مجله تاپ‌ناز‌

کیک تولد دخترانه؛ طرز تهیه کیک تولد دخترانه خوشمزه در منزل و مواد لازم

کیک تولد دخترانه کیک اسفنجی نرم به همراه تزیینات دخترانه بسیار زیبا است. کیک تولد دخترانه بافت اسفنجی لطیفی دارد و نرم است و طعم آن بسیار خوشمزه است.

کیک تولد دخترانه

کیک تولد دخترانه

بیشتر کیک هایی که برای این مراسم ها استفاده می شوند، یک کیک اصفنجی به همراه لایه هایی از خامه می باشد، اما ظاهر این کیک بسته به مراسمی دارد که در آن سرو می شود و متفاوت است. برای مثال انواع کیک تولد دخترانه در رنگ های صورتی، یاسی، قرمز و بنفش تهیه می شوند، این رنگ های را معمولا خانم ها در هر سنی می پسندند. به همین دلیل در ادامه مطلب طرز تهیه کیک اسفنجی را به شما توضیح می دهیم و ایده هایی ساده برای تزیین زیبای کیک تولد دخترانه را به

طرز تهیه کیک تولد دخترانه خوشمزه و زیبا

برای تهیه کیک اسفنجی برا 7 تا 8 نفر، نیاز به کی و نیم تا دو ساعت زمان است و مواد اولیه در ادامه این مطلب ذکر می شود.

 

مواد لازم برای تهیه کیک تولد دخترانه

 • تخم مرغ 6 عدد
 • آرد گندم 150 گرم یا 6 قاشق سوپ خوری
 • شکر 150 گرم یا 6 قاشق سوپ خوری
 • وانیل نصف قاشق چای خوری
 • خامه 300 گرم
 • پودر قند و یا شکر آسیاب شده 4 قاشق سوپ خوری

 

دستور تهیه کیک تولد دخترانه

 • زرده و سفیده تخم مرغ را جدا کنید.
 • وانیل و شکر را به زرده ها اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا سفید و سفت شود. به منظور تشخیص سفت شدن زردن، با قاشق کمی از آن بردارید، در این هنگام مایه باید کش بیاید.
 • سفیده را با همزن برقی و یا دستی آنقدر باید بزنید تا پف کند، سفید شود و از ظرف بیرون نریزد.
 • زرده و سفیده تخم مرغ را مخلوط کنید.
 • به سرعت آرد را به مایه کیک اضافه کنید و خیلی آرام هم بزنید تا کل مواد با هم مخلوط شوند.
 • یک قالب را خوب چرب کنید و سپس مایه کیک را دون آن بریزید. باید توجه کنید که باید 3 تا 4 سانتی متر از سر قالب خالی باشد تا کیکی بعد از پف کردن از قالب بیرون نریزد.
 • دمای فر را از قبل روی حرارت 180 ئدرجه سانتی گراد گرم کنید و کیک را در حدود 1 ساعت روی اولین پنجره از سمت پایین قرار دهید.
 • بعد از این مدت درب فر را باز کنید و یک چنگال در کیک فرو کنید. اگر کیک به چنگال نچسبید آماده است و می توانید آن را از فر در آورید و در غیر این صورت 15 تا 20 دقیقه دیگر هم کیک را در فر بگذارید.
 • کیک را از فر در آورید و در قالب باقی بگذارید تا سرد شود و سپس با چاقو کیک را از قالب جدا کنید و در ظرفی مناسب برگردانید.
 • کیک را از ارتفاع به 2 الی 3 قسمت تقسیم کنید.
 • خامه را با خاک قند و وانیل مخلوط کنید، سپس ظرف حاوی خاک قند و خامه را در ظرف دیگری قرار دهید که با یخ پر کرده اید و انقدر خامه را هم بزنید تا فرم بگیرد و اگر با چنگال روی آن خط بیندازید، رد آن محو نشود. باید توجه کنید که اگر خامه را بیشتر بزنید به کره تبدیل شود.
 • کمی خامه را روی هر سطح کیک بزنید و لایه ها را باز روی یکدیگر بچینید. در صورت تمایل بعد از اینکه خامه را روی سطح هر لایه پخش کردید، می توانید کمی گردوی خرد شده یا کمپوت هم روی خامه قرار دهید. سطح کیک را هم با خامه پوشش دهید.کیک تولد دخترانه
 • بقیه خامه را هم برای پوشش دیواره آن استفاده کنید.

کیک تولد دخترانه

 • حالا خامه را بر روی سطح کیک پخش کنید.

 

مطلب پیشنهادی: مدل های کیک قلبی + 30 مدل از کیک رمانتیک دخترانه و پسرانه با شکل قلب 

کیک تولد دخترانه

 • اکنون اضافه‌های خامه را بردارید تا سطح کیک کاملا یکدست شود.

کیک تولد دخترانه


چند نکته برای پخت کیک:

 • حتما فر را از قبل گرم کنید.
 • پس از آنکه سفیده تخم مرغ زده شده را به مایه کیک اضافه کردید، زیاد بهم نزنید زیرا پف کیک از بین خواهد رفت.
 • برای آنکه کیک طعم بهتری داشته باشد، پس از آنکه در هر لایه از خامه استفاده کردید، مقداری میوه خرد شده نیز روی آن بچینید. برای این منظور می‌توانید از موز، توت فرنگی، کمپوت آناناس و … استفاده کند. توجه داشته باشید که میوه‌ها باید سالم باشند.

تزیین کیک تولد دخترانه

اکنون یک کیک اسفنجی خامه‌ای را تهیه کرده‌اید، تنها کاری که در این مرحله به آن نیاز دارید تزیین کیک تولید به شیوه‌ای دخترانه است. در ادامه روش‌هایی ساده که به راحتی در منزل قابل اجرا هستند را برای این منظور شرح می‌دهیم.

همانطور که پیش‌تر ذکر شد، مابین لایه‌های کیک تولد دخترانه را خامه قرار می‌دهید، برای پوشاندن سطح کیک‌ می‌توانید از رنگ‌های صورتی، یاسی و بنفش استفاده کنید. با استفاده از یک رنگ مجاز خوراکی، خامه‌ای که برای روی کیک استفاده می‌کنید را رنگ کنید و سطح کیک را با آن پوشانده و صاف کنید. برای مقداری از خامه از رنگ دیگری استفاده کنید و سپس آن را در قیف بریزید و با یک ماسوله مناسب اشکالی مانند شکوفه و … را روی کیک ترسیم کنید. علاوه بر این، بعد از آنکه خامه را روی سطح کیک کاملا مسطح کردید، می‌توانید از شکلات‌های رنگی که به شکل‌های مختلفی در بازار موجود است نیز برای تزیین استفاده کنید.

 

کیک تولد دخترانه
کیک تولد دخترانه
کیک تولد دخترانه
کیک تولد دخترانه
برای تزیین کیک تولد دخترانه از خمیر فوندانت نیز می‌توانید استفاده کنید، همانطور که قبلا گفته شد، سطح کار را با خامه بپوشانید و حدود ۲۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا خنک شود. خمیر فوندانت را با استفاده از رنگ‌های مجاز خوراکی به رنگ دلخواه درآورید. قطر کیک و ارتفاع آن را اندازه بگیرید و با عدد پنج جمع بزنید. عدد حاصل قطر دایره‌ای است که باید با خمیر فوندانت درست کنید. برای اینکار روی یک سطح را مقداری خاکه قند بپاشید و با وردنه خمیر را کاملا باز کنید. این مرحله را سریع انجام دهید تا خمیر خشک نشود و هنگام منتقل کردن به سطح کیک، نشکند.
بری منتقل کردن روی کیک به دو شیوه می‌توانید عمل کنید، آن را به دقت با هر دو دست بردارید و مرکز خمیر را منطبق بر مرکز کیک قرار دهید و به آرامی دست هایتان را حرکت دهید تا خمیر روی سطح کیک بشیند، دقت داشته باشید که خمیر را به سمت پایین به نحوی هدایت کنید که چروک نشود. در روش دوم می‌توانید خمیر را دور وردنه بپیچید و روی کیک منتقل کنید. برای چسباندن خمیر فوندانت به کیک از اتوی فوندانت استفاده می‌کنند، اما اینکار را به آرامی و با فشار مختصر دست نیز می‌توانید انجام دهید. سپس قسمت‌های اضافی خمیر فوندانت را با یک چاقو یا کاتر جدا کنید.
کیک تولد دخترانه

پس از آنکه خمیر روی سطح کیک منتقل شد، می‌توانید از اضافه‌های خمیر برای تزیین کیک استفاده کنید. برای این منظور می‌توانید از قالب‌های مخصوصی که وجود دارد، استفاده کنید. خمیر را باز کرده و با آن‌ها قالب بزنید. به یاد داشته باشید که روی قالب مقداری خاکه قند بپاشید. سپس طرح را از قالب جدا کرده و سطح داخلی را با قلمو کمی مرطوب کنید و به کیک بچسبانید. سپس با یک قمو خشک، خاکه قند‌ها را از سطح کیک جدا کنید و کیک را در یخچال قرار دهید.

اگر وقت کافی ندارید و به سرعت می‌خواهید کیک را تزیین کنید، مقداری از خمیر فوندانت را به رنگ دلخواه درآورید.
کیک تولد دخترانه
سپس آن را باز کنید و با قالب‌های دلخواه به شکل دایره، قلب یا گل قالب بزنید. حتی می‌توانید از چند رنگ خمیر نیز استفاده کنید.
کیک تولد دخترانه
چند عدد رشته رنگی نیز تهیه کنید و دور یکدیگر بپیچید.
کیک تولد دخترانه
شکل های به دست آمده را بر روی خمیر فوندانتی که با آن کیک را کاور کردید بچسبانید. برای این منظور با قلمو به سطح اشکال مذکور را مرطوب کرده و بر روی کیک بچسبانید.

کیک تولد دخترانه

خیلی راحت و به همین سادگی می توانید کیک تولد دخترانه را بسیار زیبا و شیک کنید. برای پایه کیک هم می توانید از کیک شکلاتی و … استفاده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!