مجله تاپ ناز / فرهنگ و هنر / فیلم و سریال / گشت ارشاد و خصوصی رسماً توقیف شدند

گشت ارشاد و خصوصی رسماً توقیف شدند

ایسنا : :سازمان سینمایی سوره‌ي حوزه‌ي هنری با انتشار اطلاعیه‌ای، نمایش دو فیلم «گشت ارشاد» به كارگردانی سعید سهیلی و «خصوصی» به كارگردانی محمدحسین فرح‌بخش را در سالن‌های سينمايي زیرمجموعه‌ي خود در سراسر كشور متوقف كرد.

گشت ارشاد
در متن اطلاعيه‌ي سازمان سينمايي سوره آمده است: «كلید پیشرفت كشور به میزان زیادی دست سینماگران است، چراكه دست‌اندركاران هنر فاخر سینما با توجه به تأثیرگذاری و جهت‌دهی این هنر می‌توانند با تولیدات خود روح امید، شوق پیشرفت، انگیزه‌ي كار و تلاش، اعتماد به ارزش‌های اسلامی و ملی را در جامعه ترویج كنند. (مقام معظم رهبری)

رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بارها در سخنان خود به نقش مؤثر سینما در غنای فرهنگی جامعه‌ي اسلامی اشاره فرموده‌اند. همچنان كه ایشان تأكید داشته‌اند سینمایی مورد تأيید است كه روح امید و اعتماد را به كشور تزریق كند. سینماگران ایرانی هم بر این باورند و یكی از رسالت‌های خود را حركت در مسیر رشد و شكوفایی ایران اسلامی می‌دانند.»

در ادامه اين اطلاعيه درباره‌ي حواشي اكران دو فيلم «گشت ارشاد» و «خصوصي» آورده شده است: «در آغاز سال تازه و همزمان با شروع اكران 91، نمایش دو فیلم «گشت ارشاد» و «خصوصی» همراه با حاشیه‌هایی بوده است، موضوع و نوع نگاهی كه در این آثار مطرح شده حساسیت‌هایی را در جامعه به‌وجود آورده است. موج نگرانی‌ها بابت نمایش این دو فیلم در آغاز سال، این روزها به اوج رسیده و طبیعی است كه حوزه‌ي هنری به‌عنوان یكی از نهادهای فرهنگی كه وظیفه‌ي خود را پاسداری از دستاورد‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌داند، ظرفیت نمایش سالن‌های سینمایی خود را در اختیار فیلم‌های ضدارزشی قرار ندهد.

سازمان سینمایی سوره‌ي حوزه‌ي هنری با توجه به فضای موجود و در راستای صیانت از ارزش‌های انقلاب اسلامی، نمایش این دو فیلم را در سالن‌های سینمایی خود در سراسر كشور متوقف خواهد كرد.»

سيدعليرضا سجادپور ـ مديركل اداره نظارت و ارزش‌يابي سازماني سينمايي ـ نيز در گفت‌وگويي با خبرنگار ايسنا اعلام كرد، در جلسه‌اي كه شوراي صنفي اكران تشكيل خواهد داد، درباره‌ي جايگزين شدن اين دو فيلم تصميم‌گيري خواهد شد.

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *