مجله تاپ‌ناز‌

گرین کارت با سیتیزن آمریکا چه تفاوتی دارد؟

گرین کارت با سیتیزن آمریکا چه تفاوتی دارد؟

تفاوت گرین کارت با سیتزین آمریکا

خیلی از افراد گرفتن اقامت دائم قانونی، هدف آخر در هنگام فرایند مهاجرت است.هنگامی که شما در وضعیت حقوقی خوبی قرار دارید و شخصیت اخلاقی خوبی را برای 5 سال با کارت سب نشان داده اید، شما می توانید برای درخواست شهروندی واجد شرایط باشید.

بنابراین، فرق گرین کارت با سیتیزن آمریکا این است که کارت سبز آخرین قدم به سوی شهروندی است. تاپ ناز در این بخش در این مورد بیشتر صحبت می کند.

فرق گرین کارت با سیتیزن آمریکا

گرین کارت آمریکا

تاپ ناز : این کارت ها نوعی کارت شناسایی هستند و بیان کننده ی مشخصات فرد مهاجر خارجی می باشند.

دلیل نام گذاری این کارت رنگ ظاهری آن است و علت خاص دیگری هم ندارد.

اگر شما موفق به مهاجرت و کسب اقامت دائم آمریکا شوید یک کارت سبز برایتان صادر می شود که نشان دهنده ی اقامت قانونی شما در آمریکا می باشد.

فرد دارنده ی گرین کارت می تواند مانند یک شهروند آمریکایی در این کشور اقامت یا کار کند اما اگر برخی از شرایط را رعایت نکند بلافاصله از کشور اخراج می گردد، شرایطی مانند اشتغال به شغل های غیر قانونی، قتل و …

سیتیزن آمریکا

تاپ ناز : افرادی که به اصطلاح سیتیزن ایالات متحده ی آمریکا هستند مزایای بیشتری نسبت به مهاجران دارای گرین کارت دارند.

آن ها می توانند از کمک های دولتی در زمینه های مختلف بهره مند شوند، برای مثال می توانند اقوام دور خود را هم به آمریکا دعوت کنند ( کاری که افراد دارای گرین کارت نمی توانند انجام دهند ) یا از کشور اخراج نمی شوند و…

توجه داشته باشید هر دوی این افراد شهروند آمریکا به حساب می آیند و انواع ویزا و مواردی را هم که در ادامه توضیح می دهیم بنابر شرایط خود فرد مانند:

رده ی تحصیلی، فردی که او را به کشور دعوت می کند، نوع درخواست شما و … می تواند منتهی به سیتیزن شدن یا گرفتن گرین کارت گردد.

همچنین اقدام از هر روش را که برگزینید نکات جزئی بسیار زیادی دارد که باید از همه اطلاع داشته باشید و آشنایی با این ویزاها تنها قدم اول شما خواهد بود.

  • نکته ای که بسیار مورد پرسش قرار می گیرد: افرادی که در قرعه کشی لاتاری برنده می شوند، سیتیزن ایالات متحده خواهند شد.

همچنین بخوانید :

لاتاری آمریکا چیست و چگونه می توان ثبت نام کرد؟

آیا می دانید گرین کارت چیست؟

مطالب مشابه را ببینید!