مجله تاپ‌ناز‌

رفع کبودی زیر چشم با آرایش و پوشاندن سیاهی زیر چشم با این روش ها

روش های ساده ای برای پوشاندن کبودی و تیرگی زیر چشم وجود دارد و شما می توانید با ترفند ها و نکات آرایشی این سیاهی دور چشم را پنهان کنید.

پوشاندن کبودی زیر چشم را با آرایش

یکی از عیوبی که ممکن است صورت خانم ها را کمی زشت جلوه دهد، کبودی و سیاهی زیر چشم است که خانمها همیشه به دنبال راهی هستند تا در کمترین زمان این مشکل را برطرف کنند. البته خیلی راحت می توانید با تکنیک های آرایشی که در این مطلب به شما آموزش می دهیم این تیرگی و سیاهی زیر چشم را پنهان کنید.

اگر تیرگی و سیاهی زیر چشم شما هم باعث ازرده خاطر شدن شما شده است می توانید با آرایش مناسب چشم و بطور حرفه ای این مشکل را برطرف کنید که ی توانید این ارایش را با مداد و خط چشم انجام دهید.

kaboodi e1524915016606

پنهان کردن کبودی زیر چشم با آرایش مناسب

  • در ابتدا پوست خود را با لایه کرم رنگ بپوشانید و سپس با کرمی که کمی روشن تر باشد، روی گونه، بینی و پیشانی بزنید، با این کار می توانید آرایشی زیباتر داشته باشید.
  • برای از بین بردن سیاهی زیر چشم از قلم های پد دار استفاده کنید و به وسیله آن کرم را روی صورت خود پخش کنید.
  • با برجسته کردن گونه ها می توانید تا حد زیادی کبودی زیر چشم را پنهان کنید. این کار کمکی بزرگ به پوشاندن سیاهی و تیرگی زیر چشم شما می کند. با استفاده از رژ گونه به رنگ روشن مقدار زیادی از کبودی زیر چشم شما پنهان می شود.

مطلب مشابه: نحوه آرایش چهره خسته با نکات خاص و طلایی

راه حل هایی برای از بین بردن تیرگی زیر چشم

با وجود رعایت تمامی این عوامل، اگر شما دچار تیرگی زیر چشم هستید، می‌توانید با انجام آرایش مناسب آن را پوشش دهید. برای شروع از کرم پودر همیشگی خودتان استفاده کنید. آن را دور چشمانتان بکشید و منتظر شوید تا کاملاً جذب پوستتان شود.

در مرحله دوم باید از کانسیلر استفاده کنید. همانطور که می دانید کانسیلر محصولی برای زیرسازی و یک دست کردن پوست قبل از آرایش صورت بوده و هدف استفاده از آن یکدست کردن پوست و ایجاد یک آرایش تمیز روی پوست صورت است. اما مهمترین استفاده کانسیلر را می‌توان در رفع گودی، سیاهی دور چشم و لکه‌های روی پوست دانست.

برای استفاده از کانسیلر به رنگ تیرگی‌های پوستتان توجه کنید. اگر تیرگی‌ها رنگی به سمت بنفش دارد از یک کانسیلر با تن زرد و اگر رنگ آن نزدیک به آبی است از یک کانسیلر با تن رنگی نارنجی استفاده کنید. برای استفاده از کانسیلر، آن  را به دور چشمانتان بزنید و با نوک انگشت به آن ضربه بزنید تا محو و یکدست شود.

بعد از این مرحله از پنکک استفاده کنید و خیلی آرام آن را زیر چشمتان بزنید و مراقب باشید کرم پودر و کانسیلر پاک نشود. در مرحله بعد باز هم از کانسیلر استفاده کنید و همچون سری پیش با نوک انگشت به آن ضربه بزنید تا محو شود. توجه داشته باشید که رنگ کانسیلر ابتدایی باید روشن و در دومی رنگی نزدیک به پوستتان داشته باشد.

در کنار همه این موارد راه‌های دیگری نیز برای پوشش دادن سیاهی‌های زیر چشم وجود دارد. یکی از آنها برجسته کردن گونه است. شما برای اینکار با استفاده از رژ گونه‌‌های رنگ روشن می‌توانید سیاهی‌های زیر چشم را کم رنگ نشان دهید.

رفع تیرگی دور چشم با کمک رژ قرمز

یک ترفند دیگر استفاده از رژ لب برای پوشاندن سیاهی دور چشم است. برای اینکار اگر پوست روشنی دارید از رژ قرمز متمایل به صورتی، پوست معمولی از رژ قرمز مایل به ارغوانی و اگر پوست تیره‌ای دارید از رژ لب قرمز مایل به نارنجی استفاده کنید. برای این کار در ابتدا زیر چشمتان را یک لایه رژ بزنید تا تیرگی‌ها از بین بروند. در ادامه روی رنگ به وجود آمده کانسیلر بزنید و در انتها با پودر صورتی و نزدیک به پوست خودتان آن را یکدست کنید.

اصول استفاده از رژ لب قرمز به عنوان کانسیلر

استفاده از رژ لب قرمز به عنوان کانسیلر، یک ترفند آرایشی امتحان شده است که نیازی به آزمون و خطای شما نیست. کافی است رنگ پوست خود را بشناسید و مناسب با تن رنگ پوست خود، رژ لب مناسب برای پوشاندن حلقه‌های تیره زیر چشم را انتخاب کنید.

رفع کبودی زیر چشم با آرایش و پوشاندن سیاهی زیر چشم با این روش ها

مرحله ۱

بعد از زدن فاندیشن با کمک برس سایه، تمام ناحیه زیر چشم و اطراف آن را یک لایه نازک رژ لب قرمز بزنید تا تیرگی حلقه ناپدید شود. رنگ را کمی به سمت بالا و خط ابرو پخش کنید.

رنگ رژ لب‌های قرمز مناسب برای سه نوع رنگ پوست:

پوست روشن/ سفید
رنگ رژ لب: قرمز با ته مایه صورتی

پوست معمولی
رنگ رژ لب: قرمز مایل به ارغوانی

پوست تیره
رنگ رژ لب: قرمز مایل به نارنجی/ مرجانی

مرحله ۲

برای تاثیر گذاری بیشتر،‌ می‌توانید روی لایه قرمز ایجاد شده،‌ یک لایه کانسیلر با طیف رنگ صورتی برای پوست‌های روشن و طیف رنگ هلویی برای پوست‌های تیره، بزنید. برای این کار از اسفنج یا برس مناسب استفاده کنید. این کار را آن‌قدر ادامه دهید تا لایه قرمز کاملا پوشانده شود.

مرحله ۳

با پودر صورت (ترجیحا رنگی نزدیک به رنگ واقعی پوست خودتان) کار را تمام کنید تا صورت یک‌دست و بی‌نقص شود.

مطلب مشابه: نکات مهم در مورد آرایش چشم مخصوص شب

استفاده از پرایمر برای از بین بردن گودی و تیرگی زیر چشم

پرایمر یکی از محصولات آرایشی بسیار کارآمد است که کاربردهای زیادی داشته و در واقع هر چقدر از خوبی‌های آن بگوییم کم است! استفاده بجا و مناسب از پرایمر نه تنها برای پوشاندن حلقه‌های تیره زیر چشم اهمیت دارد، بلکه نتیجه استفاده از کرم پودر را هم به طور محسوسی بهبود می‌بخشد. استفاده از پرایمرها باعث می‌شود تا کرم پودر یا کانسیلر به شکل بهتری بر روی پوست صورت قرار گرفته و دوام بیشتری داشته باشند.

برای استفاده از پرایمر، با انگشت حلقه تمیز به اندازه یک نخود فرنگی پرایمر را در زیر هر چشم قرار دهید. سپس با وارد کردن ضربان آرام و منظم پرایمر را در تمام سطح پوست زیر چشم پخش کنید. انگشت حلقه کمترین میزان فشار را به پوست وارد کرده و باعث ایجاد التهاب نخواهد شد. در نهایت پرایمر باید به صورت یک لایه نازک در پوست این قسمت قرار بگیرد.

استفاده از کانسیلر

کانسیلر یکی از موثرترین ابزارها برای پنهان‌سازی تیرگی دور چشم است. اینکه کدام رنگ کانسیلر بهترین تاثیر را دارد، بستگی به شرایط شما خواهد داشت. اگر حلقه‌های تیره زیر چشم ته‌رنگ آبی دارند، بهتر است از یک کانسیلر زرد رنگ با سایه‌ای روشن‌تر نسبت به تُن پوست خود استفاده کنید. این رنگ باعث خنثی شده رنگ آبی شده و همچنین پوست این ناحیه را روشن‌تر نشان می‌دهد.اگر حلقه‌های سیاه دور چشم بیشتر به رنگ قهوه‌ای هستند، یک کانسیلر هلویی یا پرتقالی می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد. در اکثر خانم‌ها تیرگی دور چشم از همین نوع است.

کانسیلرهایی که حالت ژلی و روان دارند، معمولا بهتر بر روی پوست قرار گرفته و به آرایشتان حالت کیکی و مصنوعی نمی‌دهند. در هنگام استفاده از کانسیلر به گوشه‌های داخلی چشم توجه ویژه‌ای داشته باشید؛ این بخش‌ها دقیقا همان جایی هستند که بیشترین سایه‌های تیره قرار دارند. با ضربه زدن و کشیدن انگشت به سمت بالا، کانسیلر را به خوبی در تمام قسمت‌هایی که حلقه‌های تیره دور چشم وجود دارند، پخش کنید تا لایه‌ای یکدست ایجاد شود.

بهترین کانسیلر برای رفع تیرگی دور چشم

تعریف بهترین کانسیلر برای هر کسی با توجه به نوع تیرگی دور چشمش فرق می‌کند. طیف تیرگی‌های زیر چشم با توجه به سن، نوع و رنگ پوست، نژاد و همچنین زمینه‌های ژنتیکی با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل بهترین کانسیلر برای هر کس تعریفی جدا از دیگری دارد. البته در بین نقد و نظراتی که خریداران انواع کانسیلر در همه دنیا داشته‌اند نکات مشترکی وجود دارد که در انتخاب بهترین کانسیلر دور چشم به شما کمک خواهد کرد.

قبل از استفاده از کانسیلر حتما زیر پوستتان از پرایمر آرایشی یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا کانسیلر به خوبی روی پوستتان بخوابد.بهتر است در هنگام انتخاب رنگ کانسیلر از رنگی استفاده کنید که یکی دو پرده تیره تر از رنگ پوست خودتان (در ناحیه زیر چشم ) باشد.

برای اینکه کانسیلر زیر چشمتان جمع نشود بهتر از کانسیلرهای مایع و قلمی به جای استیکی و جامد کمک بگیرید.برای میکاپ روزانه از کانسیلرهای سبک و زود جذب استفاده کنید. استفاده از از کانسیلرهای کرمی و غلیظ را به مهمانی‌ها یا روزهای طولانی کاری موکول کنید.

بعد از استفاده از کانسیلر از پودر بیک یا اسپری تثبیت کننده بزنید تا ماندگاری کانسیلر بیشتر شود.کانسیلر را به صورت مثلثی به زیر چشم بزنید و با استفاده از اسفنج آرایش به صورت ضربه‌ای آرام محو کنید.طبق نظر مصرف کنندگان، در بین برندهای ایرانی کانسیلرهای مای، پریم این لی و کالیستا پرچم‌دار هستند.

چگونه با آرایش می توان پف زیر چشم را محو کرد؟

ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که ترفندهای آرایشی برای از بین بردن پف چشم راهکارهای موقت هستند و اگر شما به صورت همیشگی هر روز صبح با پف چشم از خواب بیدار می‌شوید بهتر است حتما در مورد آن با یک پزشک مشورت کنید.

اما برای پوشاندن پف زیر چشم با آرایش این چند مرحله را انجام دهید.برای پوشاندن پف به کمک آرایش نیاز به یک پالت تصحیح کننده رنگ دارید. اگر پف زیر چشم شما همراه با کمی تیرگی است بهتر است از رنگ نارنجی آن کمک بگیرید. کالر کاراکتر رنگ نارنجی را به صورت مثلثی زیر چشمتان بزنید و سپس با استفاده از اسفنج آن را محو کنید.کانسیلر کرمی و پالتی گلدن رز، یکی از محصولات کاربردی و مناسب برای شما است.این محصول 6 رنگ اصلاح کننده دارد و بسیار سبک و زود جذب است.

حالا نوبت یه استفاده از کانسیلر می‌رسد؛ از انواع کانسیلر جامد و مایع بسته به نوع پوستتان می‌توانید استفاده کنید.با اضافه کردن یکی دو نقطه هایلایتر به زیر ابرو و پایین چشم‌هایتان پف را کمتر کنید. به این ترتیب خستگی و پف چهره شما جای خودش را به طراوت و براقی می‌دهد.

میکاپ تان را با استفاده از مداد چشم سفید یا نود تکمیل کنید با کشیدن مداد در بخش داخلی چشم آنها درشت‌تر و سرحال‌تر به نظر می‌رسند.حالا نوبت به سایه است. با استفاده از سایه سفید و عاجی به چشم‌هایتان جلا بدهید و کمک کنید شاداب به نظر برسند.

بعد از سایه و مداد به سراغ ریمل بروید.با استفاده از ریمل‌های حجم دهنده و بلند کننده فرم مژه‌هایتان تغییر می کند و چشم ها سرحال تر به نظر می‌رسند.در نهایت از اسپری فیکس کمک بگیرید. تا آرایش چشمتان به هم نخورد. شما همچنین می‌توانید برای پیشگیری و کاهش تیرگی‌های زیر چشم از روش‌های خانگی نیز استفاده کنید.

یکی از روش‌های سنتی استفاده از چای است. کیسه چای سرد شده را به مدت پانزده دقیقه زیر چشم قرار دهید و شاهد کاهش تیرگی باشید.یک راه طبیعی دیگر استفاده از آووکادو است. خمیر آووکادو را با قطره‌های روغن بادام ترکیب کنید و دور چشمان خود بزنید.

و همانطور که در ابتدا عنوان شد نوشیدن مقادیر کم آب نیز می تواند باعث تیرگی چشم شود. برای بهبود آن روزی شش تا هشت لیوان آب نوشیده تا کم کم شاهد از بین رفتن تیرگی‌ها و همچنین پف زیر چشم باشید.

نکات طلایی برای میکاپ رفع گودی زیر چشم ها

برای پوشاندن سیاهی زیر چشم می توانید از قلم پد دار استفاده نمایید زیرا این نوع ابراز آرایشی می تواند کرم را به خوبی روی پوست صورت شما پخش کند و از ماسیدن کرم روی پوست صورت جلوگیری کند.

یکی دیگر از انواع ترفندها برای پنهان کردن کبودی زیر چشم برجسته سازی گونه ها می باشد و شما می توانید به کمک رژگونه براق یا رنگ روشن گونه های خود را برجسته کنید و از این طریق گودی زیر چشم هایتان را تا حدودی محو کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی روش های مناسب برای گودی و تیرگی زیر چشم را به شما بگوییم. اگر شما تجربه جدیدی در این مورد دارید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مشابه را ببینید!