مجله تاپ‌ناز‌

رشد مو با روغن سیر؛ روش تهیه روغن سیر

طرز تهیه روغن سیر برای رشد مو

سیر می تواند رشد مو را بیشتر کند. بهترین راه برای دریافت تمام خواص سیر، خوردن سیر است اما شما می توانید با روش های دیگیر نیز فواید سیر را به بدن خود برسانیدد. یکی از این روش های مناسب استفاده از سیر، استفاده از روغن سیر برای مصرف حارجی است که می تواند باعث رشد مو شود. در این مطلب به دو روش برای تهیه روغن سیر برای رشد مو می پردازیم و به شما آموزش می دهیم.

رشد مو با روغن سیر؛ روش تهیه روغن سیر

روش های تهیه روغن سیر برای رشد مجدد مو

روش اول:

این دستور تهیه روغن سیر بسیار آسان است. برای تهیه روغن سیر در ابتدا سیر را رنده کنید و در روغن زیتون بریزید. روغن زیتون باید گرم باشد و نباید داغ باشد. اگر روغن خیلی داغ باشد باعث می شود سیر درون آن سرخ شود و خواضش را از دست بدهد. به ازاری هر قاشق غذاخوری می توانید یک حبه سیر در آن بیندازید. می توانید روغن به دست آمده را یک الی دو هفته درون یخچال نگهداری کنید. برای حلوگیری از خراب شدن روغن سیر و نگهداری بیشتر این روغن، آن را در ظرف شیشه ای تیره بریزید و درون یخچال نگهداری کنید.

رشد مو با روغن سیر؛ روش تهیه روغن سیر

روش ۲:

در روشن دومی که به شما آموزش میدهیم ترکیبی از روغن های عالی برای رشد مجدد موها داریم. این روغن می تواند برای موهای شما بسیار مفید باشد. برای تهیه این روغن مواد زیر را لازم دارید:
۵  قاشق غذاخوری روغن سیر ( تهیه شده به روش بالا )
۱ قاشق غذا خوری روغن نارگیل
۱ قاشق غذا خوری روغن کرچک (که برای رشد مو بسیار مفید است)
۱/۲ قاشق چای خوری اسانس رزماری (که از روغن های ضروری برای تقویت موها است)
۱۰ قطره روغن درخت چای

تمام روغن رها را باهم مخلوط کنید و خوب به هم بزنید. برای جلوگیری از خراب شدن، این روغن را نیز درون ظرف شیشه ای در یخچال قرار دهید.

مطالب مشابه را ببینید!