مجله تاپ‌ناز‌

ماسک موی سر رشد مو | ماسک های عالی برای رشد و پر شدن مو

ماسک موی سر

ماسک موی سر

موهایی که ریخته شده است را می توانید با استفاده از ماسک های گیاهی و مواد گیاهی ( ماسک موی سر رشد مو ) باز هم رشد دهید و برگردانید، با استفاده از موادی که در خانه دارید می توانید خیلی راحت باعث رشد مجدد موهایتان شوید.

رشد و روش مجدد موهای سر با ماسک های طبیعی و گیاهی

اگر درد آینه نگاه می کنید و می بینید که موهای شما کم پشت شده است و هیچ کاری هم از دست شما بر نمی آید و مدام حسرت می خورید پس بهتر است سریع دست به کار شوید و موها را برگردانید.

روش های گیاهی و طب سنتی بهترین گزینه برای رشد مجدد موها هستند و می توانند باعث پرپشت شدن و تقویت موهای شما شوند. در این مطلب به این روشهای موثر رشد مو اشاره می کنیم.

می توانید باز هم باعث رشد موها و رویش مجدد آنها شوید. این یک شعار یا تبلیغ نیست و یک حقیقت است و می توانید با روش های طب سنتی ریزش مو را درمان کنید. در بیشتر مواقع ریزش مو یک روند طبیعی مربوط به سن افراد است که جزو بیماری های خطرناک هم حساب نمی شود ولی ریزش مو ممکن است باعث نگران افراد شود.

چند روش درمان خانگی برای کنترل کردن ریزش مو و رشد مجدد مو

در این بخش تاپ ناز چند روش درمان ریزش موی سر را با استفاده از درمان های خانگی و طب سنتی به شما می گوییم.

1. شیر نارگیل

روش اول استفاده از شیر نارگیل

1 عدد ناگریل تازه و یا خشک شده را بشکنید و پوست قهوه ای آن را بشکنید و سپس گوشت ان را بیرون بیاورید. اب نارگیل را بگیرید و میوه تازه نارگیل را در مخلوط کن بریزید و خوب خلوط کنید و سپس ان را با پارچه صاف کنید. این مخلوط را 5 دقیقه حرارت دهید.

صبر کنید تا خنک شود و سپس درون یک بطری بریزید و در یخچال قرار دهید تا یخ بزند و سپس آن را روی پوست سر و موی خود بمالید. کافی است که آن را 5 دقیقه روی سر خود ماساژ دهید و پس از 30 تا 45 دقیقه موهای خود را با شامپو و سپس با نرم کننده بشویید و این کار را می توانید 2 بار در هفته انجام دهید.

 

روش دوم استفاده از شیر نارگیل و عسل

عسل و نارگیل را بخوبی مخلوط کنید، که براحتی در هر مغازه ای پیدا می شوند. مخلوطی از عسل و شیر نارگیل را برای تغذیه موهای آسیب دیده و افزایش رشد مو استفاده کنید. این راه حل باعث جلوگیری از ریزش مو از ریشه مو می شود.

نارگیل تازه و خشک را بشکنید و گوشت آن را از پوسته قهوه ای نارگیل جدا کنید، سپس گوشت را با آب نارگیل مخلوط کنید و مقداری اب هم به آن اضافه کنید و سپس درون یک پارچه صاف کنید و 5 دقیقه حرارت دخید، سپس بگذارید تا خنک شود، چند قطره عسل را به آن اضافه کنید و این مخلوط را به صورت مستقیم بر روی پوست سر و موی خود بزنید.

پس از 35 دقیقه با شامپوی معمولی و سپس با نرم کننده بشویید و در صورت نیاز به این درمان آن را 2 بار در هفته انجام دهید.

نکته : شما می توانید مخلوط باقی مانده از شیر نارگیل و عسل را برای استفاده بار بعد در یخچال ذخیره کنید.

 

روش سوم استفاده از شر نارگیل، ماست و آبلیمو

شیر نارگیل را تهیه کنید، یک دبه ماست و آبلیمو را به آن اضافه کنید و سپس بر روی پوست سر وموی خود بزنید. در حدود 5 دقیقه ماساژ دهید و سپس با آب گرم و نرم کننده بشویید و در صورت نیاز می توانید دو بار در هفته از این روش استفاده کنید.

 

 

2. روغن نارگیل:

در ابتدا موهایتان را با آب گرم بشویید. کمی روغن نارگیل را در دستانتان بریزید و سپس روی موای سر و پوست سر بزنید. 5 دقیقه ماساژ دهید و از یک کلاه دوش یا حوله برای پوشاندن موهای خود استفاده کنید و بعد از 30 دقیقه یا حتی بیشتر، کلاه را برارید و مو را به طورت کامل با شامپو بشویید. این درمان را می توانید 2 بار در هفته انجام دهید.

نکته : اگر روغن نارگیل شما جامد یا نیمه جاد است قبل از استفاده می توانید آن را گرم کنید.

3. آلوئه ورا:

روش اول استفاده از ژل آلوئه ورا

یک برگ تازه آلوئه ورا را بریده و ژل درون آن را خالی کنید. این ژل را مستقی روی پوست سر خود قرار دهید و پس از 1 ساعت با یک شامپوی ملایم بشویید. می توانید 3 بار در هفته این روش را استفاده کنید.

روش دوم استفاده آلوئه ورا و روغن نارگیل

طبق روش قبل ، ژل آلوئه ورا را استخراج کنید، 2 تا 3 قاشق غذا خوری روغن نارگیل و 2 قاشق غذا خوری از این ژل را با هم ترکیب کنیدو به طور کامل بر روی پوست سر و موی خود بمالید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید،سپس موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید و بعد از 1 ساعت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

روش سوم استفاده از آلوئه ورا و عسل

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و 2 قاشق غذا خور یعسل را درون یک کاسه ترکیب کنید و با استفاده از یک قاشق به خوبی هم بزنید و بعد بر روی پوست سر و موهای خود اعمال کنید و با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 1 ساعت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را 2تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

روش چهارم استفاده از آلوئه ورا و روغن زیتون

2 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و 3 قاشق غذا خوری روغن زیتون را درون یک کاسه بریزید و با استفاده از یک قاشق به خوبی هم بزنید. بعد بر روی پوست سر و موهای خود اعمال کنید و بعد به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 1 ساعت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را 2تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

روش پنجم استفاده از آلوئه ورا و تخم مرغ

2 عدد تخم مرغ را بشکنید و سفیده های آن را درون یک کاسه بریزید و یک قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا نیز به آن اضافه کنید،آنها را به خوبی هم بزنید بعد بر روی پوست سر و موهای خود اعمال کنید و بعد به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 20 تا 30 دقیقه با یک شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را 2تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

ماسک موی سر

4.چریش:

روش اول استفاده از روغن چرییش

قبل از استفاده ، این روغن را گرم کنید. دو تا سه قطره از این روغن را کف دست هایتان بریزید. و به صورت مستقیم روی مو ها و کف سر خود اعمال کنید. به مدت 5 دقیقه، به خوبی ماساژ دهید. با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از یک ساعت با آب گرم شستشو دهید.این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

نکته:ممکن است که روغن چریش بوی بدی داشته باشد.

روش دوم استفاده از پودر برگ چریش

این پودر را با کمی آب گرم مخلوط کنید تا یک ماسک به دست آید و بعد به صورت مستقیم روی مو ها و کف سر خود اعمال کنید. کمی صبر کنید تا خشک شود. بعد با آب گرم بشویید. این درمان را دو بار در هفته تکرار کنید.

روش سوم استفاده از برگ های چریش تازه خرد شده و آسیاب شده

مقداری برگ چریش را تهیه کنید. به خوبی با آب تمیز کنید و آسیاب کنید. سپس با کمی آب گرم مخلوط کنید تا یک ماسک بدست آید. سپس آن را در تمام پوست سر خود و از ریشه تا ساقه موهایتان بمالید. با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از یک ساعت با شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

روش چهارم استفاده از برگ های چریش جوشانده شده

1 مشت برگ های چریش تازه را تهیه کنید و به خوبی با آب بشویید و سپس آنها را در آب بجوشانید. بعد از جوشیدن صبر کنید تا رنگ آب به قهوه ای تیره تغییر کند ، سپس اجازه دهید تا خنک شود و سپس موهایتان را با یک شامپوی ملایم بشویید و بعد از این آب استفاده کنید و دوباره موهایتان را شستشو دهید و بعد اجازه دهید تا موهایتان به صورت طبیعی خشک شود.این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید.

 

5. ماست:

نصف فنجان ماست را بر روی کف سر و مو های خود به صورت مستقیم اعمال کنید.با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 20 دقیقه با شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

 

6. آب پیاز:

روش اول استفاده از پیاز

پوست یک عدد پیاز تازه را بکنید و بعد از شستشو ، به قطعات کوچک برش دهید و سپس آب آنها را بگیرید.سپ آن را بر روی پوست سر و موهایتان اعمال کنید و به آرامی به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید. با استفاده از یک کلاه حمام سرتان را بپوشانید و بعد از 30 دقیقه با شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

روش دوم استفاده از پیاز و آلوئه ورا

1 قاشق غذا خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذا خوری آب پیاز را درون یک کاسه مخلوط کنید.آن را بر روی پوست سر و موهایتان اعمال کنید و به بعد از 15 تا 20 دقیقه موهایتان را با شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

روش سوم استفاده از پیاز و روغن زیتون

آب پیاز را درون یک کاسه بریزید و سپس یک قاشق غذا خوری روغن زیتون بهآن اضافه کنید ، ترکیب را به خوبی هم بزنید و سپس روس پوست سر و موهایتان اعمال کنید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید،با استفاده از یک کلاه حمام موهای خود را بپوشانید و بعد از یک ساعت با یک شامپوی ملایم شستشو دهید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

7.چای سبز:

نیم لیتر آب و 3 عدد چای کیسه ای سبز را تهیه کنید و آنها را به مدت 5 دقیقه بجوشانید.سپس موهایتان را با استفاده از یک شامپوی ملایم شستشو دهید و بعد از این چای ولرم برای شستشوی آنها برای بار دیگر استفاده کنید.سپس اجازه دهید تا کاملا خشک شود.این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید.

 

8. ماسک سفیده تخم مرغ:

2 عدد تخم مرغ تازه را بشکنید و سفیده و زرده آن را جدا کنید،سفیده آن را به طور مستقیم روی پوست سر و موهایتان اعمال کنید و بعد از نیم ساعت با شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را 2 تا 3بار در هفته تکرار کنید.

نکته: برای موهای چرب فقط از سفیده تخم مرغ و موهای خشک از تخم مرغ کامل استفاده کنید.

 

9. سیب زمینی:

پوست 2 عدد سیب زمینی متوسط را بکنید ، آنها را برش دهید و آب سیب زمینی را بگیرید بعد به طور مستقیم روی پوست سر و مو هایتان اعمال کنید، به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید ، و با استفاده از یک کلاه حمام موهایتان را بپوشانید. بعد از 20 تا 25 دقیقه با شامپو بشویید و این درمان را هر 20 روز یکبار تکرار کنید.

 

10.سیر:

6 تا 8 عدد سیر را تهیه کنید و آن را به قطعات کوچک برش دهید و بعد آنها را له کنید و با کمی آب مخلوط کنید. سپس آن را به طور مستقیم روی سر و موهای خود بمالید و به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و بعد از نیم ساعت با شامپوی ملایم شستشو دهید.این درمان را 2 بار در هفته تکرار کنید.

نکته:شما میتوانید چند قطره از آب سیب را به شامپو یا نرم کننده خود اضافه کنید و به عنوان شامپوی روزانه ار آن استفاده کنید.

 

11.آبلیمو:

کمی آبلیمو را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید 10 دقیقه کافی است و پس از نیم ساعت با یک سامپوی ملایم و آب ولرم بشویید. این درمان را یک بار در هفته انجام دهید.

نکته : شما می تونید به مخلوط آبلیموی خود کمی روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن کرچک یا آلوئه ورا هم اضافه کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

12. روغن کرچک:

سه قاشق غذاخوری روغن کرچک را مقداری گرم کنید و بر روی مو و پوست سر خود بزنید و به مدت  دقیقه ماساژ دهید و با استفاده از یک کلاه حمام موهای خود را بپوشانید و پس از نیم ساعت با شامپویی مناسب موهای خود را با آب ولرم بشویید. این درمان را می توانید 2 بار در هفته انجام دهید.

نکته : برای به دست آوردن نتیجه بهتر، شما می توانید روغن کرچک را با مقداری روغن جوجویا، رز ماری و یا درون درخت چای ترکیب کنید.

13. گزنه گیاهی مخصوص رویش مجدد موهای ریخته شده

برای استفاده از گزنه برای رشد و پر پشت شدن مو می توانید از این روش ها که در بخش سلامت تاپ ناز گفته ایم استفاده کنید.

روش اول استفاده از دم کرده گزنه

40 گرم از برگ گزنه را در یک لیتر آب جوش بریزید و 10 دقیقه دم کنید. روی موهایتان بزنید و بگذارید از شب تا صبح بماند.

روش دوم استافده از گزنه و الکل

اگر ریشه گزنه را درون الکل شصت درجه بخیسانید، و سپس 15 روز در آفتاب نگهداری کنید و سپس صاف کنید یک مایع بدست می آید که اگر سه قاشق از آن را با آب مخلوط کنید و به سر بزنید از ریزش موی سر جلوگیری می کنید و باعث پر پشت شدن موهای سر می شوید.

روش سوم استفاده از جوشانده گزنه

حدود 30 گرم گزنه را در 1 لیتر آب بریزید و 30 دقیقه آن را بجوشانید و وقتی که خنک شد آن را روی سر ماسک کنید.

بعضی از عادات خوب و تغییر سبک زندگی برای تقویت مو

  • کاهش نوشیدنی های کافئین دار
  • اجتناب از خوردن هله هوله
  • کاهش و از بین بردن استرس و اضظراب
  • فراهم کردن ویتامین های ضروری برای مراقبت از مو گرم

مطالب مشابه را ببینید!