنگی این منطقه قرار دارند، به همین دلیل هم کدام دارای رنگی خاص است. رنگ این دریاچه ها سفید، سبز و آبی می باشد.

مطالب مشابه را ببینید!