مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی حامد آهنگی ؛ عکس های حامد آهنگی استندآپ کمدین و همسرش

بیوگرافی حامد آهنگی

حامد آهنگی متولد 17 تیر سال 1358 در شهرستان بندر انزلی است استندآپ کمدین ایرانی است. حامد ا سال 72 فعالیت هنری اش را شروع کرد. او از سال 1380 در جنگ های شبانه نمایش کمدی اجرا می کرد و در سال 1381 شروع به ار در شبکه باران کرد.

او مدرک لیسانس دارد و دکترای افتخاری بازیگری هم دارد و نویسندگی هم می کند.

حامد آهنگی

شروع کار هنری

او از سال 1372 کار هنری را شروع کرد و وارد یکی از گروه های نمایشی در بند انزلی شد. او با حضور در نمایش درام به به کارگردانی مرحوم محمدعلی انتظاری در جشنواره تئاتر دانش آموزش استان توانست جایزه بازیگری را به دست آورد. همین اتفاق باعث شد او تصمیم جدی تری برای حضور در بازیگری داشته باشد.

حامد آهنگی

شروع به کار در تلویزیون

از سال ۱۳۸۱همکاری خود را با صد او سیمای مرکز گیلان شبکه باران آغاز کرد وهمزمان با اجراهای تئاتر و جنگ در چند سریال ایفای نقش کرد. مدتی در یکی از آموزشگاه‌ های بازیگری در شهر رشت به مدیریت استاد فرهاد پاک‌سرشت به عنوان مدرس حضور داشت. از اواخر سال ۱۳۸۹در ویژه برنامه برترین‌های شبکه جام جم که در شهر شیراز برگزار می‌شد حضور داشت و چند اجرا داشت، همان‌ جا بود که توسط یکی از خوانندگان خوش صدای کشور حمید خندان بابت اجرای نمایش به جزیره کیش دعوت شد و از سال ۱۳۹۰کارش را در جزیره آغاز کرد و تاکنون هرشب در سالن‌های مختلف اجرا داشته‌است و بطور میانگین تاکنون در جزیره کیش بیش از ۱۲۰۰ اجرا داشته‌ است. هم‌اکنون نیز در خدمت گروه هنری شرکت شانتیک با تهیه کنندگی بابک تانیش می‌باشد که جمعی از بهترین هنرمندان را در کنار هم دارد.

حضور در خندوانه

حامد آهنگی در 7 دی سال 1395 در برنامه طنز خندوانه حضور پیدا کرد و به اجرای کمدی پرداخت که برنامه او با استقبال روبرو  شد.

حامد آهنگی

جُنگ شب‌های کوروش

یکی از محبوب‌ ترین برنامه‌ هایی که حامد آهنگی در آن به اجرای کمدی پرداخته‌ است جنگ شب‌ های کوروش است. محل برگزاری این جنگ شبانه پردیس سینمایی کوروش است که همواره با استقبال خوبی همراه بوده‌ است.

حامد آهنگی

ازدواج حامد آهنگی و همسرش

حامد آهنگی با خانمی به نام صفورا آغاسی که یکی از بازیگران تئاتر است ازدواج کرده است. این دو بازیگر در یک کار مشترک با هم آشنا شده اند و یک پسر به نام آراد دارند که 6 ساله است.

حامد آهنگی

اجرا

او در خرداد سال 99 در سری دوم مسابقه تلویزیونی شوتبال در کنار خانم مجری مبینا نصیری اجرا دارد که قبل از او امیرحسین رستمی این برنامه را اجرا می کرد.

Hamed Ahangi 7 e1544202481475

تدریس بازیگری

حامد مدتی را در آموزشگاه های بازیگری در شهر رشت با مدیریت فرهاد پاک سرشت به عنوان استاد مدرس حضور داشته است و به هنرجویان آموزش می داد.

حامد آهنگی

مطالب مشابه را ببینید!