مجله تاپ‌ناز‌

حمید صفت در برنامه ماه عسل احسان علیخانی | تمام حواشی مربوط به حمید صفت

حمید صفت در برنامه ماه عسل احسان علیخانی | تمام حواشی مربوط به حمید صفت

حمید صفت در ماه عسل | حاشیه های کشته شدن پدرخوانده و زندگی اش

حمید صفت خواننده رپ ایرانی که سال پیش به دلیل قتل ناپدری اش بازداشت شد و با قرار وثیقه از زندان آزاد شد. این خواننده بعد از آزادی از زندان میهمان برنامه ماه عسل خواهد شد و با احسان علیخانی مصاحبه خواهد داشت.

این خبر هنوز بطور رسمی از طرف تهیه کننده برنامه ماه عسل مورد تایید قرار نگرفته است.

حمید صفت در برنامه ماه عسل احسان علیخانی | تمام حواشی مربوط به حمید صفت

بیوگرافی حمید صفت

حمیدرضا امیری صفت خواننده رپ اعتراضی فارسی زاده 18 مرداد سال 1372 در شهر تهران است.

پدر و مادر او وقتی که او کودک بود از هم جدا شدند. مادر حمید در سال 84 با حردی به نام هوشنگ ازدواج کرد و با او در آلمان مدتی زندگی می کرد.

در تاریخ 22 مرداد سال 1396 او به قتل شوهر مادرش اعتراف کرد. او گفت که ناپدری اش مردی بداخلاق بود و مدام با مادرش درگیری داشته است. او پس از بازدشات به زندان رجایی شهر منتقل شد و پزشکی قانونی دلیل فوت پدرخوانده حمید صفت را خونریزی و آسیب مغزی به دلیل اصابت جسم سخت خواند.

حمید صفت در برنامه ماه عسل احسان علیخانی | تمام حواشی مربوط به حمید صفت

تابناک در خصوص دعوت شدن حمید صفت به برنامه ماه عسل این چنین نوشت : 

مأموران کلانتری 145 ونک در 28 مرداد 1396 در جریان مرگ مرد 66 ساله‌ای به نام هوشنگ در بیمارستان قرار گرفتند و زمانی که تیمی از مأموران برای تحقیقات ابتدایی پای در بیمارستان گذاشتند، مشخص شد، این مرد به خاطر ضربه جسم سخت به ناحیه سر و شکستگی جمجمه جان باخته است. کارآگاهان با حضور در بیمارستان پی بردند، مرد 66 ساله قبل از مرگش ادعا کرده که حمیدرضا، پسر همسرش عامل این درگیری بوده است.

حمیدرضا صفت ادعا کرده بود: «…می خواستم او را بترسانم. به همین خاطر یک گلدان را که در نزدیکیم قرار داشت برداشتم و به سمت راست مبل پرتاب کردم سپس میز را برگرداندم تا کمی او را بترسانم. او نیز می خواست بلند شود و به سمت من بیاید که در همین هنگام مادرم بین ما قرار گرفت و من با یک دست به صورتش زدم. در همین هنگام همسایه ها با صدای درگیری ما به جلوی در خانه آمدند که مادرم به سمت در رفت و من نیز هوشنگ را رها کردم و به درگیری مان پایان دادم. در این هنگام هوشنگ به سمت آشپزخانه رفت تا با چاقو به سمت من هجوم آورد که متوجه کارش شدم و به سرعت خودم را به او رساندم و دستانش را گرفتم که نتواند کاری کند. در این لحظه یک لیوان آب را برداشت که او را از دستش گرفتم و به زمین زدم و در ادامه همسایه ها وارد خانه شدند و ما را از هم جدا کردند و من نیز همراه مادرم از خانه خارج شدیم.»

حمید صفت در برنامه ماه عسل احسان علیخانی | تمام حواشی مربوط به حمید صفت

بازپرس منافی آذر در این هنگام به متهم گفت: «در گزارش پرونده، علت مرگ هوشنگ برخورد ضربه شدید به گیج گاه سمت راستش اعلام شده است، حرفی در این مورد داری؟» و حمیدرضا در پاسخ ادعا کرده بود: «شاید هنگام درگیری سرش به کمد یا دیوار برخورد کرده باشد، اما من فقط قصد داشتم کمی او را بترسانم و قصد کشتن او را نداشتم و هیچ ضربه ای به سرش نزدم.» اما در جریان رسیدگی به این پرونده اولیای دم مقتول هم برای خواننده رپ به خاطر قتل پدرشان درخواست قصاص کردند و حتی از مادر حمید صفت نیز شکایت کردند.

حمید صفت در برنامه ماه عسل احسان علیخانی | تمام حواشی مربوط به حمید صفت

اکنون مشخص شده حمید صفت که وکلایی چون نورالله عزیزمحمدی را در اختیار داشت، قرار نیست اعدام شود و عسکر قاسمی آق‌باش، یکی از ولای مدافع حمیدرضا صفت(خواننده رپ)، با بیان اینکه درخواست تبدیل قرار بازداشت موقت موکلم به شعبه 10 بازپرسی ارسال شد، گفت: «آقای منافی آذر بازپرس شعبه 10 قرار وثیقه 600 میلیون تومانی را برای موکلم تأیید کرده و آزاد می‌شود. در ادامه جرم موکلم در دادسرا در دو شاخه قتل غیر عمد و شبه عمد بررسی می‌شود… کمیسیون 7 نفره پزشکی قانونی تشخیص دادند که 50 درصد علت فوت مقتول ناشی از مسأله و بیماری‌های شخصی وی بوده است. اگر حمید‌صفت متهم به قتل شبه عمد شود، باید به پرداخت دیه اقدام کند و اگر اتهامش در قتل غیر عمد ثابت شود، علاوه ‌‌بر دیه باید بین یک تا سه سال در حبس بماند.»

جزئیات این پرونده به لحاظ قضایی مرتبط با حوزه‌های دیگری است؛ اما آنچه قابل تأمل است تلاش برای بازسازی چهره این خواننده است. در جریان مراحل رسیدگی به این پرونده، برخی اشخاص و حتی یکی از مسئولین مرتبط درباره حفظ آبرو این خواننده سخن گفته بود؛ موضوعی که طرح آن دست کم درباره پرونده‌های قتل تازگی داشت. اکنون اما اتفاق تازه‌ای رخ داده و زمزمه‌هایی برای حضور این رپر زیرزمینی در برنامه ماه عسل مطرح شده است.

حمید صفت در برنامه ماه عسل احسان علیخانی | تمام حواشی مربوط به حمید صفت

شنیده‌ها حکایت از آن دارد، با هماهنگی هایی که بین مسئولان و احسان علیخانی -تهیه کننده و مجری برنامه ماه عسل – صورت گرفته است، حمید صفت پس از آزادی به شرط وثیقه، در صورت تایید نهایی مسئولان صدا و سیما به زودی در یکی از بخش های این ویژه برنامه ماه رمضان حضور خواهد یافت. اگر واقعاً این خبر دقیق باشد و این خواننده زیرزمینی با چنین اتهامی از یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون سردرآورد و بدین شکل چهره‌اش بازسازی شود، باید نگران آینده رسانه‌ای بود که زمانی دورنمایش تبدیل شدن به یک دانشگاه عمومی بود!

البته وقوع چنین اتفاقاتی به هیچ عنوان اسباب شگفتی نیست و دست کم در برنامه ماه عسل، نمونه‌های مشابهی به صحنه آورده شده‌اند که در نهایت آنچه گفتند، نبودند. نمونه واضح این موارد، دعوت یکی از اشرار باسابقه بود که به عنوان تواب با او گفت و گو شد و عملاً به شهرت او دامن زده شد، ولی در این سال‌های اخیر هرگاه تصویری از این شخص منتشر می‌شود، او در میانه گروهی از اشرار و اوباش دیده می‌شود.

بنابراین، نباید تعجب کرد برنامه ماه عسل دوباره چنین کارکردی بیابد و یک رپر زیرزمینی که مشخص نیست از کدام ناحیه حمایت می‌شود، این بار میهمان سفره‌های افطار مردم روزه دار ایران اسلامی شود!

مطالب مشابه را ببینید!