نامزدهای جایزه گلدن گلوب 2013 اعلام شدند

Golden Globe Statue
این فیلم نامزد هفت جایزه از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد برای دنیل دی لوییس، بهترین کارگردانی برای استیون اسپیلبرگ و بهترین فیلم درام است.
در رشته بهترین درام، لینکلن با تریلر “آرگو”، ساخته بن افلک و “جانگوی بی زنجیر” (Django Unchained) ساخته کوئنتین تارانتینو، رقابت می کند که هر یک نامزد پنج جایزه اند.
 
برنده های گلدن گلوب روز ۱۳ ژانویه ۲۰۱۳ در لس آنجلس اعلام خواهند شد.
همچنین سه زن بریتانیایی دارنده نشان های عالی بریتانیایی در رشته بازیگری نامزد شده اند. هلن میرن، مگی اسمیت و جودی دنچ. همچنین سریال های بریتانیایی داون تاون ابی، ساعت The Hour، و شرلوک هم نامزد شده اند.
دنیل دی لوییس، بازیگر بریتانیایی، ریچارد گیر، جان هاکس، دنزل واشنگتن و یواکین فینیکس نامزد جایزه بهترین بازیگر مرد در رشته درام هستند.
از شگفتی های فهرست نامزدهای گلدن گلاب می توان دیده شدن نام نیکول کیدمن به عنوان نامزد بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای بازی در فیلم روزنامه فروش (Paper boy) اشاره کرد.
جسیکا چستین برای بازی در فیلم Zero Dark Thirty که داستانی از شکار بن لادن را روایت می کند، ماریون کوتیار، نیامی واتس، ریچل ویتز و هیلن میرن که در فیلم هیچکاک بازی کرده است، نامزدهای بهترین بازیگر زن هستند.
اقتباس سینمایی از تئاتر بینوایان نامزد چهار جایزه شده است، از جمله بهترین فیلم در رشته موزیکال یا کمدی، و هیو جکمن و ان هاتاوای به دلیل بازی در این فیلم، نامزد بهترین بازیگر شده اند.
ادل، خواننده بریتانیایی برای ترانه فیلم اسکای فال نامزد جایزه بهترین آهنگ اوریجینال شده است.
آهنگ هایی از فیلم های “بازی های ولع” ( Hunger Games)، “شجاع” Brave ، و آدم های استخوان دار ( Stand Up Guys) با بازی آل پاچینو دیگر رقبای آهنگ اسکای فال هستند.
در بخش فیلم های خارجی، “عشق”، برنده نخل طلای کن با “یک رابطه سلطنتی” از دانمارک، “دست نیافتنی” از فرانسه، “زنگار و استخوان” و “کانتیکی” رقابت خواهد کرد.
در مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب که در هتل بورلی هیلتون برگزار خواهد شد، جودی فاستر، بازیگر فیلم “سکوت بره ها” جایزه سسیل بی دمیل را برای یک عمر دستاورد هنری دریافت خواهد کرد.
بر خلاف دو سال گذشته که ریکی جرویس، کمدین بریتانیایی اجرای این برنامه را بر عهده داشت، مجریان این برنامه تینا فی، بازیگر “سریال ۳۰راک” و امی پولر خواهند بود.
مطالب مشابه را ببینید!