مجله تاپ‌ناز‌

روش درمان سوختگی پوست دست با روغن داغ هنگام آشپزی

درمان سوختگی با روغن داغ

سوختگی یک مشکل طبیعی است و در هنگام آشپزی برای هر خانمی ممکن است اتفاق بیفتد که می توانید با درمان های کاربردی و سریع خانگی آن را درمان کنید.

روش های درمان سوختگی پوست با روغن داغ در آشپزخانه

یکی از رایج ترین اتفاقاتی که در آشپزخانه ممکن است رخ دهد، سوختن با روغن داغ در هنگام آشپزی است که ممکن است پوست دچار سوختگی شدید شود و در ابتدا باید شما خونسردی خود را حفظ کنید و اصلا نترسید و سپس اقداماتی که در این بخش تاپ ناز به شما آموزش داده ایم را انجام دهید. بعد از هر حادثه ای، قبل از استفاده از هر نوع درمان خانگی، مهم است که در ابتدا محلی که سوخته شده است را با آب سرد بشویید.

شیر آب را مستقیم روی محل سوختگی بگیرید و یا درون یک کاسه بریزید. قبل از انجام هر نوع درمان طبیعی، کمک می کند تا ناراحتی و درد شما کمتر شود و همچنین محل سوختگی نیز تمیز می شود.

روغن داغ عنصری خطرناک است و خیلی از مردم با احتیاط با آن برخورد می کنند و در حقیقت، سوختگی با روغن داغ، خیلی دردناک است و زمان زیادی طول می کشد تا بهبود پیدا کنید حتی اگر اندازه سوختگی کم باشد و یا روغن پریده باشد، پس اگر شما از سوختگی با روغن داغ رنج می برید، به شما پیشنهاد می کنیم هر چه سریعتر یکی از درمان های خانگی را انجام دهید، که باعث کاهش قابل ملاحظه درد را در پی خواهد داشت.

روش های موثر درمان سریع خانگی و تسکین درد سوختگ با روغن داغ

-شستشو با آب سرد و سپس اعمال یک تکه یخ با نمک:

وقتی که دچار سوختگی می شوید بهترین کار این است که در ابتدا پوست را با آب سرد بشویید. هر چه آب سردتر باشد هتر است. تا زمانی که سوختگی کاهش پیدا نکرده است، اب را کامل پاک نکنید. شاید فکر کنید ریختن نمک احمقانه باشد ولی با انجام دادن این کار می توانید میکروب ها و باکتری هایی را که باعث بیماری می شوند را از بین ببرید.

 

چگونگی اعمال نمک:محل سوختگی را کمی با یخ خنک کنید، سپس روی زخم نمک بپاشید و مجددا یخ را به آرامی روی سوختگی اعمال کنید و بعد از 15 دقیقه بشویید.

درمان سوختگی با روغن داغ

درمان خانگی سوختگی با روغن

-آلوئه ورا برای درمان سوختگی با روغن:

گیاه آلوئه ورا کاربردهای زیادی دارد که سوختگی را هم شامل می شود. اگر این گیاه را ندارید، بهتر است همین الان این گیاه را نگهدارید و در گلدان بکارید تا همیسه آلوئه ورا را در دسترس داشته باشید. برای درمان کردن سوختگی باید یک برگ از این گیاه تازه را بر روی پوست اعمال کنید. این گیاه خواص مرطوب کنندگی دارد و بافت های آسیب دیده و مشکلات پوستی را درمان می کند. کرم و ژل آلوئه ورا هم وجود دارد. اما هیچ چیز مانند گیاه طبیعی آلوئه ورا بازدهی ندارد.

 

درمان سوختگی با روغن داغ

برای درمان سوختگی با روغن داغ از آلوئه ورا استفاده کنید

-خیار مناسب برای درمان سوختگی ها:

خیار می تواند باعث خنک شدن پوست شود و برای درمان سوختگی بسیار عالی است. آب خیار هم در این موقع خیلی عالی است (برای آفتاب سوختگی هم توصیه می شود) برای استفاده از آن خیار را خرد کنید و بر روی محل سوختگی بمالید. توجه کنید که خیار را باید در یخچال نگهداری کنید.

درمان سوختگی با روغن داغ

با خیار سوختگی را درمان کنید

روغن زیتون برای بهبود سوختگی با روغن داغ:

روغن زیتون مانند ضد عفونی کننده عمل می کند و آرام بخش نیز می باشد و باعث بهبود زخم می شود و می تواند به مرور زخم ناشی از سوختگی را کمتر کند. شما باید به مدت یک هفته، هر بار به مدت یک ساعت این روغن را روی پوست بزنید.

درمان سوختگی با روغن داغ

با روغن زیتون سوختگی پوست را درمان کنید

-خمیردندان سفید کننده برای درمان سوختگی با روغن:

خمیر دندان در هر خانه ای یافت می شود. اگر آلوئه ورا، خیار و یا روغن زیتون دارید، می توانید از خمیر دندان برای خنک کردن و کاهش احساس سوزش استفاده کنید و اگر به موقع از آن استفاده کنید، خطر زخم شدن را کم کنید.

درمان سوختگی با روغن داغ

با خمیر دندان سوختگی با روغن داغ را کاهش دهید

نکات اضافی:

هنگام سوختگی تازه از باند یا پارچه استفاده نکنید، زیرا پوست برای بهبود پیدا کردن نیاز به هوای تازه دارد، و اگر سوختگی خیلی شدید باشد، پزشک برای جلوگیری از عفونت حتما باند تجویز خواهد کرد. دفعه بعد هنگام پخت و پز اگر دچار سوختگی شدید، برای درمان سریع و جلوگیری از خم شدن، از این روش های خانگی بهره ببرید.

 

مطالب مشابه را ببینید!